"Берое" с поредна загуба

"Берое" записа нова загуба и слабо представяне в поредния кръг от Първа професионална лига. Този път "зелените" паднаха с 2:0 от "Левски" в София.

Броени минути преди началото на мача стана ясно, че треньорът на "Левски" Люпко Петрович е подал оставка и няма да води отбора в предстоящата среща. Така "сините" бяха водени от Асен Букарев и Елин Топузаков.

Временният наставник на "Берое" Пламен Липенски направи някои промени в състава спрямо предишните мачове. Иво Иванов се завърна в отбраната на „Берое“ след като изтърпя своето наказание. Извън групата за двубоя остана японецът Кохей Като. Мача стартира и Неманя Милисавлевич. За втори пореден мач новите попълнения Борислав Цонев, Жуниор Мапуку и Емил Гъргоров започнаха като титуляри. Последният обаче получи контузия и се наложи да бъде заменен още в 13-ата минута от Георги Божилов

През първото полувреме домакините бяха пълни господари на терена. Първата по-сериозна ситуация пред вратата на "Берое" дойде в 11-та минута, когато Роман Прохазка от домакините проби отдясно, центрира в наказателното поле към Бабатунде Адениджи, който изпрати топката с глава на метър встрани от вратата. Малко по-късно Франсис Нар навлезе в наказателното поле на беройци и стреля, но Благой Макенджиев бе на мястото си и улови без проблеми.

В 23-та минута десният бек Сашо Александров напредна отдясно, центрира към Адениджи, който стреля с глава в обратния ъгъл на вратата на Макенджиев, но топката срещна напречната греда. Две минути по-късно Антонио Аниете отне топката от Венци Василев пред наказателното поле на старозагорци, комбинира с Франсис Нар, той бе затворен от защитата на гостите, но топката попадна в Божидар Краев, чийто удар бе уловен от Макенджиев.

В 41-вата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар, топката бе отклонена към Роман Прохазка, той стреля право в Макенджиев, но вратарят на "Берое" не успя да улови топката, тя попадна в Димитър Пиргов, който отблизо стреля в страничната греда.

Втората част започна по-равностойно. В 51-та минута Боби Цонев бе изведен прекрасно в наказателното поле, влезе в съприкосновение с десния защитник на домакините Сашо Александров, Цонев падна на земята и съдията прецени да му даде жълт картон за симулация.

В 64-та минута "сините" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар. Антонио Аниете застана зад топката и стреля право в долния десен ъгъл на Макенджиев за 1:0.

След гола гостите се опитаха да погледнат по-смело към вратата на "сините", но стигнаха само до добър пробив на влезлия като резерва Радослав Кирилов, чийто удар бе париран от защитата на домакините, както и до няколко безрезултатни далечни удари.

Краят на интригата относно крайния изход на двубоя дойде в 81-та минута. Центриране от корнер бе засечено от Димитър Пиргов, който отклони към Георги Костадинов и той бе точен за 2:0.

По този начин "Берое" записа четвърта поредна загуба за първенство и общо пета във всички турнири. Старозагорци заемат седмото място с актив от 13 точки. Идната събота, 29 октомври, „Берое“ приема „Монтана“ в Стара Загора от 20 часа.

"Левски" - "Берое" 2:0 Аниете 64, Костадинов 81

Състави:

"Левски": 29. Боян Йоргачевич, 25. Александър Александров, 3. Димитър Пиргов, 44. Виктор Генев( 56 мин. - 23. Симон Сандберг), 14. Веселин Минев - капитан, 15. Роман Прохазка, 70. Георги Костадинов, 7. Франсис Нар, 12. Божидар Краев, 20. Антонио Аниете( 92 мин. - 11. Хеан Деса), 17. Бабатунде Адениджи( 78 мин. - 27. Мехди Бурабия)

"Берое": 22. Благой Макенджиев, 24. Венцислав Василев( 67 мин. ж. к.), 6. Иво Иванов - капитан, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 3.Карлос Охене - 63 мин. ж.к., 23. Борислав Цонев - 56 мин. ж. к.,(66 мин. - 9. Радослав Кирилов) 18. Атанас Зехиров, 23. Емил Гъргоров(13 мин. - 14. Георги Божилов), 11. Неманя Милисавлевич( 83 мин. - 7. Александър Колев), 30. Жуниор Мапуку

главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)