Два червени картона белязаха поредната загуба на нула за "Берое"

За първи път от много години "Берое" загуби и двата си мача с "Ботев" в първенството. "Зелените" загубиха с 0:2 при гостуването си в Коматево. Старозагорци останаха с 9 души през второто полувреме заради безумни прояви на Веселин Пенев и Карлос Охене. По този начин "Берое" записа трета поредна загуба в първенството без отбелязан гол.

Ферарио Спасов започна този двубой с принудителна промяна в отбраната на тима. Поради наказанието на капитана Иво Иванов, като титуляр редом до Асен Георгиев започна Венцислав Василев, докато по десния фланг на защитата игра юношата на "Берое" Пламен Тенев, вляво традиционно бе капитанът на отбора в този мач Веселин Пенев. На вратата очаквано започна Душан Перниш. Триото в средата на терена бе съставено от Кохей Като, Мартин Райнов и Карлос Охене, а в атака се разчиташе на Антон Карачанаков, Ерик Почански и Жуниор Мапуку.

Срещата започна с положение за домакините. След многоходова акция Тодор Неделев стреля към вратата на Душан Перниш, ударът му бе блокиран, а при добавката Фернандо Виана стреля от близко разстояние в аут.

В 17-та минута обаче Виана откри резултата. Асен Георгиев се опита да догони топката, която излизаше в тъч, спря я буквално на тъчлинията, но само за да я подари на нападателя на "жълтите", който напредна по фланга, влезе към центъра и от границата на наказателното поле стреля в долния десен ъгъл на Перниш за 1:0.

След допуснатото попадение беройци заиграха далеч по-добре. В 25-та минута Мартин Райнов отправи страхотен удар от около 30 метра, топката срещна напречната греда зад Иван Чворович, върна се у Ерик Почански, който я прати в мрежата, но голът бе отменен поради несъществуваща засада.

Гостите продължиха с натиска, като след продължителна акция и разбъркване в пеналта на пловдивчани, Жуниор Мапуку стреля силно по диагонала на сантиметри над гредата. Малко по-късно Веско Пенев проби отляво, центрира към Мапуку, той отклони топката, но със сетни усилия Чворович спаси сигурен гол.

Второто полувреме започна с втора безумна грешка в отбраната на "Берое" след тази на Асен Георгиев при гола за "Ботев". Веселин Пенев пое нескопосано топката в центъра на терена, тя му бе отнета от Тодор Неделев, след което левият бек на старозагорци задържа за фланелката Неделев и заслужено получи втори жълт картон, оставяйки отбора си с човек по-малко в момент на игрови подем.

Върхът на простотията извърши Карлос Охене в 60-та минута. След разправия с главния съдия Ивайло Стоянов Охене получи два жълти картона, след което натисна с пръст лицето на рефера по пътя към душовете.

След като останаха с 9 души на терена, беройци продължаваха с опитите да атакуват, но без успех. "Ботев" бе крайно улеснен от положението на съперника и стигна до няколко голови ситуации. Първо в 73-та минута след многоходова комбинация Балтанов бе изведен на чиста позиция, той стреля в гредата, а при добавката Крум Стоянов бе неточен. В 87-та минута Крум Стоянов пусна идеален пас към Вутов в наказателното поле, но той се подхлъзна и не успя да нанесе точен удар. Логичното обаче се случи в 92-та минута с втория гол в мача на Фернандо Виана след асистенция на Тодор Неделев.

По този начин "Берое" остава твърдо не само във втората осмица, а и с актив от едва 26 точки се намира на 10-то място в класирането. В следващия кръг беройци приемат "Левски". Двубоят е насрочен за 12 март, неделя, от 15 часа.

"Ботев" - "Берое" 2:0 Фернандо Виана 17, 92 мин.

"Ботев": Иван Чворович, Цветомир Панов - 2 мин. жълт картон, Виктор Генев( 52 мин. - Кристиан Димитров), Радослав Терзиев, Лазар Марин, Серкан Юсеин - 82 мин. жълт картон, Лъчезар Балтанов, Антонио Вутов - 43 мин. жълт картон - 88 мин. Борис Тютюков, Фелипе Бризола( 72 мин. - Крум Стоянов), Тодор Неделев, Фернандо Виана - 74 мин. жълт картон; старши треньор: Николай Киров

"Берое": Душан Перниш, Пламен Тенев 34 мин. жълт картон, Венцислав Василев, Асен Георгиев, Веселин Пенев - 43 мин. жълт картон, 56 мин. червен картон, Кохей Като, Мартин Райнов, Карлос Охене - 60 мин. жълт и червен картон, Антон Карачанаков( 62 мин. - Атанас Зехиров), Ерик Почански - 62 мин. жълт картон - 64 мин. Борислав Цонев, Жуниор Мапуку( 80 мин. - Виле Салмикиви); старши треньор: Ферарио Спасов

Главен съдия: Ивайло Стоянов