България ще има директна авиолиния до САЩ от следващата година. Полетите между София и Ню Йорк ще бъдат поне два пъти седмично, планират от Би Ейч Еър за 2017-а.
Българската авиокомпания Би Ейч Еър има всички разрешения от американските власти да осъществява полети над Океана. До края на годината трябва да приключи и поредната процедура, каза изпълнителният директор на авиокомпанията Янко Иванов:
До този момент са подадени всички апликации до американската страна. Има назначение подписано, включително от администрацията на президента на САЩ. Авиокомпанията е одобрена в пълен обем, както за редовни полети, така и за частни полети, извършени са е тестови полети до САЩ, направени са всички стъпки, самолетът е на лице. Извършени са всички процедури по получаване на оперативни разрешения. Остана да приключи една процедура, която се нарича "Секюр флайт" и представлява подаването на данни за пътниците и екипажите, които трябва да бъдат обработени от страна на американската администрация и да бъдат допуснати до полети – това е последната стъпка.
Компанията ще осъществява минимум два полета седмично до Ню Йорк, а в последствие и до Чикаго, където живеят най-много българи.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..