Цепелинът е произведен в началото на 1917 г. и със своите 227 метра дължина тогава е бил най-голямото въздухоплавателно средство в света. Макетът е изработен специално за музея в мащаб 1:38, диаметърът му е един метър, а дължината - повече от девет метра. Конструкцията е направена по запазени чертежи, като са възпроизведени също кабината за екипажа, товарните отделения и петте двигателя.
През ноември 1917 г. цепелинът е бил пребазиран край Ямбол, откъдето между 21 и 25 ноември извърша най-продължителният полет дотогава - 95 часа без междинно кацане. Екипажът преминава над Средиземно море и стига до столицата на Судан - Хартум. След 6800 км полет дирижабълът отново се приземява край Ямбол.
Комисията за защита на конкуренцията не откри монопол на пазара на горивата. В секторния анализ регулаторът дава единствено препоръка за електронна платформа в складовете. От извършения анализ на цените на дребно на бензин А95 и дизеловото автомобилно гориво през миналата година в различните географски региони на страната е видно, че..
Василена Вълчанова и Любомир Бабуров от платформата „Рацио.бг“ отличиха пред БНР научните достижения на 2018-а година. Според Вълчанова, изстрелването на електрическа кола в космоса с ракета на Илон Мъск е сред най-запомнящите се събития на годината: „Хубавото нещо за всички нас като бъдещи космически туристи е, че виждаме..
Украйна и балтийските държави оспориха на среща в Рига вчера планираното разширение на газопровода по дъното на Балтийско море от Русия към Германия "Северен поток", предаде ДПА. Ако бъде завършен, така нареченият проект "Северен поток-2" ще струва на Украйна, Полша и Словакия милиони долари ползи от транзита на газ, заяви украинският премиер..