Рисува цветно, с нюансите на живота. Съдбата го е направила силен и борбен поради ред причини – все лични.
Днес се старае да възпита детето си в любов към земята, природата, хората и животните, защото истинските отношения са между живите, а не във виртуалното пространство.
За него изминалите месеци са изпитание пред човечеството и опомняне, защото много от нас забравиха истинските ценности в живота в стремежа си към материалното.
Често сънува и това претворява в изкуството си – в картините си и в музиката си.
Навръх празника Гергьовден, Нина Милошевич ни среща с именика Георги Шопов:
Как отбелязвате този ден във вашето семейство? На кого сте кръстен?
- Кръстен съм на дядо си Георги и съм много щастлив, че нося неговото име. Дядо ми е роден на 6-ти май. Има имен ден и рожден ден. Той беше моят жив пример за светец в живота ми. А всъщност той си отиде и се разчувствах още с първия ви въпрос, стана ми специално.
Празнувахме Гергьовден и продължаваме да го празнуваме. Аз паля свещичка за него и неговото присъствие е с мен, мир на душата му. Най-големият учител, който ми беше в живота.
Дядо ме научи на трудолюбие, отношение към всички живи същества, към това да бъда добър. Учил ме е чрез неговия опит и ми го е показвал. Това научава най-добре. Занимавахме се с животновъдство, с растения, с домати, всякакви посеви, с цветя. На пазара продавахме зюмбюли. Всичкото това съм го изживял с него, заедно сме го правили. Това ме е формирало като човек, който обича земята, природата, обича всичко живо.
Как се зароди изкуството във Вас?
- Още докато бях в 8-ми клас в училище "Митко Палаузов" в Кърджали, учителката ми усети, че имам някаква дарба и е споделила с дядо ми. Оттам ходих на уроци, след това ме записаха в училището по изкуствата в Кърджали, "Владимир Димитров - майстора". Там бяхме смесена паралелка, музиканти и художници. И всъщност оттам тръгна и музиката. Всяко междучасие ходихме на пианото и всеки който може да пее, пееше, който може да свири, свиреше. И така в този момент някак ми се "включи копчето" и ми се стартира музиката.
Още интересни факти за живота и любовта на Георги Шопов, може да чуете в прикачения звуков файл по-горе.
От 2014 година насам има почти 80 законопроекта за изменение и допълнение на изборното законодателство, голяма част от които са внесени няколко месеца преди изборите. Това сочи анализ на Института за развитие на публичната среда, каза Лилиан Никифорова. Тя добави, че тази практика трябва да бъде прекратена, тъй като по думите ѝ няколко парламента са..
Музиката се създава от творците, не се създава от машина или компютър. Това подчерта в интервю за Радио Варна Георги Христов. Той допълни, че купуването на бийтове и използването им в песните не е изкуство, коментирайки темата за навлизането на изкуствения интелект в музикалната индустрия. "Повечето новосъздадени песни са просто изкуствен интелект...
PIZZZA е една от най-обичаните групи на българската ъндърграунд сцена, а 26-годишната ѝ история я прави и една от най-дълголетните. Съставът ѝ към момента включва Кобо (китара), Кайо (бас), Рамбо (барабани), Витко (тромбон) и Явката (тромпет), а Каската, който до скоро беше фронтмен, вече не е част от бандата. За съжаление се наложи да се разделим..
Студент на Варненския свободен университет /ВСУ/ представя оригинален шрифт на Международното триенале на типографията в Полша. Шрифтът е наречен VFU (Visionary Font Ultra) и е изработен от студента от трети курс в специалност "Графичен дизайн" Володимир Федотов . Той е един от тримата представители на България, избрани за участие в..
Прототип на сензорна витрина за плодове и зеленчуци, която се управлява с помощта на изкуствен интелект, е единият от двамата победители в пилотното издание на иновативната образователна програма GEN I: Иновация Генерация на Schwarz IT България. Тя е разработена от екип от четирима студенти от Икономическия университет и Висшето военноморско..
С нови камбани ще посрещне Великден храмът „Възнесение Господне“ в Суворово. За около месец местните жители са събрали близо 19 хиляди лева, които ще стигнат за изработването на три камбани. В края на миналата година става ясно, че камбаната на храма е спукана. Църковното настоятелство търси съдействие от кмета Данаил Йорданов и..
Пазаруването в магазини на големи хранителни вериги е всекидневие за много хора у нас. Във всички варненски квартали вече има такива супермаркети, които много хора ползват като квартален магазин – не за да пазаруват на едро, а за да си купят продукти, с които да приготвят вечерята след работа. След работа са и най-натоварените часове в..