Пандемията от коронавирус може да има и положителни страни, смята цигуларят Димитър Буров. Според известния варненец принудителната изолация е станала причина много хора да се замислят за начина, по който са живели досега:
Поглеждайки назад, виждаме, че в забързаното си ежедневие сме пропуснали важното. Сега като че ли си припомнихме кое е наистина стойностното в живота. Това, разбира се, важи в пълна степен и за хората на изкуството. За мен едно е сигурно – животът ще е различен след този вирус.
Цигуларят коментира и конспирациите на тема Covid-19, подчертавайки, че той категорична не вярва на теориите, че вирусът е изкуствено създаден и е пуснат умишлено:
Особено в тази част на Европа, както и в България, има всякакви конспирации. Аз не вярвам в тях. Всеки може да мисли каквото си иска. Важното е обаче да оценим труда на медиците в тази трудна ситуация.
Димитър Буров живее от години със семейството си в Лондон. Заради карантината се наложило да преустанови всякакви концерти. Цял семестър е преподавал онлайн, но:
Просто няма друг начин. Много по-лесно би било, ако всички ние имаме обща идея за това как да преминем през предизвикателството, наречено Covid-19.
Чуйте какво още каза Димитър Буров:
Фестивалът за съвременен танц „Танцови маршрути” се завръща през този месец с втора част на своята програма. Събитието започва ударно на 10 ноември, когато ще има четири различни артистични събития. От 10 часа сутринта в Юнашкия салон ще се проведе уъркшоп с Коста Каракашян - 100% Authentic Movement. Ако сте си задавали въпросите: “Как да танцувам..
Предстои третото издание на Малък фестивал на куклите. Той отново ще бъде във Варна. Датите са 9 и 10 ноември. Мястото - Фестивалния и конгресен център. В Малкия фестивал на куклите освен театрални постановки, ще бъдат организирани и театрални работилници. Дарина Колева, създател на фестивала, споделя, че интересът и към постановките, и към..
До 10 ноември във Варна се провежда Седмицата на православната книга. За първи път всички представяния на книги ще се проведат в храм „Св. прпмчк Прокопий Варненски“. Всяка вечер от 17 часа всички желаещи ще могат да се срещнат с авторите, издатели и преводачи на православни книги от последните няколко години. Седмицата се организира от..
Документалният комикс „Варненският халколитен некропол“ (сценарист Елена Владова, художник Николай Русев) като печатно издание и във вид на изложба ще може да видите на 7 ноември (четвъртък) от 16,00 до 17,00 часа в Археологическия музей. Изданието е придружено с книжка за оцветяване за най-малките, която ги запознава с някои от..
Художникът Тереза Зиковска представя изложбата си “Лицата на Ева”, един проект, който стартира още през 2006 година и продължаващ развитието си до момента. В основата му е Жената, нейната същност и безкрайните ѝ възможности за въплъщения и преображения. Тереза, която от години рисува портрети на близки приятелки, сподели за Радио Варна, че..
Градската художествена галерия “Борис Георгиев” във Варна представя от 8 до 27 ноември 2024 г. част от проекта на Юлиян Табаков “Виждам те”, по който визуалният артист работи в последната година. В художествения музей ще бъдат експонирани серия рисунки със същото име, серия обекти “Небесното войнство” и авторският албум “Виждам те”. Всички произведения..
Ноември е месец на джаза във Варна! Есенното издание на фестивала Varna Jazz Days представя богата програма, включваща четири сценични и шест клубни концерта. Организаторите продължават да насърчават съвместната работа на варненските джаз музиканти с изявени артисти от страната, както и да представят вълнуващи нови имена от европейската джаз..