Вокалистката Милена Костова и пианистът Иван Гърбачев издадоха първия си съвместен авторски албум. Тя е автор на текстовете, а той композира музиката и аранжиментите на песните в проекта. „Любов” е записан с Александър Леков – бас, Начо Господинов – барабани, Венелин Георгиев – саксофон, Николай Карагеоргиев – китара и Тодор Бакърджиев – тромпет.
Това, което събира Иван и Милена за първи път е музиката. Двамата се запознават на общо участие. Не след дълго идва идеята за албум, но успяват да я реализират едва сега във време на пандемия, в което и двамата са вкъщи и им остава повече време да помислят за творчество: „Още в началото на нашето запознанство усетихме, че можем да работим заедно и то доста добре. Отдавна се опитваме да осъществим такъв проект и винаги сме искали да създадем наша музика на български език, за да е по-достъпна за публиката”, разказа за замисъла на албума Иван Гърбачев. Относно заглавието, то е най-естественото, с което може да се назове подобен творчески продукт, създаден от двама музиканти, които са заедно и в живота: „Нямахме никакви колебания как да се казва албумът. В самото начало, когато започнах да пиша текстовете, може би още на първата песен се роди идеята да го назовем по този начин. Напълно естествено заглавие за целия албум, за неговото звучене и за посланието, което се опитваме да предадем с тези песни”, каза в ефира на Радио Варна, Милена Костова.
Албумът е доказателство, че когато между двама души има химия нещата се получават с лекота: „ На мен ми хрумваше някаква идея, която веднага представях на Милена. Тя като с магическа пръчка взимаше химикала и започваше да пише текстове”, описва процеса на създаване на албума Иван и добавя: „В предни проекти, в които съм участвал не са се случвали толкова бързо и лесно нещата. Този път всичко се получи като на магия”.
Това е вторият албум за пианистът и композитор Иван Гърбачев и първи вокален. За Милена „Любов” е първият ѝ проект със самостоятелни записи. През годините тя издава няколко песни, в които пее за положителните, светлите неща в живота и успява да въвлече слушателя в един свят, в който има само красота:„Това е към което се стремя, защото смятам, че когато човек се фокусира върху положителното и върху красивото, му се случват само такива неща. Разбира се, винаги има и обратна страна, но трябва да клоним към по-доброто в живота”, разказа Милена Костова.
„Розови очила”, „Любов”, „Чак до сутринта” са сред заглавията на общо седемте песни в романтичния албум, които описват по един прекрасен начин най-красивото и истинско чувство в живота - любовта. В основата на неговото звучене е джазът. Има песни в баладичен стил, суинг и соул.
Целия разговор може да чуете в прикачения файл.
Това е първият роман на писателя, след като спечели Международната награда "Букър" през 2023 г., преведена на английски отново от Анджела Родел, се посочва в статията със заглавие "Градинарят и смъртта" на Георги Господинов - елегия за бащата". "Въпреки че е по-изчистена като форма от по-ранните заглавия, книгата продължава да си играе с..
Музикалният фестивал РАДАР отново ще се проведе във Варна, тази година - от 7 до 10 август. Основната част от концертите ще се проведат в Археологическия музей, но някои от изпълненията ще бъдат изнесени на в различни локации в града. Винаги се стремим да бъдем в крак с темите и тенденциите. Тази година тема на фестивала е музиката в..
Не е случайно, че рибите присъстват в изработените скулптури от Иван Сутев, директор на Музея на мозайките в Девня, тъй като е родом от Несебър. В почивните месеци Сутев се занимава с дърворезба. Иван Сутев завършва Котленската художествена гимназия през 1982 г и оттогава дърворезбата е негово хоби. „За съжаление вече годините и зрението ми..
Броени дни остават до началото на петото издание на фестивала Varna Rock Adventure. Събитието ще се проведе от 7 до 10 август в парка в квартал "Аспарухово", входът е свободен, а концертите ще продължат до 23 часа всяка вечер, съобщиха за Радио Варна организаторите Милен Пенев, Бранимир Мангъров и Невелина Няголова. Tази година сцената е..
Липсата на комуникация с Община Варна е причината Асоциация "Българска книга" да откаже участие с "Алея на книгата" тази година във Варна. Локацията на събитието е била променена от страна на Общината без съгласуване с организаторите, съобщи пред Радио Варна председателят на Управителния съвет на Асоциация "Българска книга" Петя Господинова-Йончева...
Графити с облика на Капитан Петко войвода и неговите съратници преобразиха подлеза край Районния съд във Варна. Реализирането на проекта е по инициатива на Община Варна с участието на графити агенцията на артиста Николай Чакъров от Стара Загора. Художници изрисуваха подлеза на Районния съд "Решихме да направим нещо хубаво за нашия град",..
Съветниците от Постоянната комисия „Култура и духовно развитие“ към варненския Общински съвет подкрепят провеждането на „Алея на книгата“ във Варна, но не са органът, който може да определи къде ще се проведе изложението. Това каза на днешното заседание председателят на комисията Димитър Чутурков, след обсъждане на отказа на организаторите на..