Младежи премахват „фарс” -а от стените на Варна. Младежка група от школата по предприемачество „Big boss” стартира акция по премахването на грозните графити и неуместни надписи в града. Инициативата е под наслов „Повече и по-малко фарс”. Има ли разлика между хората, които рисуват и тези, които драскат графити? Според екипа на „Повече и по-малко фарс” тези улични творци не получават достатъчно уважение и тяхната работа не бива призната за изкуство, а точно обратното – принизявана към поредната „глупост” на младото поколение. Организаторите споделят, че целта им е красивите графити да не бъдат заличени, а да се запазят за още дълго време.
Идеята за инициативата се роди като почти всяко хубаво нещо – случайно, разказва Павел Павлов, един от организаторите.
Хрумва на мой приятел, който минавайки през подлез с много графити, драсканици, обиди, нецензурни неща решава, че можем да направим нещо, като например да ги почистим, споделя още той.
Една толкова проста на вид случка води до създаването на нещо голямо, което е с огромно значение за градската среда на морската ни столица, категоричен е Павлов.
За почистването ще бъде използвана специална машина, а труднодостъпните за нея участъци ще бъдат пребоядисани.
Очакваме, че всички ще се забавляваме, докато чистим графитите, каза още Павлов. Средствата за необходимите материали са събрани от привърженици на идеята.
Какво всъщност е грозен графит и какво е фарсът? През погледа на обикновения минувач това са просто нов вид рисунка и текст с неподходящо съдържание, изписан на стената в някой подлез.
Чуйте повече в репортажа на стажант-репортера Анестина Левенова:
Клавирен рецитал изнесе в рамките на Международния фестивал "Варненско лято" снощи Антонио Паван. Той е само на 11 години с българо-италиански произход, а биографията му вече е забележителна, репертоарът му се простира от барока до XXI век, свирил е в престижни зали в Италия, където живее, и в Европа, печелил е само първи награди от конкурси, често..
Българският феномен по яденето на люти чушки Николай Филипов доказа, че граници пред човешката издръжливост няма. В поредния си огнен подвиг Филипов се опита да подобри три световни рекорда, свързани с яденето на една от нaй-лютите чушки в света. „Поставих си за цел три рекорда“, сподели рекордьорът пред Радио Варна. Един от тях –..
Предстои едно изключително вълнуващо и заредено с обич събитие във Варна, което ще събере на едно място представители на природозащитни организации, доброволци, любители на животните и всички хора със сърца, отворени за доброто. В събота, 27 юли, от 10:00 до 22:00 часа, на входа на Морската градина в морската столица ще се проведе фестивалното..
Мока мус е цветът на 2025 г. - той създава усещане за лукс и мекота и напомня за кремчетата от детството ни. Именно този цвят диктува самата мода, а другите актуални нюанси на лято 2025 са ментово зелено, цвят праскова, съчетан с пастелно синьо, както и всички пастелни гами. Това обобщи за предаването "Новият ден" модният експерт Румяна Димитрова...
Държавният куклен театър поставя представления за деца на лятната и основната си сцена през юли. В програмата днес е предвиден спектакълът "Полянката с малките гъбки" за деца до 3 години, който започва от 18 часа. Останалите представления в афиша на Кукления театър са следните: 25 юли, петък, 18.00 ч. - "Полянката с малките гъбки", за деца до 3 г...
Младо семейство дари ценна апаратура на родилното отделение на Многопрофилната болница за активно лечение (МБАЛ) „Св. Анна“ във Варна, съобщиха днес от лечебното заведение. Подаръкът е в знак на благодарност за грижите, положени за 31-годишната Меглена Рачева от крайморския град. Жената е приета бременна в седма гестационна седмица, след припадък и с..
От миналата седмица обсерваторията в село Камен бряг край Каварна отново работи след отстраняване на технически проблем. Съоръжението е отворено всеки вторник и петък от 21 часа и наблюдения са възможни при хубаво време. Туровете са напълно безплатни и се водят от варненския астроном Георги Георгиев. Обсерваторията е сред..