Дебютният роман на едно от най-новите имена в българската литература Ради Георгиев излезе в началото на лятото тази година. „Стажът“, който привлече вниманието на читателите още преди излизането си, е история за пътя към успеха, за свирепия свят на шоубизнеса и за това в какво се превръща една мечта, когато си готов да я постигнеш на всяка цена.
„Нямах идея, че въобще ще издавам роман. Никога не съм имал такива планове. Просто то се случи от само себе си. Те, хубавите неща, така стават. Без да ги планираш и без да ги търсиш. Както и повечето други неща около мен, които се случват спонтанно, така стана и с книгата.”
Ради Георгиев се занимава с PR и маркетинг вече 17 години. Започва кариерата си в голяма рекламна агенция, работил е в телевизии като маркетинг директор, а от 7 години е съсобственик на PR агенция, която работи в сферата на културата, образованието и шоубизнеса.
Работил е за филмите на братя Чучкови – „Тилт” и „18% сиво“, за филмите на Стефан Командарев – „Съдилището“, „Посоки“ и „В кръг“, както и за последния хит на Виктор Божинов – „Голата истина за група Жигули“.
За себе си казва, че от години не му се налага да работи и това го прави истински щастлив.
Извън работата е част от първия официален аматьорски отбор по футбол в България – Лозенец Юнайтед, гордостта на квартала в София.
„Следващата вече я пиша. Още като стана ясно, че правя роман и че пиша роман, така го направих, че заложих да има втора част. Реших, че ако все пак тръгна в тази посока, само една книга звучи нелепо. Оставих така една вратичка на края. Така че вторият е вече планиран.”
В първата си книга Ради Георгиев представя света на публичните комуникации такъв, какъвто той го вижда. Макар написаното да е художествена измислица, много от историите в „Стажът“ са вдъхновени от реални събития.
„Първите книги са много автобиографични на повечето автори, така че и тази не бяга от този прийом. Вътре има много лични истории, много преживени, разбира се, има много измислени, има много преекспонирани, има такива, за които знам, че са се случили. Книгата е смесица от всичко това. Но мен като герой вътре ме няма.”
Мечтата на Димитър, главния герой в романа, е да работи в сферата на рекламата и масовата комуникация. Тя се сбъдва, когато Митко получава шанс да стажува в най-голямата PR агенция в света. Скоро той успява да се издигне и се сблъсква със света на комуникацията. Бързо осъзнава каква сила е тя и колко опасна може да бъде. Всичко това преобръща живота му и единствено от него зависи дали ще съумее да се съхрани, или ще потъне.
Повече за романа „Стажът” можете да чуете от Ради Георгиев в звуковия файл.
Американската музикална легенда Куинси Джоунс почина в неделя на 91-годишна възраст, предаде Ройтерс. Кариерата на Джоунс като продуцент, композитор и тромпетист обхваща над 7 десетилетия. Той е носител на 28 награди "Грами", включително за "Грами легенда" през 1992 г. Работи с музиканти от ранга на Франк Синатра, а колаборацията му с Майкъл Джексън..
"Музей на спомените" е една от последните инициативи в Основното училище "Васил Друмев" във Варна. Идеята е да бъде създадена експозиция, която обединява както историята, така и наследството на различни поколения. В една от стаите на учебното заведение са подредени стари експонати, събирани от домовете не ученици, учители и родители, за да разкрият..
Фестивалът „Движещо се тяло” ще бъде закрит в неделя, на 3-ти ноември от 19:00ч в Re-Bonkers с впечатляващ съвременен пърформанс на Метеор с участието на Леонид Йовчев и Катрин Методиева - КАДЗЕ. „Кадзе“ подема мотиви от мита за Орфей и Евридика, както и образи от хипнотичното есе „Кадзе Дарума“ на японския хореограф Тацуми Хиджиката. В този обърнат с..
От 1 до 3 ноември 2024 г. във Варна се проведе VIII Национален конкурс за пианисти на името на Мила Михайлова – изтъкнат преподавател по пиано от близкото минало, един от основателите на Националното училище по изкуствата „Добри Христов“ – Варна. Участниците са разпределени в две възрастови групи: 5-8 клас и 9-12 клас. Лауреатите от най-голямата група..
Кураторският проект „Диалози II“ – резултат от инициирана творческа провокация към няколко художника представя тази вечер Арт галерия Le Papillon. Изложбата се открива тази вечер от 18:00ч. и ще остане в арт пространството до 20 ноември. Откриването на изложбата в Деня на народните будители, 1 ноември, не е случайно. Екипът на галерията е избрал да..
В Деня на Народните будители Варненската библиотека посрещна отново археолога Александър Минчев с още една част от неговата колекция от уникални издания на български вестници и списания. Изложбата „Наковалня за сладкодумство – с отдаденост на България” разширява погледа към eдна от по-слабо изследваните страни на историята на..
От 1 до 3 ноември 2024 г. талантливи млади изпълнители от специализираните училища по изкуства във Варна, Пловдив, Русе и София ще покажат своите умения. За осми път Варна посреща участниците в един от най-авторитетните конкурси за млади пианисти в България, носещ името на Мила Михайлова – един от основателите на Държавното музикално училище във..