Теди Кацарова е редовен гост в предаването на Доно Цветков "Може би ДА", особено когато има участие във Варна, с усмивка и позитивизъм зарежда всички.
И днес спази тази отколешна традиция. И посети първо студио на Радио Варна.
"Имам ли теб, аз имам крила" звучи често като поздрав по време на сватбите, които през последните две години ту се насрочваха, ту се отлагаха.
"Радвам се, че съм част от съкровените моменти, паметните мигове на хората", сподели в ефир певицата.
- Усещам, че в момента си с крила? Има такова усещане в студиото или извън него?
- Да. Той е до мен сега. В студиото съм с моя приятел Ян, с когото се запознахме в една дискотека във Варна. Мислим на 22 юли да се върнем отново тук и да отпразнуваме това събитие. Свързани сме с Варна.
- Теди, ти имаше шанса да работиш в други държави, в скандинавските страни, смяташ ли дали един млад изпълнител има шанса да се реализира другаде?
- Да. За мен румънците са типичен пример чрез удара, който направиха в денс музиката. Те бяха силно подкрепени от държавата си обаче. Много ми се иска и ние да имаме по-добър мениджмънт, за да отворим своите граници. За да може добрите ни деца, които пеят хубаво, но е необходимо техните изпълнения да са на английкси, и то на добър акглийски, за да им се отворят вратите в чужбина.
- Малко от българската продукция стига навсякъде... Ние, в националното радио, винаги пускаме български песни.
- Всичко зависи и от музикалните редактори. Всички ние записваме и постоянно се прави продукция и почти всички ние използваме живи музиканти. Където и да отидеш по света, масово се слуша музиката, създадена от местните творци на местния език. Бях в Парагвай. Там звучи основно латино музика, но те са много отворени към света. Бях там в продължение на два месеца. Запознах се с изключителни музиканти, които правят етно, фънк, джаз и интересни симбиози, кавъри. Поканиха ме в проект на кавъри в техни варианти. Изпълнявам вокалите. Направи ми впечатление, че местните творци бягат от своята националност, няма вкарана много индианска култура, смесват стилове.
- Каква е разликата, когато работиш с музиканти у нас и в чужбина?
- Ние, музикантите, веднага се надушваме. Лесна е комуникацията помежду ни. Била съм в детска количка, когато родителите ми са записвали първия си албум. На двегодишна възраст и аз съм им помагала по време на изява на кораб в Скандинавия. Аз съм екстроверт. Харесва ми да попадам в света на местните, да се обличам като тях. В Парагвай са много усмихнати хората, не понасят някой да крещи. Това са благи хора, които винаги искат да ти помогнат. Бедни са, но богати душевно хората в Парагвай.
Цялото интервю може да чуете тук:
На 10 август певицата Теди Кацарова ще бъде във Варна за съвместен концерт с още певици, сред които Силвия Кацарова, Тони Димитрова, Йорданка Христова, Нелина.
Анджела Родел е родена в Съединените американски щати. Следва езикознание в университета Йейл. Актриса, музикант, преводач. Живее и работи в България. Превежда романа на Георги Господинов "Времеубежище", който беше отличен с наградата "Букър". "Преводач съм от 20 години. Учила съм много от други автори, преводачи-колеги. Приемам наградата като хубаво..
Галин Ненов се занимава с бийтбокс от 17 години. Познат под псевдонима KillaBee, той е двукратен национален шампион на България. През годините е участвал в различни проекти - от народна музика, през хип-хоп и дръм енд бейс, до джаз. През последните няколко години участва на фестивалите Varna Jazz Days, RADAR, Varna July Fest, а миналата година..
Образователната ни система е трагична. Учебниците в повечето случаи са безобразни. Историята у нас се преподава така, както се е правело в Западна Европа през 19 век. Това каза за Радио Варна преводачът Георги Ангелов, водещ на телевизионното предаване История.BG. Георги Ангелов е категоричен, че в западната част от континента по предмета "История"..
Възможно е във вторник депутатите от парламентарната група на ДПС-ДПС да обявят официал но, че излизат от управлението. Това каза в предаването на Радио Варна „Позиция“ политологът Теодор Славев от Българския институт за правни инициативи. Според него обаче липсата на подкрепа от партията на Доган няма да се отрази върху стабилността на..
Звездите на Мишлен се смятат за отличителен белег на изискани ястия от най-добрите готвачи в света. Не са лесни за получаване и се дават на най-добрите ресторанти. Само на 26 години, но вече с Мишлен звезда е Карлос Касияс. Братовчед на известния испански вратар от близкото минало Икер Касияс, Карлос се изявява на полето на кулинарията..
Интервю с Барфоломей и Монах Борута (ПАТРИАРХЬ, екс-БАТЮШКА) След като разделиха БАТЮШКА на две и продължиха в паралелни посоки, музикантите на страната на Барфоломей се преименуваха на ПАТРИАРХЬ. През миналата година, дойдоха у нас и представиха първия си албум под това име „Господи“. Само четири месеца по-късно, през януари ПАТРИАРХЬ издадоха..
Името на Михаела Аройо нашумя през 2024 г., когато представи проекта "Сънувам на български", изследващ идентичността на българската диаспора в Бесарабия с акцент върху историята на региона. В продължение на 5 години в рамките на 16 пътувания варненската фотографка посещава над 60 населени места в Молдова и Украйна с преобладаващо българско население,..