THE CASE се завръщат ударно с втори албум. "Li & Br" - защото между музикантите винаги е имало химия. И от физиката има достатъчно, особено в мъкненето на инструменти насам-натам.
„Химията“ в заглавието на новият албум на бандата: „Li & Br” („Литий и бром“) обаче е от друг вид. С литий се третират мании и депресивни състояния. Бромът е символ на потисканото либидо, разкрива повече китаристът Александър Нейчев.
"По една строфа от албума - "Литий и бром в опаковки от хора. Пее се за доста неща вътре."
Албумът е рожба на умората от виртуалния свят. В него хората влизат безплътни, а търсят плът. Разочаровани, очакват да очароват другите. И все повече се вманиачават по чужди мании.
"За реализацията на този албум, понеже имаме 30-40 незаписани песни, решихме да се допитаме до аудиторията, която ни слуша. Учудващо 70-80 процента от хората казаха - "Защо не правите повече песни на български език."
Както и в предишния „Bye Buy DNA”, композициите са различни. Могат да паснат на всяко настроение. Тавата е смес между оптимизъм и тъга, вяра и меланхолия.
Както самите музиканти казват - с музиката си показват и изразяват основни ценности като независимост, приятелство, хумор, промяна, дори и разнообразието на пътя.
"Ние записваме "one shot". Т.е. сядаме и целият инструментал се удря наведнъж.
Началото на THE CASE е поставено през 2008 година, връща се в спомените си китаристът Александър Нейчев.
"Дали е "случай" или "куфар" още не е много ясно. THE CASE са хора, които създадохме наново ученическата си мечта да имаме група."
За стила на групата няма граници - поп рок, блус, реге, ска, алтърнатив, пънк.
"Свирим, творим, независимо от стила това, което ни харесва, това, което обичаме да правим като музика, това, което ни е повлияло през 90-те и 2000 година. Разнообразната музика, която слушаме, ни кара да творим разнообразно."
Повече за THE CASE и техният нов албум „Li & Br” чуйте в звуковия файл.
Особеностите на исландския риболов добре е опознал Петер Скуг - наполовина българин, наполовина исландец. Роден е във Варна, но от 8-годишен живее в столицата на ледената земя и гейзерите - Рейкявик. На 13 години започва да се занимава с музика - диджей e по партита, познат е и на клубната сцена във Варна. От два месеца обаче изучава дълбините на..
Безплатни профилактични прегледи за нарушения на слуха организира за четвърта година МУ-Варна, по повод предстоящия „ Световен ден за защита на здравето на ушите и слуха “ или накратко Ден на слуха 3 март. Ц елта на подобни инициативи е да се насочи вниманието на обществеността към грижата за слуха при всички възрасти – универсален скрининг..
27-ото издание на конкурса за домашно вино се проведе на 16 февруари във Варна. Участниците предоставиха над 160 проби, а от тях най-много на червени вина – 68, белите са били 65, а розе – 29. До финалния кръг достигнаха 47 проби, като за най-добро червено вино беше отличен Орлин Банков. Той получи и специалната награда за българския сорт..
София Иванова е ученичка в Националното училище по изкуствата "Добри Христов" във Варна. Св ири на флейта и се занимава с класическо пеене. И през тази година София продължава с успешните си изяви, като заслужи две награди "Златна Лира" в Пловдив по време на ежегодния международен конкурс за музикално, танцово и изобразително изкуство "Орфееви..
Ниското качество на храните в България е по-голям проблем от тяхната висока цена. Това мнение изрази в предаването „Позиция“ на Радио Варна доц. Огнян Боюклиев от Института за икономически изследвания към БАН. Според него, бойкотът на хранителните супермаркети е знак за сериозен проблем в системата. Решението на проблема обаче не е в подобни..
Българите преоткриват позабравените сортове тамянка и димят , особено през пролетта и лятото хората си ги търсят. Навлезе и модерното пенливо вино П ет-нат (съкращение от Pétillant-naturel (естествено пенливо), което вече се прави на много места у нас. Български производители започнаха да правят много качествени пенливи вина по оригиналната..
Бойкотът на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, обявен за днес в цялата страна, няма да има никакъв ефект, ако изключим неговото медийно отразяване. Това коментира в предаването "Пост Фактум" на Радио Варна доц. д-р Михал Стоянов - ръководител на катедрата по "Икономика и управление на търговията и услугите" в Икономически..