Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Стефан Денолюбов: Ценя хората, известни с работата си, а не известните с това, че са известни

Постоянно виждаме примери как много бързо можеш да станеш известен. Отиваш, снимаш се някъде, после ставаш известен и след това си известен с това, че си известен. Аз харесвам онзи тип известност - да си известен с работата си, аз ценя такива хора. Това каза актьорът Стефан Денолюбов в интервю на Даниела Стойнова, попитан дали мисли, че отшумява представата, че актьорството е нещо лесно.  Наскоро Денолюбов води мастър клас по актьорско майсторство в родния си град Варна. 

Актьорът призна, че много се е зарадвал на поканата да сподели своя опит и да преподава в мастър класа. Съгласен е с твърдението, че талантът не може да се преподава, но подчерта, че актьорската професия е сложна и изисква много работа.

Дано не съм ги наплашил, защото бях много искрен. По-добре истината, не трябва да се заблуждават младите хора. Трябва да знаят какво ги чака, убеден е Денолюбов. Той коментира и темата за спектакъла с участие на холивудската звезда Джoн Малкович, която предизвика бурни реакции. Цените на билетите за представлението разпалиха полемика и творчество за комични колажи. 

Какво е виновен той, че билетите са толкова скъпи, той си има цена, а театърът трябва да плати хонорара, подчерта Денолюбов.

Актьорът е категоричен, че не се чувства недооценен в този контекст и допълни, че по време на международни фестивали сред големи имена се чувства като "равен с равен". В чужбина гледат добре свършената работа. Аз не съм отишъл там като смачкан човечец с ниско самочувствие, напротив, каза Денолюбов.

Друг е въпросът откъде идва това ниско самочувствие - от нас самите, подчерта актьорът. Той е на мнение, че държавата дава пари за изкуство, но ключов момент е как се разпределят финансите. Задава си въпроса защо се получава така, че където се дават повече пари, резултатите са по-лоши.

Стефан Денолюбов издаде, че започва нов проект -  филм с негово учaстие. Работното му заглавие е "Атлас 89". Историята разказва за съученици, които се събират след повече от 30 години. В него има много обрати и красиви герои, коментира Денолюбов, а под красиви герои, допълва той, разбираме добре написани персонажи. Филм за честта и достойнството, за старите истини, които излизат наяве, каза още той.

Актьорът има и свой проект, с който напоследък се "бори" и чака "да пробием дупка в системата", Казва се "69 метра" и действието се развива през 1969 г. "Борим се за финансиране, но сме все под чертата", допълва Денолюбов.

Цялото интервю с него чуйте в прикачения звуков файл:




По публикацията работиха: Елисавета Илиева, Олга Карова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Отец Ивалин Славов: Временно сме на земята, временно сме даже и на гробищата

Ивалин Славов е свещеник в Катедралния храм "Успение Богородично" във Варна. Той е роден  в Исакча, Румъния. Майка му е с руски корени, а б аща му е българин. О тец Ивалин е учил и в България, и в Румъния. Завършва Духовната семинария в София и Богословския факултет на университета в Букурещ. Служи в храма в Асеновград, а през 2006 г. Светият синод..

публикувано на 18.04.25 в 07:45
Шеф Филип Спасов даде важни съвети и трикове за да ни се получи хубав козунака

Шеф Филип Спасов за тайната на хубавия козунак

Козунакът е един от главните герои на великденската трапеза редом до яйцата и агнешкото месо. Приготвянето му обаче не е лесна работа. Не е и чак толкова трудна. Стига човек да има желание и най-вече търпение. За щипката любов е ясно. От нея във всеки свой козунак прибавя шеф Филип Спасов, който отдавна е изгубил бройката на приготвените от..

публикувано на 17.04.25 в 08:10

Проф. д-р Христо Кожухаров: Сега живее поколение, което получава всичко веднага - без изчакване, без отлагане

Поколението на подрастващите днес е поколение на зависимости от материалното. Това е поколение, при което всичко се получава веднага. Поколение, което не може да изчаква и да отлага. Това подчерта в интервю за Радио Варна  проф. д-р Христо Кожухаров , ръководител на Втора Психиатрична клиника към Университетската многопрофилна болница за активно..

публикувано на 17.04.25 в 08:00

Експерт: Не е далеч моментът, в който човекът ще е междупланетен вид

Не е далеч моментът, в който човек ще е междупланетен вид. Това каза Виктор Данчев, технически директор на Ендуросат - българската компания, работеща в сферата на космическите технологии. От компанията вече са изстреляли десетки сателити и обслужват стотици клиенти. Той е убеден, че футуристичната перспектива за пенсиониране на Марс, която за мнозина..

публикувано на 16.04.25 в 08:05

Арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“ в ГХГ - Варна

Градската художествена галерия във Варна представя арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“. Тя е проект на Нов български университет. РИ ще бъде експонирана в подпокривното пространство на галерията до 28 април.  Арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“ е вдъхновена от ръкописа от 1953 г. „Холандският пейзаж през XVII век и..

публикувано на 15.04.25 в 08:20

"Наивен съм бил" - новото видео на Lay-Zy

В края на 2023 г. Красимир Милчев издаде миниалбума "Пречистен". Изданието може бъде слушано във всички музикални онлайн платформи, а Lay-Zy, както е псевдонимът на артиста, наскоро пусна видео към едно от парчетата - "Наивен съм бил". "Наивен съм бил" е продължение на предходния ми сингъл, "Живот в лъжа" - разказва..

публикувано на 14.04.25 в 08:20

Най-бюджетният турист Красимир Раданов – Дарми за околосветското си пътешествие "Колумбия, Еквадор, Перу ...“: „Хората са добри навсякъде“

В деня, в който първият български космонавт излетя в космоса през 1979-а, читалището в балчишкото село Гурково даде възможност за среща със странстванията на първия човек от Читалище "Свобода", пипнал с ръка мегалитите в Саксайуаман, скитал из Андите, тъкал текстил по оригинална кечуанска технология, видял агротехническа лаборатория на инките и плавал..

публикувано на 11.04.25 в 08:05