Министърът на туризма Зарица Динкова обяви, че държавата е в готовност да помогне, като за целта са предвидени 30 млн. лв. от Фонда за бедствия и аварии. След наводненията е важно да бъде възстановена инфраструктурата, защото „без инфраструктура, няма туризъм”.
„Стартира програма, която е насочена към общините от Черноморието. Тя адресира дългогодишен проблем, за който бизнесът алармираше отдавна, а именно как се изразходват средствата за българския маркетинг и реклама, средства, които идват от българския данъкоплатец. Пари предназначени, за да подпомагат и привличат повече гости. Тези пари години наред потъваха в джобовете на една определена клика“, заяви министър Динкова.
По думите й не може да се отлага с десетилетия системата за алармиране при бедствия. Това е проблем, който спешно трябва да се реши. „Тича се след проблемите, вместо да има ясна визия и да се гледа напред как да се направи превенция“, отбеляза тя.
„Имахме планове за удължаване на сезона по Южното Черноморие до октомври и ноември. Включително с нестинарски фестивал в село Кости. Смятахме да подпомогнем организацията и да рекламираме”, поясни тя.
Относно заетостта по време на летния сезон у нас стана ясно, че има 10 % повече хотелски настанявания спрямо същия период миналата година. „Добре е да гоним нивата през 2019 г., но с оглед на всичко, с което се сблъска браншът тази година, това е едно добро развитие на летния туризъм”, отбеляза Динкова.
Данните от изследванията на водата по Българското Черноморие сочат, че водата е била по-чиста в сравнение с резултатите от предходни години, припомни министър Динкова. „Доказателство за това са и 22-та плажа под престижната емблема на „Син флаг“, посочи тя.
Щетите от потопа по Южното Черноморие все още се оценяват. „Това, което обсъдих с хотелиерите в най-пострадалите хотели на място беше, че те имат застраховки. Това, с което те няма да могат да се справят, е възстановяването на инфраструктурата и в това държавата ще се намеси активно, за да помогне“, каза Зарица Динкова.
От МЕЧ също подготвят вот на недоверие към правителството, но все още обмислят кога да го внесат, предаде БНР. Това заяви в кулоарите на парламента лидерът на партията Радостин Василев. От формацията са скептични относно заявеното намерение на "Възраждане" да внесат още един вот на недоверие. От МЕЧ все още обмислят кога да внесат вота си на..
В България над 50 000 души живеят със загуба на крайник и успешно извършват всекидневните си дейности с помощта на протеза, заместваща ампутирания крак. Вече 45 години по този начин живее и Първолета Андреева. Когато изтича експлоатационният срок на настоящата ѝ протеза, тя с изненада научава, че няма право да я смени...
В приюта за безстопанствени животни в село Каменар търсят ветеринарен лекар Минималните изисквания за заемане на длъжността са степен на завършено образование – магистър „Ветеринарна медицина“ и година професионален опит. Размерът на основната заплата е до 3850 лева. Овладяването на популацията от бездомни животни на територията на морската столица е..
Парламентът ще се произнесе по първия вот на недоверие към правителството на Росен Желязков. Той беше внесен с подписите на депутатите от "Възраждане", МЕЧ и "Величие" за провал във външната политика, а дебатът се проведе вчера, припомня БНР. Гласуването е насрочено за 13:45 часа. Според Правилника на НС то трябва да се проведе не по-рано от 24 часа..
На 03.04.2025, от 9:00 до 16:30 , поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Варна - Полски дом и хотел Азалия в Св. Св. Константин и Елена, електрозахранени от ТП 1732 и ТП 1840. На 03.04.2025, от 9:00 до 16:30 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за..
Утрото в четвъртък ни посреща с облачно време, слаб вятър от северозапад и леки превалявания на места. Във Варна е 10 градуса, според данните на НИМХ към 6.00 часа. Влажността на въздуха е 79%, а атмосферното налягане е 1015 хПа. Сутрешните стойности в Източна България са между 6 и 11 градуса, като по-високи са по Южното Черноморие, както и по..
Ежедневно в новинарските емисии присъстват информации за настъпили природни бедствия в различни части от света. Войната в Украйна, започнала преди малко повече от три години, изостри допълнително сетивата ни с въпроса освен при земетресения, пожари, наводнения, готови ли сме за реакция при бомбена заплаха, радиационен облак и други. Междувременно..