Норвежки журналисти са на обиколка на Българското Черноморие, за да съберат материал за предаване и печатни издания, които ще рекламират страната ни на север, като атрактивна туристическа дестинация, съобщават от общинския пресцентър.
Заместник-кметът по туризма Снежана Апостолова посрещна гостите във Варна. Посещението е организирано от Министерството на туризма, с цел популяризиране на здравния, морския, културен и СПА туризъм в България, със съдействието на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм (БСБСПА).
Варна притежава богата гама от възможности за целогодишен туризъм и може да предложи незабравими преживявания за всяка възрастова група и за всеки вкус. На територията на общината ни има минерални извори, разнообразие от СПА и уелнес услуги, лечебен климат, археологически и културни забележителности, изобилна културна програма, музеи, природни богатства, море, прекрасни фестивали. Варна има и 6 университета, които често са предпочитан избор за чуждестранни студенти, освен това в градът има добри условия за живот и работа за хора, които работят извън офис. Така заместник-кметът Снежана Апостолова представи Варна пред скандинавските гости.
По думите й тази година броят на норвежките туристи във Варна се е повишил с 10% в сравнение с предходни години - близо 7000 души от скандинавската страна са посетили морската столица през този сезон. Амбицията на екипа на Общината е да увеличи осезаемо тези числа, обясни Апостолова. Тя допълни, че по време на целия летния сезон норвежки туристи могат да пътуват и гостуват във Варна благодарение на директните полети от 5 града в Норвегия. През останалите сезони има удобни ежедневни полети през София, Виена и Истанбул, посочи още заместник-кметът. Тя предложи на чуждестранните ни гости да разнообразят обиколката на българското Черноморие, като посетят праисторическият солодобивен комплекс „Провадия-Солницата“, който датира от около 5600 г. пр. Хр. и е един от най-старите солодобивни центрове в Европа.
Едва ли има човек, интересуващ се от инфраструктурното развитие на Варна и от градската среда, който да не е попадал на видео, дело на Морско око . Това е онлайн медия, отразяваща теми от строителството, инфраструктурата, градската среда и обществения живот във Варна и областта. Нейна отличителна черта е видеозаснемането с дрон на ключови..
Хобито е вид развлечение, занимание и увлечение, практикувано през свободното време. Това четем в световната онлайн енцикопледия "Уикипедия". Всичко може да бъде хоби – от пътешествията, през спорта и нумизматиката до изобразителното изкуство. Точно последното обединява ентусиастите във фейсбук групата „Варненски творци“. Варнен, които през свободното си..
Студентът от трети курс в Техническия университет във Варна Виктор Иванов беше обявен за студент на годината. Виктор учи в специалността "Изкуствен интелект", той е с изявена активност и посещава курсове по различни научни теми. На 4 декември м.г. на специална церемония беше удостоен с Годишната поименна награда на Община Варна за студенти. "От..
Отпада "контактната бележка", която се представя при отсъствие от детската градина за повече от десет дни, както и при постъпване в детско заведение на малчуганите над 3-годишна възраст. Това става факт с обнародване в Държавен вестник на измененията в Наредба 3 от 5 февруари 2007 г. за здравните изисквания към детските градини. Бележката, която се..
Проектът "Дигитална фолклорна палитра" на варненски ученици от Първа езикова гимназия спечели първото място от конкурса "Млад благотворител". Проектът цели да съхрани и популяризира богатството на българските фолклорни традиции чрез създаването на онлайн платформа. В работата си гимназистите са включили интервюта с възрастни хора, автентични музикални..
Воали, помпони и гимнастически бухалки са част от програмата, с която дамите от Спортен клуб по земна гимнастика „Калина“ представят Варна на регионалните и национални спортни форуми за хора от третата възраст. Кандидатствахме и м.г. пред Община Варна за 6 хил.лв., за да можем да финансираме пътуването с автобус и нощувката в София. Отпуснаха ни..
Млади учени създадоха нова платформа, носеща името "Площад НАУКА". Първото събитие на Площад НАУКА ще бъде на 13 февруари, когато отбелязваме Световния ден на радиото, посветен тази година на климатичните промени. Специалисти от Националния институт по метеорология и хидрология във Варна и Института по Океанология към Българската..