Да бъде въведена оценка за дисциплина и да се обърне внимание на възпитанието на учениците като мярка за подобряване на резултатите и преодоляване на насилието в училищата. За това настояват от синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа", каза председателят му Юлиян Петров в предаването на Радио Варна Post Factum.
От десетки години се опитваме да обясним на българското общество, че в образованието, за да има добри резултати, трябва да бъдат изпълнени всички компоненти. Не само знанието, а и възпитанието е неразделна част от процеса, подчерта Петров.
Според него се забелязва неглижиране на възпитанието още от началото на прехода, а специалистите са стигнали до извода 10 години по-късно, когато вече последиците са видими.
Ако не се компенсира този дефицит на възпитание и на дисциплина и на спазване на правила, не можем да очакваме коренно различно образование и по-добри резултати, категоричен е Петров.
По думите му оценката е стимул за учениците, които се справят добре, но за за тези, които се противопоставят на правилата и не са склонни на диалог, трябва да бъде помислено за съответните мерки.
Той изказа мнението си, че трябва да бъде поддържана комуникация с родителите на проблемните деца, а при липса на заинтересованост от тяхна страна и прогрес при учениците, следва да бъдат "мотивирани".
Тази мотивация може да стане или финансово или административно, посочи синдикалистът. Петров подчерта, че превантивната работа с родителите е много важна, но при разрушена комуникация с тях и учениците страдат останалите, когато учителите губят време с недисциплинираните.
Председателят на синдикат "Образование" отправи предупреждение, че когато не се коригира поведението на учениците още в училище, те трудно ще могат да функционират в обществото, могат да станат и "клиенти на правосъдната система.
Чуйте повече от разговора на Валери Великов с Юлиян Петров, председател на синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа":
Ивалин Славов е свещеник в Катедралния храм "Успение Богородично" във Варна. Той е роден в Исакча, Румъния. Майка му е с руски корени, а б аща му е българин. О тец Ивалин е учил и в България, и в Румъния. Завършва Духовната семинария в София и Богословския факултет на университета в Букурещ. Служи в храма в Асеновград, а през 2006 г. Светият синод..
Козунакът е един от главните герои на великденската трапеза редом до яйцата и агнешкото месо. Приготвянето му обаче не е лесна работа. Не е и чак толкова трудна. Стига човек да има желание и най-вече търпение. За щипката любов е ясно. От нея във всеки свой козунак прибавя шеф Филип Спасов, който отдавна е изгубил бройката на приготвените от..
Поколението на подрастващите днес е поколение на зависимости от материалното. Това е поколение, при което всичко се получава веднага. Поколение, което не може да изчаква и да отлага. Това подчерта в интервю за Радио Варна проф. д-р Христо Кожухаров , ръководител на Втора Психиатрична клиника към Университетската многопрофилна болница за активно..
Не е далеч моментът, в който човек ще е междупланетен вид. Това каза Виктор Данчев, технически директор на Ендуросат - българската компания, работеща в сферата на космическите технологии. От компанията вече са изстреляли десетки сателити и обслужват стотици клиенти. Той е убеден, че футуристичната перспектива за пенсиониране на Марс, която за мнозина..
Градската художествена галерия във Варна представя арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“. Тя е проект на Нов български университет. РИ ще бъде експонирана в подпокривното пространство на галерията до 28 април. Арт инсталацията „Васил Стоилов – Архитектурни мотиви“ е вдъхновена от ръкописа от 1953 г. „Холандският пейзаж през XVII век и..
В края на 2023 г. Красимир Милчев издаде миниалбума "Пречистен". Изданието може бъде слушано във всички музикални онлайн платформи, а Lay-Zy, както е псевдонимът на артиста, наскоро пусна видео към едно от парчетата - "Наивен съм бил". "Наивен съм бил" е продължение на предходния ми сингъл, "Живот в лъжа" - разказва..
В деня, в който първият български космонавт излетя в космоса през 1979-а, читалището в балчишкото село Гурково даде възможност за среща със странстванията на първия човек от Читалище "Свобода", пипнал с ръка мегалитите в Саксайуаман, скитал из Андите, тъкал текстил по оригинална кечуанска технология, видял агротехническа лаборатория на инките и плавал..