Видинската математическа гимназия спечели бронзовите медали от баскетболните финали!

ГПЧЕ "Алеко Константинов" от Правец спечели баскетболните игри във Видин

40
Снимка: Росен Ракаджиев

Отборът на ГПЧЕ "Алеко Константинов" от Правец спечели баскетболните финали при юношите VІІІ-Х клас от 31-те държавни ученически игри, които се проведоха във Видин от 14 до 17 май 2015 г. Възпитаниците на Георги Велчев на финала победиха VІІІ СОУПЧЕ "Александър Пушкин" Варна със 103:56 точки и заслужено вдигнаха шампионската купа в зала "Фестивална". Поздравление за златните медалисти: Мирослав Славков, Кристиян Иванов, Тодор Симеонов, Георги Дамянов, Йоан Йоргов, Марио Мирчев, Михаил Балабанов, Стефан Киров, Димитър Радев, Цветомир Чернокожев и Георги Велчев- водач на отбора.

На второ място останаха юношите на VІІІ СОУПЧЕ "Александър Пушкин" Варна в състав: Мартин Колев, Явор Цанев, Антон Илиев, Димитър Димитров, Калин Атанасов, Ваклин Дончев, Стоян Кацарски, Траян Андонов, Тома Кулев, Красимир Атанасов и водачите на отбора – Е. Кръстева и М. Караиванов.

В малкия финал домакините от ПМГ "Екзарх Антим І" Видин, с голямо желание и себераздаване, се пребориха с връстниците си от СОУ "Васил Левски" Троян и спечелиха с 55:43 точки. Възпитаниците на Росен Ракаджиев влязоха във финалната четворка без основния си център Николай Огнянов, който получи тежка травма в последната среща от груповата фаза. Въпреки субективните фактори видинските момчета не се предадоха, изгубиха в епичен сблъсък полуфинала, но изригнаха в малкия финал и заслужено взеха бронза. Състав на отбора на ПМГ "Екзарх Антим І" Видин: Александър Гергов, Денислав Петков, Деян Емилов, Павел Петков, Цветан Иванов, Ивайло Вълчев, Николай Огнянов, Радослав Димитров, Борис Радоилов, Александър Вълов и Росен Ракаджиев - водач на отбора.

Най-добър реализатор на баскетболните финали стана Павел Петков от Английска гимназия "Гео Милев" Русе с отбелязани 132 точки. Състезателят получи специална статуетка и грамота от Владимир Атанасов - главен съдия на турнира.

Финалите по баскетбол при юношите VІІІ-Х клас от 31-те ученически игри във Видин бяха закрити от Марийка Василева - началник на регионалния инспекторат по образованието във Видин.

10. СОУ "Цар Симеон Велики" Видин  55:43

Баскетболният "Монтана" отстъпи на "Будучност"

Баскетболистките на "Монтана" отстъпиха с 52:73 точки на "Будучност" в първата си проверка в сръбската столица Белград. Тимът от Подгорица , който последния сезон загуби финал за Адриатическа лига , имаше преднина от 4 точки на полувремето. След подновяването на играта тя нарасна, за да дойде сирената при 73:52 за тима от Черна гора ...

публикувано на 12.09.24 в 16:33

Започва есенният дял на Областната футболна група "Видин"

Есенният дял на Областната футболна група "Видин" стартира на 14 септември, събота. Шампионът ФК "Кула 04" ще започне сезона с пет нови попълнения, каза за Радио ВИДИН треньорът Пенко Йончев : "Гостуваме на отбора в Белоградчик, тежък мач срещу силен отбор и се надявам да започнем добре есенният дял на първенството с победа. След..

публикувано на 11.09.24 в 13:12

Ясни са съдиите за следващия мач на "Ботев" (Враца)

Определиха съдиите за следващия мач на "Ботев" (Враца) от първенството на Първа футболна лига. В петък, на 13 септември, врачани посрещат на своя стадион изненадата в елита – "Спартак" (Варна) . Двубоят от програмата на 8-ия кръг ще бъде ръководен от Васил Минев, на когото ще помагат Георги Тодоров и Мартин Ангелов. Четвърти съдия е Любомир..

публикувано на 11.09.24 в 13:10

Щангист от Видин стана световен шампион за ветерани

Любен Перчински спечели златен медал от Световното първенство по вдигане на тежести за ветерани . Представителят на видинската школа заслужи световната титла в тежка категория - над 109 кг, възрастова група "мъже над 50 години". Перчински бе с класа над своите съперници и завърши с двубой от 230 килограма. В изхвърлянето му бяха необходими само две..

публикувано на 11.09.24 в 13:04

Христо Янев няма да променя треньорския щаб на Ботев

Христо Янев няма да прави промени в щаба си и няма да води със себе си нови помощници в Ботев /Враца/.  Това стана ясно на първото занимание на елитния тим под ръководството на новия си стар наставник. То се проведе в понеделник вечерта на тренировъчното игрище край стадион „Христо Ботев". Янев ще има двама помощници – за вратарите ще отговаря Христо..

публикувано на 10.09.24 в 16:09

Иван Тилев е новият треньор на Видабаскет

Иван Тилев e новият старши треньор на мъжкия баскетболен отбор на Видабаскет.  С дългогодишен опит като професионален баскетболист и треньор, Иван Тилев е работил както в България, така и в чужбина, включително в Италия, Франция и Германия.  Той е играл за редица известни български отбори, сред които столичните грандове, а също така е бил част от..

публикувано на 10.09.24 в 16:06

Гребците на "Бдин-77" с 20 медала от Държавното първенство в Пловдив

Общо 20 медала - 10 златни, 3 сребърни и 7 бронзови спечелиха състезателите на СК "Бдин-77" на Държавното индивидуално първенство по кану-каяк за мъже и жени, на което домакин беше Пловдив в периода 6-8 септември.  Тези успехи са плод на неуморната работа, дисциплина и отдаденост, каза треньорът Цветан Иванов. "Блестящо представяне за нашия..

публикувано на 10.09.24 в 14:59