Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Астрологът Георги Терзиев: "От 25 юли до 5 септември не давайте пари назаем"

Георги Терзиев на пленер по живопис в село Гара Орешец
Снимка: Радио ВИДИН
В последната нощ на юни ще бъде добавена допълнителна секунда към световния часовник. Малко научна информация- секунда е единица за време, една от седемте основни единици в Международната система единици. Старите дефиниции на секунда са базирани на видимата позиция на слънцето на небето при въртенето на Земята. Тогава слънчевият ден се разделя на 24 часа, всеки от които се дели на 60 минути, а всяка минута- на 60 секунди, т.е. секундата се явява една 86 400-на част от средния слънчев ден. Тази дефиниция се запазва до 1956 година.

Астрономически наблюдения през 19-и и 20-и век обаче откриват, че има забавяне в това средно време, поради което движението на Слънцето и Земята се оказва ненадежден метод за определяне на времето. С откриването на атомните часовници се отваря нова възможност за точното определяне на една секунда време.

На 30 юни, точно в 23 ч. 59 мин. и 59 сек. ще добавим секунда време.

Какво можем да свършим за една секунда? Примерите са много- да изпратим имейл или честитка на някого, да погледнем небето или слънцето. За секунда може да се вземе правилното или погрешно решение.

"През призмата на нашия ум като цяло секундата не значи нищо. От гледна точка на астрономията обаче, тя е важна, в астрономията и астрологията говорим за висша математика. За човека значението на часовника и календара е относително- ако започнем да мислим по-позитивно, няма да обръщаме чак такова внимание на уреда часовник и на другото измерение, наречено календар"- обясни художникът и астролог Георги Терзиев.

За астрологията казва, че е като огледало- така както излизайки от вкъщи хвърляме по един бегъл поглед на външния си вид, така е и с хороскопите, които се изготвят на база на точна дата- година, месец, ден и час на раждане. По тази схема, която е на принципа на огледалото, могат да се видят основните структури, заложени във всеки човек.

"Имаме свободна воля, но имаме и предопределения. Съдба или свободна воля- този въпрос ще занимава човечеството до края на съществуването му. Важно е да се приеме това, което сме, което е вид еволюция. С това познание може да се фокусираме върху негативните черти, както ги определя нашият ум"- поясни астрологът.

Помолихме нашия събеседник да направи астро предсказание за летните месеци- какво да очакват нашите слушатели и коя планета ще окаже най-силно влияние върху живота ни. Оказва се, че през лятото ще бъдем под влиянието на ретроградна Венера:

"Тази ретроградност на планетата на любовта- Венера продължава над 40 дни. Ще започне от 25 юли до 5 септември. Но нейното влияние ще започне да се усеща още от 19 юли. Венера отговаря за нашите ценности, любовта и финансите. В този период е хубаво човек да не дава пари назаем. Внимавайте да не купувате скъпи и изящни предмети. Дамите- не правете глобални разкрасителни процедури. Венера се движи назад и има опасност да не се харесате. Планетата отговаря и за нашите връзки. Възможно е да срещнете някоя стара любов, но ако я подновите, ще е временно, запознанства през този период не водят до благополучен край. В никакъв случай не подписвайте договори- предбрачни или бизнес договори. В ретроградна Венера творците могат да направят чудеса. Тази ретроградност се извършва в знака на лъва, който отговаря за удоволствията, творчеството, децата. Няма нищо страшно в периода, но бъдете по-внимателни..."
- съветва още Георги Терзиев.   

Целия разговор с предсказанието на астролога и художника Георги Терзиев може да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Първан Симеонов

Първан Симеонов: България е изправена пред своеобразен граждански конфликт

Политическото напрежение в навечерието на свикването на 51-вото Народно събрание продължава да расте.  Постоянните нови условия отдалечават партиите от преговори за кабинет.  Ще излъчи ли генерална промяна на политическата сцена предсрочният вот или политическата криза ще продължи да се задълбочава?  Компромис или избори през пролетта?..

публикувано на 07.11.24 в 10:00

Ще бъде ли върнат 20% ДДС за хлебари и ресторантьори?

Проектобюджетът на страната за 2025 година ще е с 3% дефицит. Това заяви служебният министър на финансите Людмила Петкова след заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, проведено преди дни. По думите ѝ внасянето на проектобюджета ще бъде забавено и той ще бъде предложен на следващия 51-ви парламент. Става ясно, че в проекта..

публикувано на 06.11.24 в 10:45

Северозападът за 10 години - от "Червена крепост" до "Бастион на ДПС"

За редовно купуване на гласове, контролиран вот и изборни манипулации в България се твърди не от вчера. След последните предсрочни парламентарни избори обаче проблемът изглежда се задълбочи. Редица политически формации поискаха касиране на изборите, президентът Румен Радев също критикува начина, по който бяха проведени. Северозападът често е сочен от..

публикувано на 05.11.24 в 12:47

Лесовъдите като съвременни будители

Държавните горски стопанства от Северозападно държавно предприятие- Враца отбелязаха "Седмица на будителите" с горските педагози с различни прояви, организирани във връзка с покровителя на българската гора- светецът Иван Рилски, чиято памет се почита на 1 ноември.  Държавно горско стопанство Видин  (ДГС-Видин)се включи в "Седмица на..

публикувано на 04.11.24 в 14:18

Охрид - едно от най-старите села в Северозапада

Гостуваме в село Охрид , община Бойчиновци. Къщите в селото са разположени по двата бряга на река Ботуня, а над него се извисява планина Пъстрина. Смята се, че Охрид е едно от най-старите населени места в Северозападна България. Според някои историци на мястото на селото е имало живот още по време на траките. По римско време пък, през него минавал..

публикувано на 01.11.24 в 15:14
Теодор Димокенчев

Теодор Димокенчев: Политиката ни е гражданска война без оръжия

Ще бъде ли направена първата крачка към решението или политическата криза ще продължи да се задълбочава?  Това ще зависи от осемте формации 51-вото Народно събрание.  Предстои ли исторически компромис или начертаните червени линии предопределят нов вот през пролетта?  Бъдещето на политическия живот в страната дни след като България се произнесе за..

публикувано на 31.10.24 в 10:00

Защо повечето работещи у нас не достигат нетната заплата за издръжка?

България продължава да е с най-ниското ниво на заплащане сред останалите държави членки на ЕС, като минималната заплата е 49,8% от заплатата за издръжка, т.е. половината от това, което трябва да е. Това сочат данните от проведеното от Института за социални и синдикални изследвания и обучение към КНСБ за потребителските цени и заплатата за..

публикувано на 30.10.24 в 10:45