"От началото на 2014 година внедрихме автоматизирана система за разплащане на паркиране с есемеси. Това доста облекчи работата на контрольорите, като вече отпадна субективното обяснение, че като е спрял, не е имало контрольори. Намаляха и споровете в зоната кой има вина за нетаксуването на гражданите. През 2013 година, преди да внедрим есемес системата, около 6000-7000 лева събирахме от санкциите от заключващи устройства. През 2014 година санкциите са около 3000 лева, през 2015 година са около 300-400 лева. Като през това време сумите, събирани от "Синя зона", се запазиха в същото положение без да намаляват. Така че смятам, че врачани са приели да ползват "Синя зона" платено..."
От 30 000 до 40 000 лева е чистата печалба на предприятието годишно. Част от тях догодина се предвижда да бъдат инвестирани в закупуването на репатриращ автомобил.
Повече места за паркиране в синята зона на Монтана. Това предвижда общинското ръководство, което създава зоната за кратковременно паркиране през 2010 година, за да регулира паркирането в центъра и около големите институции, обясни Илиян Илиев, директор на Общинско предприятие "Чистота"- Монтана, пред Стефка Павлова:
"Много често хората разсъждават, че това е паркинг, но това не е така. Това е зона за кратковременно паркиране и има своята логика, чрез която Общината регулира зоните за паркиране, които се намират около административната част на града и местата около поликлиниката и болницата. През 2015 година Община Монтана асфалтира и маркира над 200 места за паркиране в централната градска част, извън "Синя зона"... Синята зона се използва по предназначение. Често пъти, както навсякъде, се случват и конфликти, но това не е масова практика. Постепенно хората се приучват и свикват с логиката на тези места... Обсъжда се и ще се стигне до разширяването на тези зони с още минимум 100 места. Сега разполагаме със 152 места. Разширяваме зоната, в която се намират административни учреждения, банки и изнесени държавни администрации. Общината разглежда зоната за временно паркиране не като структура, от която може да се печели. Напротив, там често се налага субсидиране, а тя се разглежда като зона, чрез която трябва да се осигури комфортът на хората, които се нуждаят от административно и друго обслужване в тези части."
На 1 януари отново сме изправени пред поредното ново начало, изпълнени с надежди и очаквания. Каквито и да са икономическите прогнози, колкото и несигурно да изглежда бъдещето за много българи, всеки от нас отправя пожелания за себе си и най-близките си хора. Първият ден на годината народът ни нарича Сурваки. Наименованието идва от обичая..
Отброяваме последните часове на годината - време за анализи и равносметка, но и за планове, стремежи и амбиции за следващите 12 месеца. Казват, че ако си пожелаеш нещо в новогодишната нощ, то ще се случи. За какво бъдеще на България мечтаят политиците? Проверихме в "Посоките на делника". "Тревожно е забавянето на строителството на новия..
От Общината за пореден път организират посрещане на Новата година в град Мездра на площад „България” с музика, танци и много весело настроение. В 23.30 часа танцорите от Фолклорен танцов ансамбъл "Мездра" - носител на истинския дух на българските традиции, ще започнат своя новогодишен концерт...
Бедността, последиците от горските пожари, климатичните промени, колко сериозен е проблемът с безводието, проблемите пред Общините, Европейският съюз гарантира ли благополучие на всички - това са само част от темите , по които говорихме през отиващата си 2024 година . Какви са най- често фалшифицираните стоки , които могат да се намерят на..
Гостуваме на село Георги Дамяново , част от най-малката община в oбласт Монтана , която има 13 населени места, като общинският център е село Георги Дамяново. Селото се намира в живописен регион. Нина Петкова е кмет на община Георги Дамяново и е млад човек, който има желание и мотивация да развива района. Тя ни разказа повече за селото, за..
Основният закон в журналистиката е, че тя е свързана с резултат. Нейната цел е да влияе на общността и общество по най-прогресивния начин . Преди 40 години, а може би и повече, Радой Ралин в типичния си откровен и неудобен стил ни каза, че " когато журналистиката стане ялова, ражда сензации ". Вече 15 години обаче Радио ВИДИН е непоклатим..
Няма единна формула, която да ни прави по-щастливи на Рождество. Въпреки, че всички се опитваме да бъдем позитивни, изпълнението на тази задача, се оказва доста трудно. Когато сами преценим нивото си на щастие, ще открием, че не сме съвсем доволни от резултата. Как обаче да сме по- щастливи на празника? Има ли нещо, което очакваме с..