"За почивка не би трябвало да се говори, защото така моето мнение е, че кметът е с ненормирано работно време. Когато го потърсят, когато има нужда, да се отзовава. Хората търсят кмета по различни въпроси. Някои са уместни, други са просто споделяния, има и такива, които не са свързани с кметската институция. Търсят ме, когато има авария на улицата, когато боклукът не е изхвърлен навреме. Моите два телефона- служебният и личният са изписани на врата на кметството."
За хората в селото основен проблем е транспортът. В Плешивец автобус не спира от години. Ако не си платят за такси или не намерят друг превоз, хората не могат да отидат дори на лекар. Шофьорите първоначално се оправдавали с пътя. Той вече е ремонтиран, но движение няма.
"Нямаме превоз за никъде. Рейс не минава въобще, по никое време"- обясняват в Плешивец.
В селото се надяват общинската управа скоро да реши този проблем защото сега, за да се качат на обществен транспорт трябва да вървят три километра пеша до разклона за селото, където минава автобусът от Белоградчик за София.
През пролетта на 2014-та година заплаха в селото беше реката, която преля и отнесе мостове и автомобили. Сега хората все още са в очакване да бъдат предприети мерки, за да не се повтаря ситуацията от тогава. Комисия е извършила оглед на място, каза кметът Тодор Тодоров:
"Със съдействието на кмета на общината г-н Александров дойде комисия с участието на Министерството на земеделието и храните, областната управа, зам. Областния управител г-жа Елка Георгиева. Огледахме терена над селото, който не беше почистен след наводнението, а от там тръгна всичко. Там стана заязването на водата на две места. Видял съм с очите си. Дойде около два метра и половина воден стълб с дървета, камъни и помете всичко. Искам да изтъкна, че и природата тогава беше безмилостна към нас. Много дъжд се изсипа. Толкова висока вода е имало 1952 година. След 61 години се повтори. По улиците се стичаше вода до коленете. От комисията обещаха да се направи определен проект, за да може да се почисти коритото на реката над селото до междата с другите населени места Средогрив и Гюргич. Тогава вече ще е по-спокойно."
Работодателите завяват нужда от 261 926 работници и специалисти през следващите 12 месеца с умения и знания в различни професионални направления, които ще са необходими за ефективната работа на предприятията. Най- търсените специалности на пазара на труда можем да видим най-ясно от проучването, проведено сред работодатели от Агенцията по заетостта..
Регистрираните безработни лица средномесечно в област Видин за периода януари – ноември 2024 година са 4 053. Равнището на безработица в областта е 14.8%, а от януари до ноември 2024 година на работа са п остъпили общо 2 888 души. Област Видин е с дял 2.6% от общо регистрираните средномесечно безработни лица в страната (155 181) за..
На 1 януари отново сме изправени пред поредното ново начало, изпълнени с надежди и очаквания. Каквито и да са икономическите прогнози, колкото и несигурно да изглежда бъдещето за много българи, всеки от нас отправя пожелания за себе си и най-близките си хора. Първият ден на годината народът ни нарича Сурваки. Наименованието идва от обичая..
Отброяваме последните часове на годината - време за анализи и равносметка, но и за планове, стремежи и амбиции за следващите 12 месеца. Казват, че ако си пожелаеш нещо в новогодишната нощ, то ще се случи. За какво бъдеще на България мечтаят политиците? Проверихме в "Посоките на делника". "Тревожно е забавянето на строителството на новия..
От Общината за пореден път организират посрещане на Новата година в град Мездра на площад „България” с музика, танци и много весело настроение. В 23.30 часа танцорите от Фолклорен танцов ансамбъл "Мездра" - носител на истинския дух на българските традиции, ще започнат своя новогодишен концерт...
Бедността, последиците от горските пожари, климатичните промени, колко сериозен е проблемът с безводието, проблемите пред Общините, Европейският съюз гарантира ли благополучие на всички - това са само част от темите , по които говорихме през отиващата си 2024 година . Какви са най- често фалшифицираните стоки , които могат да се намерят на..
Гостуваме на село Георги Дамяново , част от най-малката община в oбласт Монтана , която има 13 населени места, като общинският център е село Георги Дамяново. Селото се намира в живописен регион. Нина Петкова е кмет на община Георги Дамяново и е млад човек, който има желание и мотивация да развива района. Тя ни разказа повече за селото, за..