За поредна година студенти от географския факултет на Московския държавен университет са в Белоградчик, за да проведат своята учебна практика. По традиция в началото на работата си те се срещнаха с общинската администрация в лицето на заместник – кмета Росен Младенов. На нея научните ръководители доц. Наталия Калуцков и Николай Михайлович Дронин разказаха за задачите, които ще изпълняват тази година. На първо място остава работата им по проучванията на района за обявяването му от ЮНЕСКО за геопарк. Студентите тази година ще работят и по проблемите на туризма. Наталия Николаевна поясни, че в предишните години вече са работили по някои аспекти от проблемите на туризма. Сега те искат да разберат какви са предпочитанията на туристите, като ги разделят на две групи – български и чуждестранни. Основно ще проучват възможностите за пешеходен туризъм по маршрутите – хижа „Паниница”, с. Боровица – „Боров камък" и Червената църква и пещерата „Лепеница”. Според нея те не са достатъчно рекламирани, а все по – често туристите идват и с цел да се разходят сред природата. Росен Младенов поздрави студентите и техните ръководители.
„Изключително приятно съм изненадан от това, което чух преди малко от вас. Вие имате поглед върху нещата. Това, което, специално се случва по отношение на туризма в Белоградчик. За нас са изключително важни и полезни тези дискусии, вашето мнение – какво препоръчвате да се направи, какви проблеми виждате” – допълни Росен Младенов. Тази година групата се състои от 8 студенти, които са завършили бакалавърска степен и учат първа година магистратура в университета. Те ще продължат своята работа до 19 юли.
Експерти от различни области обединяват усилия за реализирането на нова експозиция във видинския исторически музей " Конака ". За научното съдържание на бъдещата постоянна експозиция е ангажиран екип от Регионален исторически музей - Видин. Годишната инфлация в България се ускори по-рязко през януари до 3,8% от 2,1% месец по-рано, достигайки..
Над 5000 мартеници изложи в Монтана директорката на детска градина от Враца. 90 души продават мартеници на традиционния пазар. Тази година символите на пролетта се предлагат на една от алеите на централния площад "Жеравица", където може да се открие г олямо разнообразие от мартеници. Търговците и производители са заплатили такса от 50 лева, за да..
"Социална работилница" за обмен на добри практики между образователни медиатори, социални работници, психолози, ресурсни учители и педагогически съветници се проведе в Професионалната техническа гимназия "Васил Левски" във Видин. Инициативата е част от мероприятията, които се провеждат във връзка с Механизма за обхват на деца и ученици между..
Честването на националния празник на България Трети март в Монтана ще започне в 10:00 ч. на площад „Жеравица“ с церемония по издигане на националното знаме . Младежи в национални костюми от всички фолклорни области ще изнесат трибагреника. Той ще бъде издигнат под звуците на националния химн. По време на ритуала присъстващите граждани..
Благотворителна великденска кампания "Стари традиции за новото поколение" стартират три сдружения за областите Видин , Монтана и Враца . Акцията е насочена към възрастни хора и деца в неравностойно положение, за които да бъдат осигурени хранителни продукти за празника, посочват организаторите . „Великден е време за топлина, споделеност и..
Беседа за кариерното развитие се проведе днес между представители на дирекция "Бюро по труда" - Видин и ученици от 12-и клас на СУ "Петко Рачов Славейков" в града, които завършват професия "Икономист- информатик". Повече за идеята на срещата разказа Александра Рачева, директор на Бюрото по труда: "Всеки един от дванадесетокласниците да ни сподели..
Два благотворителни концерта в подкрепа на музикалния педагог Наталия Делионова организира Обединеният детски комплекс „Ние, врабчетата“ в Монтана . Събитията ще са тази вечер и в сряда. По желание на Наталия, половината от средствата, които са събрани, ще са за 8-годишния Марти, за чиято съдба се разбира от телевизионно предаване. Участниците в..