"Не знам доколко е празник вече една такава годишнина. Но аз съм на мнение, че старостта не е за страхливците. А и от друга страна, аз не се смятам за стар. Защото едни последни изследвания чета, че младежката възраст е до 55 години, от 55 до 75 е зряла възраст, от 75 до 85 е късна зрялост и след 85 вече може да се говори за старост. Така че имаме основание и да празнуваме. Естествено, все още не е дошъл моментът да правя равносметка на това, което е минало през годините. Миля, че това е за всички колеги- актьори, все още не сме изиграли коронната си роля. Може би това е участието в последния спектакъл. Аз съм казвал винаги, че ние, актьорите оставяме частица от душите си във всеки спектакъл, в който играем, защото да излезеш от собственото си Аз и да влезеш в Аз-а на героя е много, много голямо усилие и на нас ни коства много. Но мисля, че празник има и за това, че вече толкова години моите приятели са около мен. Аз казвам приятели, не казвам колеги, защото това са хора, които безкрайно обичат театъра и работят няколко професии..."
Любомир Бояджиев постъпва в драматичния театър "Драгомир Асенов" през 1974 година като стажант-актьор. Тогава участва в спектакъла "Когато гръм удари" по П. К. Яворов под режисурата на Димитър Гочев. Оттогава е изиграл над 100 централни роли в театъра. Ето защо на 70-годишнината си казва, че не мечтае за нови роли, а голямата му мечта е сградата на драматичния театър в Монтана да се превърне в едно малко монтанско НДК:
"Най-голямата ми мечта е да се намерят средства, тъй като аз сам направил едно тотално обследване за енергийна ефективност, за ремонт на сградата и тотален ремонт на всички звена - озвучаване, осветление, сценична механизация. Надявах се да влезем в програмите "Региони в растеж", защото сградата не е реновирана от 1977 година. Та мечтата ми е това - да се намерят средства, да се направи от тази сграда едно малко монтанско НДК. Парите не са много, около 3,5 млн. лева са необходими."
На личния си празник Любомир Бояджиев ще посрещне колеги и приятели в театъра. В Международния ден на театъра - 27 март, ще празнува с публиката на Монтана, която ще може да го гледа в "Мистерията Дон Жуан".
Продължаваме пътуването в импресионизма с още от симфоничните произведения на Клод Дебюси – части от " Образи" . Както казва френският писател Анатол Франс: "Ние направихме не малко за развитието на изкуството и изучаването на природата, и доколкото беше по силите ни, се доближихме до истината. Бяхме честни и искрени поети. Струва ми се, имахме..
Съвсем наскоро у чениците от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се върнаха от Швеция, където проведоха триседмичната си практика. 17 ученици и трима учители бяха настанени в град Малмьо. Всички ученици са в специалност " Компютърна техника и технологии". Симеон Герасимов е ученик в 10 В клас, споделя за своите впечатления в северната..
Родители от Грамада обявиха за "Учител на годината" Красимир Петков. Той преподава в СУ "Христо Ботев", целодневна организация на учебния ден и провежда занималня в сборна група деца от 1 до 4 клас: "Директорката пусна анонимна анкета и родителите избраха точно мен. Може би, защото съм от Грамада и съм местен. Вече четвърта година..
Родителството винаги е предизвикателство, но когато радостта дойде в троен размер, животът се променя още по-драстично. За да разберем дали това е така, ще надникнем в живота на едно семейство от Северозапада, в което всичко се случва тройно - от усмивките до трудностите. Борислава Циброва от Козлодуй е млада майка на три..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни“. Фестивалът ще продължи до 26 юли. Тази година локациите са различни "Баба Вида", Библиопощата, Културен център "Жул Паскин" и жп гарата. В парк "Владикина бахча" а ктрисата Ирина Флорова ще..
С модерна визия е пространството пред търговския център във Видин. Обновяването на зелената площ в градинката започна преди година, а н аскоро бе подменен тротоарът, боядисана оградата, на мястото на старите дървета бяха засадени 17 мини дръвчета- декоративни кълбовидни шестили. Промените предизвикаха много отзиви - и положителни, и..
Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра. Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..