"От много години не си купувам вестници, информацията си я получавам онлайн... Свекърва ми чете всеки ден, тя е от старото поколение. За нея вестника е като традиция, сутрин става, купува си го, пие си кафето... Има интересни вестници, по-скоро те са специализирани. Аз лично следях едно списание за кучето, което вече не се издава... В интернет може да намериш информация от няколко източника, докато в един вестник има само гледната точка на неговия издател... Като ученичка съм била дописник. Имаше кръжок млад дописник, пишехме, четяхме... Чета от 60 години. Като бяхме млади пионерчета получавахме вестник "Септемрвийче". Преди като имах възможност купувах по 10 вестника на ден, по 30 ст. бяха. Сега продължавам традицията, хубаво е човек да се разнообрази и да чете."
На хората им е скъпо да четат вестници, преди години са се продавали много повече вестници, разкри за Радио ВИДИН жена, която от дълги години работи в павилион за вестници:
"Преди години много се продаваха и купуваха. Хората имаха работа и пари. Почти всички четяха, нямаше разлика във възрастта. Може би и интеррнет им дава някаква информация в момента. По принцип четат хората над 40 години. Спад на търсенето на вестници има от 3- 4 години. По-големият спад се усети от 2010, 2011 г. Преди ежедневниците ги продавах по 50, 60, 100 броя, докато сега не мога да продам 20 броя. Оборота се срина много, скъпи са вестниците, хората си казват 1лв.- с 1лв. ще си взема един хляб, ще го хапвам 2 дена."
Едва ли вестниците ще изчезнат, но е факт, че те вече не са така търсени, като преди. И все пак, чувството да станеш сутрин, да идеш до най-близкия РЕП, да купиш любимия вестник и да разлистиш страниците му, докато пиеш кафе, никога няма да бъде забравено от хората, за които това е навик.
Нова платформа дава възможност на малките и средни производители в България да покажат своите продукти и да се свържат директно с хора, които ценят истинската и качествена храна. Идеята е на трима приятели- Ива Христова, Владимир Лалов и програмиста Радослав Илиев. Ива Христова е от Враца, а Владимир Лалов от Кнежа. И двамата са работили..
След пълноправното членство на България в Шенген настъпиха значителни промени в контрола на границите и свободното движение на гражданите. В този контекст, много юристи алармират, че има сериозна опасност да се увеличи броят на непълнолетни деца, неправомерно изведени извън територията на страната ни. Декларациите със съгласие на родителите,..
Инструменталните концерти се появяват в епохата на барока и стават характерни за нея. Бароковите композитори са първите, установили структурата на инструменталния концерт. Утвърдените закономерности от този период стават основа за развитието на следващите направления. Насладете се на концертите за тромпет, обой, флейта, цигулка, виолончело, арфа и..
Днес на фокус поставяме най-предпочитаните имена в България за 2024 година. Националният статистически институт за поредна година нарежда на първо място при момичетата името Виктория, а при момчетата - Георги. Родените момиченца, които носят това име за миналата година са 538, а момчетата Георги са 782. При момичетата на второ място е Мария, а..
В народния календар 8 януари е отбелязан като Бабинден - празник, посветен на жените, които в миналото помагали при раждането на дете. Постепенно те били заменени от лекари и акушерки, под чиито грижи и до днес новородените поемат първата си глътка въздух. Макар че бабуването е останало назад в миналото, ритуалите, които се изпълнявали при..
Премахнати са металните сърца за събиране на пластмасови капачки до Младежкия дом и до съботния пазар във Видин . Това сигнализираха видинчани в първите дни на новата година и обясниха, че са затрудени да предават събираните от тях капачки на други, по-отдалечени пунктове. Лили Илиева е на пенсионна възраст. Събира "Капачки за бъдеще" от..
Симфониета-Враца ще съпровожда емблематичния британски цигулар Найджъл Кенеди в предстоящите му концерти в България. В програмата е включен авторски концерт на виртуозния цигулар и композитор, който е най-новото му и мащабно произведение. Вдъхновен е от Бетовен. Пренася духа на великия композитор в съвремието, без да губи неговата оптимистична..