"Няма нищо странно в това, че един човек напуска работа понеже е недоволен от трудовото възнаграждение, но моите наблюдения са, че доволен или не, българинът напуска една работа едва тогава, когато вече си е подсигурил друга. В това няма нищо лошо и осъдително, нарича се пазар на труда. Всеки иска да се реализира по възможно най-добрия начин. Всеки търси възможно най-доброто трудово възнаграждение, но нещата не се изчерпват само с парите, когато говорим за причини, които акумулират някакво текучество. Ако човек започне да се взира по-внимателно, непременно ще достигне и до други неща, които съвсем не са за подценяване. Ще изброя съвсем накратко: неприемливи условия на труд, разминаване между договореното първоначално и това, което се възлага в действителност, несъответствия между работещия и екипа..."
На Марина, която наскоро се е върнала от чужбина, вече се е случвало да напуска работа в търсене на по-добри условия и развитие в друга област. Не скрива също, че се налагало и да оставала на работа при неприемливи за нея условия, защото не е имала алтернатива.
В Северозапада всеки четвърти анкетиран споделя, че обмисля да напусне или смени работата си заради ниското заплащане или работната среда, сочи проучването на пазара на труда. Много от хората търсят по-добра възможност за работа в други региони на страната или пък в чужбина.
"Какво да ви кажа. Имам три деца, които не са тук, а са в три държави. Чуваме се, виждаме се по скайпа. Като не можеш да намериш тук работа, естествено, че не можеш да станеш клошар по улиците. Младите хора трябва да са борбени и да се развиват"-разказва видинчанка.
Освен възнаграждението други водещи причини за напускането на работа са здравословното състояние, както са посочили 63 % от участниците в проучването. За 62 % определяща е високата степен на стреса. 60 % пък посочват като причина авторитарното ръководство на началниците си.
Резултатите от проучването сочат, че жените и семейните хора са по-ценни като работници, защото са по-лоялни към фирмите. Фактор за оставане на работното място е и възрастта. По-възрастните са готови на компромиси, за да запазят работата си.
"Неделник" отново е тук. Очакват ни прекрасни гледки с осмото издание на туристическото предизвикателство "Пъстрина Run" . В най-големия лозов масив във Видинско отбелязаха Трифон Зарезан . Традиционното зарязване на лозята се състоя в землищата между селата Гомотарци и Кошава. За поредна година самодейците от Народно..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета неделя след Петдесетница. Днешната неделя е посветена на евангелската среща на Спасителя Иисус Христос с жената хананейка . Почитаме и Евангелското събитие, наречено Сретение Господне . "Когато свети Симеон се усъмнил, че земна Дева може да роди предвечния Бог, му било дадено..
Конкурс за най-добро домашно вино, реколта 2024 година, се проведе днес в Кула. Инициатива е на Община Кула и Народно читалище "Просвета- 1872". Конкурсът беше в три категории - за най-добро бяло вино, червено вино и розе. Участниците трябваше да представи в читалището конкурсен експонат - бутилка вино от 0,500 мл. По традиция кметът..
Малко са авторите, които успяват да създадат по-изкривени, неприятни и в същото време така възхитително забавни герои от американската писателка Саманта Даунинг . В романът ѝ „За ваше собствено добро“ такъв герой е Теди Кръчър – преподавател по литература и учител на годината в елитната академия „Белмонт“. Академия „Белмонт“..
Рубриката "Професия хоби" ни среща с една дама, за която здравословното хранене не е просто избор, а начин на живот . Връзката на Елеонора Евдокимова със сладките изкушения започва още от детството, когато баба ѝ е била ненадминат сладкар, а малката Ели тайничко си е мечтала един ден да бъде толкова добра, колкото баба си, и изглежда,..
В "Едно", предаването, което се излъчва със съдействието на фондация "Подкрепа за реализация" - Видин представяме събитията, които предстоят през годината през фондацията. Поднасяме и информация, която може да е полезна за хора с увреждания - на какви отстъпки имат право при плащането на местите данъци, а също така и как да се възползват от..
Днес е Международният ден на бижутера , професионален празник на майсторите на това изящно изкуство. За родина на ювелирното изкуство се смята Древна Гърция. Там за първи път е направена резба върху камък, а по-късно - украшения с благородни метали. Ще ви срещнем с майстора бижутер Димитър Папазов от София, който е свързан и с Враца...