Малкото село Стакевци край Белоградчик се превърна в чудно място за туристите. Полуразрушените до скоро сгради в бившия стопански двор са комплекс, в който вече посрещат посетители. Идеята за преобразяването е на Боян Минков. Преди 12 години пристига от града и избира в Стакевци да е домът му. Привлечен е от природата и спокойствието. Готов е да опровергае всеки, който казва, че на село няма работа:
"Винаги съм искал да живея на село, семейството ми също. Така сме възпитани. Харесваме този начин на живот и смятаме, че тук можем да се реализираме много по-добре, отколкото в града...Ние възстановихме това място, на което се намираме, едно бивше ТКЗС и в него са отглеждани животни. До преди две години половината от тези сгради бяха рухнали, а другата-полуразрушени. Ние се амбицирахме и решихме да направим това, което в момента виждате."
Домакините Боян и Стела организират в Стакевци лагери за децата. Със съжаление откриват, че много от тези, които са от големите градове, не само не познават селото, но и животните в дворовете.
"Учим децата на, показваме им как трябва да живеем на село. Имаме собствена ферма, опитно поле с овошки, зеленчуци. Имаме градина, в която децата се трудят. Работят, грижат се за животните и в рамките на една седмица научават неща, които не са познавали. За съжаление децата от градовете вече не познават за съжаление животните"- разказва Боян.
В Стакевци имат и по-смели идеи. Ще организират занимания подобно на военното обучение, провеждано до преди три десетилетия в училищата:
"Ще бъде военно обучение, както ни обучаваха нас, но тук в планината, много близко до истинската казарма, със специален сървайвърски елемент. Ще има малко, сървайвър, малко оцеляване, много дисциплина."
Преустройствата в Стакевци продължават. Старият дърводелски цех до реката вече е ресторант, в който посрещат гостите. Друга сграда, ползвана за склад, след време ще събира по 150 души за празнични събития и тимбилдинги.
Младежи се пристрастява към никотина чрез пушенето на така наречения вейп - електронна цигара с течност, съдържаща никотин, примесен с ароматни вещества. До тях достигат и такива със забранени субстанции като хексахидроканабинола, а за употребата им се заговори след инциденти, един от които с фатален изход. Проблемът не е от скоро и бумът им сред..
Днес ще си говорим за безопасността по пътищата, най-вече в градска обстановка. Зимните месеци са едни от най-опасните за движението заради лошото време и по-голямата продължителност на тъмната част от денонощието. Поводът за репортажа ни е случка, която беше споделена в социалните мрежи от видинчанин. Ето какво написа той: "Добър вечер!..
През 2010 г. Америка среща Европа, когато Джеймс Патерсън (автор на бестселъри №1 в САЩ) и Лиза Марклунд (автор на бестселъри №1 в Швеция) обединяват усилия, за да създадат пикантен, задъхан и завладяващ трилър в духа на най-добрите традиции в жанра. Резултатът е романът „P.S. Убийците“. Шведската журналистка Деси Ларшон получава в..
"Професия хоби" днес ни запознава с хобито на Мадлен Рачева от Видин , която е от онези хора, които успешно съчетават страстта си с професията си. От малка тя е омагьосана от света на фотографията и въпреки че започва като любител, с времето хобито ѝ се превръща в сериозно занимание, което разкрива пред нея нови светове и възможности. Днес..
В днешното издание на "97 лапи и 1 опашка" ще ви представим нещо супер сладко, което не можем да изпием, но пък го обожаваме - и това е… Капучино! А не, няма да пием капучино, ще се наслаждаваме на едно от най-невероятните кученца, които са били гости при нас. И не, не е случайно, че се казва Капучино - цветът му е кафяв, а породата му е Той..
Над 40 общини се включват в 14-то честване на Седмицата на брака в България, която отбелязваме от 7-и до 14 февруари. Събитията и инициативите имат за цел да подчертаят значението на стабилните семейни отношения и да предоставят възможности за вдъхновение и подкрепа за съвременните семейства. Седмицата на брака е повод за съпрузите да..
Обикновено през февруари започва подготовката на разсади. От качествения разсад до голяма степен зависи и добрата реколта. Има ли тънкости и стъпки, които да следваме при производството на разсад за пипер и домати- съветите в "Земята, която ни храни" са от агронома Янислав Цветанов: "Първите стъпки, които трябва да се спазват- качествени и..