"Маската скрива цялата долна част на лицето и това може да предизвика недоразумение. Недоразумение защото лицето съдържа цялата информация за езика на тялото, която почти половината липсва когато е сложена маската. Най-много мускули има в лицето на човека и най-много се впрягат, когато трябва да изразиш така емоции примерно гняв или радост. През маската не се вижда това и също може да се получат недоразумения, което да създаде объркване в хората, защото може да казвам нещо. Особено ако казвам иронично и не се вижда каква физиономия правя и човека мисли, че е сериозно отсреща. Трябва да се внимава какво говорим на кого и как..."
Хората са свикнали с това да носят маска, когато се налага, затова и много от тях не им пречи при комуникация. Все пак има и такива, които заради предпазното средство изпитват затруднения при себеизразяване, сочи анкета на Радио ВИДИН.
"На мен не ми пречи. Аз обичам да нося и ще нося маска... Ако се усмихваме през маската... Пречи ми защото очилата ми се запотяват, затова не я слагам. Ако искаме да се изразим пречи естествено...Пречи ми да се изразявам, пречи ми и да дишам, защото аз съм с астма и непрекъснато я слагам и свалям, защото не мога да дишам... Ние сме здравни работници и сме свикнали с тези маски от едно време... Пречи да, с хора като се срещнеш пречи и като говоря ме задушава."
Пандемията от коронавирус промени нашият живот изцяло, все пак маската е много важно средство за превенция от вируса. Затова нека спазваме препоръките на здравните власти и да се надяваме че скоро отново ще живеем като преди и ще можем да се усмихваме без това да е скрито за отсрещната страна.
Днес отбелязваме Световния ден на спешната медицинска помощ. Обявен е през 2018 г. от Европейската асоциация по спешна медицина с цел да популяризира и повиши осведомеността в световен мащаб за това как добре организираната система за спешна медицина увеличава възможността за оцеляване на пациентите и намалява степента на инвалидност след..
12-класничката Елизабет Мари Уотле получи специалната награда "Криле", която Училищното настоятелство на ГПЧЕ "Йордан Радичков" присъжда всяка година на най-добрия зрелостник. Елизабет Мари Уотле е носителка на десетки награди и отличия от регионални, национални и международни състезания по време на своето образование в..
Учениците от СУ "Свети Свети Кирил и Методий" Видин са с високи отличия от участието си в ученическия конкурс "Изкуството като мечта и мечтите в изкуството" за млади таланти в сферата на изкуствата. Конкурсът е организиран от Факултета по изкуствата на Югозападния университет "Неофит Рилски". Десетокласникът Любомир Иванов и..
Две дръвчета са прекършени в центъра на Видин на улица "Търговска". Вандалската случка е отпреди три седмици, но все още няма реакция и дръвчетата не са подменени, коментира Стефчо Орбов: "Забелязах първото дръвче отчупено, грозно, отвратително. След 5-6 дена забелязах второто счупено дръвче. Запитах се дали няма камери, с които да се..
За 77-и път днес стартира Националния туристически поход “Козлодуй - Околчица”. който се утвърждава като една от най-мащабните туристически и възпоменателни инициативи в България. Близо 1450 ученици и техните ръководители, както и 200 индивидуални туристи ще изминат 120-километровото трасе по стъпките на Ботевата чета от Козлодуй до връх..
Докато хиляди българи всяка година напускат България в търсене на по-добър живот, едно момиче от Севиля (Испания) мечтае от 14-годишна да дойде да живее тук. Нейното име е Марта де Алфаро и от около месец работи във Видин. Тя е професионален виолист и в момента е част от "Симфониета" Видин. Винаги е имала интерес към новото, непознати култури и..
Фейсбук страница и интернет сайт за пътувания показват част от скритите красоти на Северозапада чрез картички. Фотографиите са поместени на страницата във фейсбук "Отбивки" и са направени по маршрута Видин - Кошава - Неговановци - Ново село. Създател на съдържанието е Иван Михалев, който заедно със своята половинка Елина Цанкова са автори..