Семейство Гергана и Любомир Ангелови от Козлодуй решиха да помогнат на два приюта за бездомни животни. В сватбения си ден те приемаха вместо цветя пари,с които по-късно закупиха гранули и консерви за кучетата. Гостите бяха съпричастни с благотворителната кауза и дариха с радост пари за кученцата, разказва Гергана Ангелова, която не крие, че идеята е следствие на любовта към животните:
"Решихме вместо букети на нашата сватба да съберем парички, с които да подпомогнем приюта в град Козлодуй... Бяхме направили кутия, в която всеки от гостите да пусне колкото прецени... Събрахме 600 лв., като една част от парите дарихме на приют "Верен приятел" в Козлодуй. Те поискаха да покрием част от сметката в клиниката, а другият приют - искаха гранулки и консерви... Причината - аз много обичам животните и няма кой да им помогне, ако не сме ние, хората... Имам си животни, две кученца, ... две котенца имаме вкъщи... Животните ми дават любов....Тези приюти постоянно се нуждаят от средства..."
От приюта за бездомните животни споделиха своята благодарност за направения жест във Фейсбук, като написаха:
"С Вашата доброта, великодушие и обществена ангажираност Вие сте гордост, надежда и радост за всички нас!
Бъдете благословени , честити и безкрайно щастливи !
Обичаме Ви! А вашите опашати приятели ще се радват да Ви видят отново.
Респект към тези прекрасни млади хора!"
Бариатричната хирургия е най-силният и най-сигурен метод за лечение на болестното затлъстяване. Това каза сертифицираният бариатричен хирург д-р Спас Иванов , който работи в столична болница, но периодично провежда консултации във Видин. По думите му 1,5 милиарда души в световен мащаб са с наднормено тегло, като повече от 200 милиона са със..
На 18 ноември се навършват 20 години от първата чернодробна трансплантация в България. Извършва я екипът на проф. Любомир Спасов от Университетска болница "Лозенец" в София. Спасен е животът на 7-месечната Памела от град Кула, Видинско. Операцията продължава близо 15 часа, като на Памела е присаден половината черен дроб на баща ѝ. 20 години..
Днес в рубриката "Памет нашенска" ще си говорим за банатските българи. Те са уникална българска общност, която се установява в областта Банат, разположена между днешна Румъния, Сърбия и Унгария, преди близо 300 години. Тяхната история започва с преселението им от Северна България през 18 век, когато след Освобождението на Австрия от..
В днешното издание на рубриката "Психолог на помощ" ще си говорим за термина "асертивност" . Асертивността е един вид умение или начин на общуване, при който изразяваш мнението и желанията си по открит и директен начин, но същевременно оставаш уважителен към мнението и правата на другите. Може би най-просто казано - умението да отстояваш..
Вълнуваща среща на възпитаниците на Литературен клуб "Иван Деспотов" се състоя във Видин, а поводът 30 години от създаването на организацията. В срещата се включиха "деспотовци" от всички поколения. Момичета и момчета дойдоха за срещата от различни градове в България, от чужбина, а онези, които не успяха да присъстват лично, се включиха по..
Във врачанското село Лик бе открита паметна плоча, която доказва, че по нашите земи е живял най-дълголетният човек не само в България, но и в света. Това е Йончо Цолов , който е живял цели 130 години. Откритието прави културният антрополог д-р Росен Гацин. Той успява да достигне и до смъртния акт на дълголетника, който е още едно..
На 19 ноември отбелязваме Световния ден за борба с насилието над деца . Това е една доста деликатна, но и много важна тема, защото все по-често ставаме свидетели на случаи, в които деца стават обект на някакъв вид тормоз, било то физически или вербален, и е много важно малтретираните деца да знаят как правилно да реагират в тези ситуации..