Има възможности тук да се работи и можеш да живееш съвсем нормално. Стига обаче да не те мързи. Аз например как мога да взема 4 коня и да ги обуча, да водя туристи и да изкарвам пари? Така всеки може да направи по нещо. Въпросът е да искаш да работиш, а не да разчиташ на помощите, които има дават на месец- 400 лева и да изкарват само с тези пари. С тях не може да се живее- те не стигат за нищо.
Тук имаме и социално слаби жители, които разчитат и на още по- малки суми. Аз имам трима души, които са във временна заетост - 13 дни работят по 4 часа и получават 60 лева. 60 лева за 14 дни! Това не са пари! Но системата ни е такава и затова хората не искат да работят. Задължително трябва да се променят правилата. Аз не съм политик, но от наблюденията ми съм на ясно, че ако нямат тези помощи, хората ще работят, защото няма накъде. След като получава помощи с 50 или 100 лева по-малко от минималната заплата, той няма да отиде да работи. Защо го казвам? Ето , съпругата ми има частен бизнес в града. Но тръгнем ли да си търсим продавачи, не можем да намерим. Защото той иска да отиде на борсата и да седи цял ден на кафе, ане иска да дойде при нас, защото ще е на 8-часов работен ден. Нашите магазини са за сувенири, не се изисква тежък физически труд, но ангажиментът си е ангажимент- той не иска да го поеме. И затова хората нямат, и затова хората се мъчат, и не могат нищо да си позволят. Ако искаш да си позволиш нещо-
трябва да работиш! Със сигурност в тази сфера трябва нова политика и хората да си променят мисленето. Какво имам предвид. Ей го къде е Белоградчик- това са 10 км. С колата са 5-6 минути. Нищо не му пречи на човека да си купи една къща, защото тук имотите с 2 дка двор струват 5000 лева, да ходи на работа в града и да си се върне тук. В 17 часа се прибира, до 22 часа е светло. Имат дворчето, имат тревата, имат разходките, имат всичко нужно за щастлив живот.
Те идват при мен на езда, виждат ми имота, радват се и казват- гледай колко е хубаво тук. Ами не е толкова трудно и вие да го направите. Но, пак е вързано с работа. Трябва да окосиш тревата, да оправиш цветята и да си гледаш къщата. Не е кой знае какво, но хората не желаят да се занимават..."
Повече за ремонта на селската чешма , възможностите за подобряване на живота тук и интересни истории за местната ловна дружинка - в звуковия файл
Граждански протест се проведе през декември м.г., заради лошото състояние на пътя Козлодуй - Лом , част от републикански път II-11. В началото на януари т.г. последва втори . На 9 януари от АПИ съобщиха , че предприемат действия за трайно и дългосрочно подобряване на експлоатационното състояние на второкласния път II-11 в участъка Лом -..
Днес ще посетим село Добролево в община Борован. Намира се на 40 км северно от Враца, на 30 км южно от Козлодуй и на 35 км от Оряхово. Разположено е в китна долина на двата бряга на Барата, малка рекичка, която се влива в Бързица. Селото има интересно минало. - останки от праисторическо селище от бронзовата епоха се намират по левия бряг на..
Населението на България в края на 2024 година е 6 430 000 души. За една година то е намаляло с 8 100 души, сочат данните на Националния статистически институт. През изминалата година страната са регистрирани малко над 53 700 родени деца, като спрямо предходната година броят на живородените бебета е намалял с 3 700. В края на 2024 г. хората на 65..
Всяка пета фирма у нас планира съкращения, показва изследване на Българската конфедерация по заетостта. Работодателите в страната запазват умерен оптимизъм по отношение на пазара на труда за периода април - септември 2025 година, отчитайки положителен коефициент на заетост от 3%. Причините са разнопосочни, като сред тях са сезонна заетост,..
"Българската армия има огромна роля в нашата история още от Средновековието до наши дни. Още през средните векове тя е била основен стълб на държавността, който успява да се съхрани и през Третата българска държава, когато Българската армия освен като институция, която вдъхва доверие и уважение сред нашия народ, на нея се гледа като инструмент,..
Днес храмовия си празник чества Белоградчик . Местната църква "Свети великомъченик Георги Победоносец” е на близо 160 години, разказа отец Рафаил , архиерейски наместник на Белоградчишката духовна околия: "Историята на храма е малко забулена в тайна, нямаме достатъчно информация за него. При ремонт преди години бе открито, че на северната фасада..
5 май е ден, който обединява акушерките по цял свят. Отбелязва се от 1992 г. по инициатива на Международната конфедерация на акушерките, с цел да се популяризира дейността на медицинските работници в тази сфера и да се повиши осведомеността на обществото за грижите, които те полагат за майките и новородени деца. "Тя се грижи за майката в..