Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Петя Петрова- Павлова е преминала обучението "Нов път в преподаването" на фондация "Заедно в час"

Млада жена от Лом осъществява мечтата си да работи като учител

Днес преподава в занималня на ученици от четвърти клас в СУ"Христо Ботев" в Козлодуй

3
За г-жа Петя Петрова- Павлова, преподавател в СУ"Христо Ботев" Козлодуй
Снимка: радио Видин



Петя Петрова- Павлова е един от най-младите учители, преминала обучението "Нов път в преподаването" на фондация "Заедно в час" и от тази учебна година преподава в занималня на ученици от четвърти клас в СУ"Христо Ботев" в Козлодуй.

По професия е финансист, има магистърска степен "Банков мениджмънт". В момента придобива магистърска степен за начална училищна педагогика към Пловдивския университет "Паисий Хилендарски". Живее със семейството си в град Лом и всеки ден пътува до работното си място в Козлодуй. Ориентира се към педагогиката, тъй като учителската професия е била винаги нейна мечта:

"Голяма част от ценностите, които "Заедно в час" търси в своите участници  и проповядва, съвпадат с моите лични ценности. За мен един учител трябва да е професионалист, да се стреми към подобряване на своите знания и умения, да е скромен, да умее да работи в екип. Макар че, ако трябва да съм честна, те са изисквали по-скоро на преден план да се изяви моят индивидуализъм...Това, което ми направи силно впечатление, е изключително силната сплотеност на общността...Подкрепян си практически във всяко отношение...Основното на "Заедно в час" е, че се поставя ученика в центъра... Има индивидуален подход към всяко едно дете..."



Младият начален учител Петя Петрова-Павлова се опитва да приложи на практика наученото от обучението, като към всеки ученик има индивидуален подход, прилага и различни интерактивни прийоми, допълва тя:

 "Първото нещо, което при мен беше приоритет, е изграждане на доверие един към друг... 
Децата се притесняват да грешат, а всъщност грешките са едни от най-добрите учители... Придобиването на доверие изисква много време... Имаме емоциометър, с който определяме хубавите емоции... Извадих късмета да попадна в сплотен колектив..."




Повече може да чуете в прикачения звуков файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Бариатричната хирургия - най-ефективният метод при болестно затлъстяване

Бариатричната хирургия е най-силният и най-сигурен метод за лечение на болестното затлъстяване. Това каза сертифицираният бариатричен хирург д-р Спас Иванов , който работи в столична болница, но периодично провежда консултации във Видин. По думите му 1,5 милиарда души в световен мащаб са с наднормено тегло, като повече от 200 милиона са със..

публикувано на 18.11.24 в 16:35
Проф. Любомир Спасов и Памела от Кула след трансплантацията преди 20 години.

20 години от първата чернодробна трансплантация в България

На 18 ноември се навършват 20 години от първата чернодробна трансплантация в България. Извършва я екипът на проф. Любомир Спасов от Университетска болница "Лозенец" в София. Спасен е животът на 7-месечната Памела от град Кула, Видинско. Операцията продължава близо 15 часа, като на Памела е присаден половината черен дроб на баща ѝ.  20 години..

публикувано на 18.11.24 в 16:01
Банатски българи от с. Бърдарски геран

Традиция и принадлежност: Банатските българи в днешно време

Днес в   рубриката "Памет нашенска" ще си говорим за банатските българи. Те са уникална българска общност, която се установява в областта Банат, разположена между днешна Румъния, Сърбия и Унгария, преди близо 300 години.  Тяхната история започва с преселението им от Северна България през 18 век, когато след Освобождението на Австрия от..

публикувано на 18.11.24 в 16:00
Теди Генова, психолог

Асертивността и ролята ѝ за личното и професионалното ни развитие

В днешното издание на рубриката "Психолог на помощ" ще си говорим за термина "асертивност" . Асертивността е един вид умение или начин на общуване, при който изразяваш мнението и желанията си по открит и директен начин, но същевременно оставаш уважителен към мнението и правата на другите. Може би най-просто казано - умението да отстояваш..

публикувано на 18.11.24 в 15:00

Литературен клуб във Видин събра свои възпитаници от близо и далеч

Вълнуваща среща на възпитаниците на Литературен клуб "Иван Деспотов" се състоя във Видин, а поводът 30 години от създаването на организацията.  В срещата се включиха "деспотовци" от всички поколения. Момичета и момчета дойдоха за срещата от различни градове в България, от чужбина, а онези, които не успяха да присъстват лично, се включиха по..

публикувано на 18.11.24 в 14:55

Йончо Цолов - българинът живял 130 години

Във врачанското село Лик бе открита паметна плоча, която доказва, че по нашите земи е живял най-дълголетният човек не само в България, но и в света. Това е Йончо Цолов , който е живял цели 130 години. Откритието прави културният антрополог д-р Росен Гацин. Той успява да достигне и до смъртния акт на дълголетника, който е още едно..

публикувано на 18.11.24 в 14:05

Отбелязваме Световния ден за борба с насилието над деца

На 19 ноември отбелязваме Световния ден за борба с насилието над деца . Това е една доста деликатна, но и много важна тема, защото все по-често ставаме свидетели на случаи, в които деца стават обект на някакъв вид тормоз, било то физически или вербален, и е много важно малтретираните деца да знаят как правилно да реагират в тези ситуации..

публикувано на 18.11.24 в 13:50