Петя Петрова е от Видин, на 22 години и пее от 11-годишна. Можем да я наречем супер талант, защото свири на китара от около година, може да свири малко и на синтезатор, обича също да рисува, тренира латино танци. Въобще, Петя е всестранно-развита личност. Но музиката за нея е неизбежна част от ежедневието й, тя е нещото което й помага да се изразява като личност и да изразява чувствата си.
"Харесва ми да слушам джаз, рок, поп, но като цяло гласа ми е най-подходящ за джаз и ще взимам уроци, за да мога да пея в бъдеще и рок… Когато преживявам някаква любовна драма или когато ми се случва нещо, когато съм тъжна, това ми помага да изплувам от тая тъга. Впоследствие реших, че ще се насиля да правя това, което ми харесва, че няма да ме е страх, защото допреди това ме беше страх да пея, нали какво ще си кажат хората, какво ще си помислят, дали ще има критики за това нещо и просто почнах да го правя, и това ми помогна да се чувствам добре, това ме вдъхновява. Общо взето, когато се чувствам напълно щастлива, не творя, но повечето артисти са тъжни...“, разказва Петя.
Петя прави кратки видеа с кавъри на чуждестранни, но и на известни български песни, и ги публикува в социалните мрежи, но споделя, че е срамежлива и че не мечтае за слава.
“Не, никога не съм... по-скоро искам да знам, че мога да си изкарвам пари с музика, без да трябва нали... искам да ме знаят хора, но хора, които наистина харесват това, което правя, а не просто да знаят аз коя съм...“
Музиката, която Петя си представя, е постоянно различна, според емоциите й.
“…Не си я представям по един определен начин, просто зависи от това как се чувствам. Може да бъде в различни жанрове, да бъде тъжна или весела...“.
Петя има прекрасен кадифен глас. Тя е наистина много мила. Когато говориш с нея, усещаш светлината й, добротата й, силата на младостта й и желанието й за живот.
Можете да видите каналът на Петя - ТУК
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..
„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...
В СУ "Христо Ботев" в Арчар организираха празничен урок на тема "Лозе, вино и веселие", посветен на празника на лозаря Свети Трифон Зарезан. В община Видин това е едно от училищата, в което има паралелка "Лозаровинарство". Взимайки доброто си настроение и готови да предизвикаме сетивата си с дегустация на вино, се отправяме към двора на..
С богата музикална и танцова програма в Ново село отбелязаха празника на лозаря и винаря Трифон Зарезан. Под звуците на духова музика жителите на видинското село се хванаха на хоро и се насочиха към лозовите масиви на местната изба. По повод празника в лозовите масиви отец Мариян отслужи водосвет за здраве и берекет, след което се състоя и..
Видинската поетеса Диана Сиракова се грижи за пет бездомни котки . Всеки ден те я посещават в галерията към Народно читалище "Цвят". Още една писана пък всяко лято идва да разгледа картините. У дома Диана Сиракова , която е голям любител на животните, се грижи за котарака Бари. Какво я кара да полага тази грижа и за любовта към животните на..
Програма "Силна" на Български фонд за жените (БФЖ) подкрепя организации, които работят на първа линия за противодействие на насилието. Няма статистика, която да сочи какъв е мащабът на проблема и за съжаление държавното финансиране не е достатъчно. Понякога напълно липсва, а са нужни навременни средства, казва Рая Раева, директор „Кампании..