"Най-важното, което постигна е комуникация между 40 млади хора от двете страни - комуникация, която ще продължи и занапред", каза за Спаска Михайлова от сдружението "Нов път".
Част от мрежата са трима младежи от област Враца - студентките Радостина Русинова на 19 години от село Хайредин и Валентина Мартинова от Враца, 30-годишният образователен медиатор от село Михайлова Росен Веков.
"Моята специалност в университета е комуникация, информиране и доста ми беше полезно. Темите, които се обсъждаха бяха стриктно свързани с моята специалност. Това беше едно подтикване към решението ми да запиша точно това в университета", каза Радостина Русинова.
Валентина Мартинова учи във Великотърновския университет - начална и училищна педагогика с чужд език.
"Проектът ми помогна с това, че най-интересната част от цялото нещо беше създаването на проекта с нашите ментори, защото не бях го правила преди това. Това е първото обучение, на което присъствах. Беше ми интересно, създадохме много контакти, познанства, приятелства, също с участниците и с менторите. Моят проект беше за намаляване на безработицата в нашия регион - работа с младежи до 28 години, на които им липсва някаква квалификация".
Росен Веков заяви:
"Срещнах млади хора, които имат желание, мотивация, искат да се случват важни неща в техния живот. Не искат да седят по кафетата и да бездействат. Мен това изключително много ме зарадва".
Повече можете да чуете в звуковия файл.
През месец ноември ви разказахме за идеята на сдружение "Книгини" да отворят първата по рода си в България кафе-книжарница с кауза във Враца . Към днешна дата тя вече е реалност. Там има над 20 хиляди заглавия - както нови, така и антикварни книги. От тяхната продажба и от поръчките на топли напитки се събират средства в подкрепа на деца и младежи..
„Когато я ударих за първи път, очаквах някаква по-бурна реакция. Тя просто остана да лежи на пода, притиснала челюстта си с ръка. Взряна в мен. Мълчалива. Дори не ми се стори изненадана.“ Така започва романът „Загадката Оливър“ на ирландската писателка Лиз Нюджънт. Твърде възможно е той да се окаже най-оригиналното четиво, което ще..
Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи в Мездра е с ново обзавеждан е, благодарение на инициативата "Коледа за всяко дете", организирана от Националното сдружение на сираците в България. Когато в навечерието на Рождество посещава центъра, за раздаде подаръци за празника, председателят на сдружението Слави Михайлов разбира,..
Православен център за лечение на зависими „Св. Успение Богородично“ във Видин дава опора на хора, които са готови да справят с проблемите. Създаден е с благословението на българския патриарх Даниил във времето, в което като митрополит оглавява Видинската епархия. Центърът е съвместна дейност между фондация „Социално развитие и култура“ и..
Днес в рубриката "Професия-хоби" ви срещаме с една изключително стилна и талантлива дама от Монтана. Дебора Йорданова е човек, който успява да съчетае любовта си към изкуството с любимия си аксесоар – шапките! Дебора рисува от малка, вдъхновена от баща си, който също обичал да твори с четка в ръка. Но преди около четири години решава да..
В края на миналата година ви разказахме една вдъхновяваща история на едно семейство, което често си прибира животники от улицата, за да им даде подслон, храна и най-вече любов. Това е една от онези истории, които ти стоплят сърцето и ти напомнят, че доброто е навсякъде около нас. А какво по-подходящо време от началото на годината да разкажем..
Белоградчик е сред малкото общини в страната, които няма да получат допълнително пари от Държавния бюджет с изравнителната субси дия, определена в края на миналата година. Причината е, че в общината имат повече постъпления от местни приходи. Според кмета Боян Минков , субсидията е жизненоважна за общината, която е сред тези с най-голяма..