Днес се отбелязва се отбелязва Международния ден на акушерката. Наташа Кирова е старшата акушерка на Акушеро-гинекологичното отделение на видинската болница "Св. Петка" и вече 37 години се грижи за най-радостния момент на всяко едно семейство- раждането на дете. Всяко едно раждане е едно изживяване и предизвикателство - с това се описва нашата професия", коментира Наташа Кирова:
"Първо кандидатствах медицина, но конкуренцията бе жестока. Не успях да вляза медицина и влязох в София за акушерка. Харесваше ми тази професия, но не знаех в какви води ще плувам. След това видях, че професията е изключително отговорна и трудна. Защото не са достатъчни само теоретичните познания, а е необходим опит, който не се придобива с една или две години. Необходими са години практика, за да реагираш пред предизвикателствата... Заплащанията ни не са високи, но обичаме професията си... На себе си пожелавам здраве, на колежките също...".
Международния ден на акушерката се отбелязва от 1992 г. по инициатива на Международната конфедерация на акушерките. Целта е да се популяризира дейността на медицинските работници в тази сфера и да се повиши осведомеността на обществеността за жизненоважните грижи, които те полагат за майките и техните новородени деца.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
Неделята, в която се намираме е наречена Неделя след Богоявление, което означава, че все още Църквата ни насърчава да вникваме и осмисляме събитието на Кръщението Господне и то да бъде част от нашия живот. "Покайте се, защото се приближи Царството Небесно" (Мат. 4:17). "С тези дълбоки и свещени слова започнала проповедта на..
Днес ще разкажем поредната вдъхновяваща история. Главен герой в нея е Стефани Борисова от Монтана, която реши да осигури средства за абитуриентски бал на момиче в неравностойно положение. Стефани е на 22 години и в момента е студентка в четвърти курс, като паралелно с това работи в софтуерна компания. Младата жена учи "Регионално развитие",..
Да избягаш от града, за да живееш на село си е сериозно предизвикателство и не е за всеки. Да избягаш от София, за да заживееш в Българския Северозапад, вече е само за избрани. Имам предвид без да хукнеш обратно още в рамките на първия месец. Това не всеки го може. Могат го такива, като фотографката Изабел Арнаудова. Израснала на жълтите..
Днес в рубриката "97 лапи 1 една опашка" ще се пренесем в Монтана, където ще ви срещнем с добрия пример и любовта към животните. Поводът е публикация в социалните мрежи на 33-годишния Дончо Илчев , в която той е написал: "Извинете, че спрях движението на колите по улицата днес, но този ястреб е от защитен вид и трябваше да бъде спасен..
В Северозапада, където възможностите за развлечения често са ограничени, Румяна Георгиева от Белоградчик решава да промени тази тенденция и да предложи на местните хора едно уникално и вдъхновяващо преживяване – рисуване с вино, кръщава го Art & Wine - Belogradchik . Това занимание, станало истински хит през последните години, съчетава..
Рекорден брой "Живи човешки съкровища" са вписани в националния регистър за миналата година. България е част от програмата на ЮНЕСКО "Живи човешки съкровища" от 2008-а година и до сега в националната система са вписани 44 елемента. Номинации се правят на всеки две години и се вписват до пет носителя на нематериалното културно наследство, но..
Във Видин се проведе обществено обсъждане на проект на Общински план за младежта за 2025 година. Документът определя целите и приоритетите на общинската политика за младежта, както и финансовите ресурси за неговата реализация, в съответствие с Националната стратегия за младежта (2021-2030 г.) и Националната програма за младежта (2021-2025)...