Тук ни води желанието да разберем как живеят сираците в този комплекс, може ли тези деца да продължат образованието си и да променят изцяло живота, който за тях от малки съдбата е отредила.
"За нас беше чест да получим този приз от Националното сдружение на сираците в България, защото обикновено, като социално заведение, сме от другата страна, т.е. на нас ни помагат, нас ни подкрепят, докато в този случай, за да заслужим приза си, ние се включихме в благотворителни инициативи на сдружението...
Нашият социален комплекс е приемник на бившия Дом за деца лишени от родителска грижа „Никола Йонков Вапцаров“. През годините ние се реформирахме в услуги от резидентен тип. Към момента обгрижваме 50 деца, като 30 от тези деца са в социални услуги от резидентен тип - два центъра за настаняване от семеен тип и преходно жилище, а другите ни 20 деца са деца с увреждания, посещаващи дневен център за деца с увреждания. Т.е. обслужваме и местната общност - това са дечица на семейства от община Роман...
... Докато децата са тук, тече професионална подготовка, текат контакти с бъдещи работодатели, търсят се възможности за настаняване в други услуги. Не е като да ги освободим с навършването на 18 или 20 години. С младежите се работи още от 15-годишна възраст. Имаме различни кампании, имаме различни партньори и те са обезпечени като развитие и бъдеща перспектива. Има услуги като Наблюдавани жилища, Защитени жилища...
... Тази година имахме двама абитуриенти - и двамата са студенти. Момичето е студентка в Софийския университет, специалност „Социални дейности“, момчето е в Тракийския университет в Стара Загора, също със социална стипендия, даже е председател на Студентския съвет. Това са младежи, които от детските си години до завършване са изключително социално ориентирани...“, разказа Ивет Симеонова.
Целия разговор с Ивет Симеонова – в звуковия файл
Р.S. Интервюто с Ивет Симеонова е направено дни преди злополучния инцидент, при който в Центъра внезапно почина дете на 11 години.
Младежи се пристрастява към никотина чрез пушенето на така наречения вейп - електронна цигара с течност, съдържаща никотин, примесен с ароматни вещества. До тях достигат и такива със забранени субстанции като хексахидроканабинола, а за употребата им се заговори след инциденти, един от които с фатален изход. Проблемът не е от скоро и бумът им сред..
Днес ще си говорим за безопасността по пътищата, най-вече в градска обстановка. Зимните месеци са едни от най-опасните за движението заради лошото време и по-голямата продължителност на тъмната част от денонощието. Поводът за репортажа ни е случка, която беше споделена в социалните мрежи от видинчанин. Ето какво написа той: "Добър вечер!..
През 2010 г. Америка среща Европа, когато Джеймс Патерсън (автор на бестселъри №1 в САЩ) и Лиза Марклунд (автор на бестселъри №1 в Швеция) обединяват усилия, за да създадат пикантен, задъхан и завладяващ трилър в духа на най-добрите традиции в жанра. Резултатът е романът „P.S. Убийците“. Шведската журналистка Деси Ларшон получава в..
"Професия хоби" днес ни запознава с хобито на Мадлен Рачева от Видин , която е от онези хора, които успешно съчетават страстта си с професията си. От малка тя е омагьосана от света на фотографията и въпреки че започва като любител, с времето хобито ѝ се превръща в сериозно занимание, което разкрива пред нея нови светове и възможности. Днес..
В днешното издание на "97 лапи и 1 опашка" ще ви представим нещо супер сладко, което не можем да изпием, но пък го обожаваме - и това е… Капучино! А не, няма да пием капучино, ще се наслаждаваме на едно от най-невероятните кученца, които са били гости при нас. И не, не е случайно, че се казва Капучино - цветът му е кафяв, а породата му е Той..
Над 40 общини се включват в 14-то честване на Седмицата на брака в България, която отбелязваме от 7-и до 14 февруари. Събитията и инициативите имат за цел да подчертаят значението на стабилните семейни отношения и да предоставят възможности за вдъхновение и подкрепа за съвременните семейства. Седмицата на брака е повод за съпрузите да..
Обикновено през февруари започва подготовката на разсади. От качествения разсад до голяма степен зависи и добрата реколта. Има ли тънкости и стъпки, които да следваме при производството на разсад за пипер и домати- съветите в "Земята, която ни храни" са от агронома Янислав Цветанов: "Първите стъпки, които трябва да се спазват- качествени и..