Дворът на Етнографско-възрожденски комплекс „Св. Софроний Врачански“ във Враца ще се превърне в център на натуропатията в Северозапада. Библиотеката при Народно читалище "Развитие - 1869" организира среща-разговор с натуропата Станислава Льокок. Тя е и коуч по фертилитет, разказа Милена Ангелова, секретар на местното читалище:
"Нейната история започва извън България, в САЩ, където лекарите са ѝ давали едва 3% шанс да забременее. Това я мотивира да търси начини и въпреки напредналата си възраст да докаже на себе си и на медицината, че може да забременее и износи здрава бременност. Записва се да учи натуропатия и благодарение на нейните методи успява да забременее естествено и да роди второто си бебе малко преди да навърши 45 години. Този успех драстично променя не само нейния живот, но и на много други. След завършване на натуропатия, Станислава започва да помага на много хора да оптимизират здравето си, както и да се сдобият с мечтаното от тях дете. В тази връзка библиотеката при Народно читалище "Развитие" реши, че в съвременния свят и в зачестилите проблеми на много двойки с фертилитета, това би било полезно."
Основната тема на срещата е „Здравето през погледа на натуропатията“. Врачани ще разберат какво е натуропатия, какви са нейните способи и каква връзка може да има с фертилитета, обясни Станислава Льокок:
"Натуропатията е вид алтернативна медицина, която не слага диагноза, не работи с фармация, а вярва в естествените способности на тялото да самооздравява, като му помага с промяна на основни житейски навици към по-здравословни. Работи с начин на хранене, с начин на хидратация, с навици за почивка, с навици за движение и спорт, с намаляване на токсичния товар, с хранителни добавки и не на последно място - с психично и емоционално здраве. Хубавата новина е, че всички имаме страшно мнгого оръжия в себе си, за да се погрижим за здравето си и затова сме най-добрите самолечители."
Срещата, която е с вход свободен, е утре, 18 юли, от 18:00 часа в Етнографско-възрожденски комплекс „Св. Софроний Врачански“ във Враца.
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..
Сънят при бебетата и малките деца е тема, която вълнува всички родители, а трудното приспиване или пък честите нощни събуждания на децата са проблеми, на които често родителите мислят, че решение няма. Все още в нашето общество битуват митове, свързани с детския сън. Оказва се, че ако им се доверим, ще получим точно обратния ефект -..
Пет нови центъра за социален достъп ще бъдат изградени в малки населени места в България, като два от тях ще се намират в общините Чупрене и Ружинци . Тези т. нар. " хъбове за улеснен достъп" ще предоставят услуги на уязвимите групи и ще способстват за тяхната интеграция в обществото. Проектът се реализира чрез програмата „Поощряване..
Италианският певец Федерико Оливиери, известен с артистичния псевдоним Оли, спечели 75-ото издание на феста. 23-годишният изпълнител триумфира с песента "Глупава носталгия" (Balorda nostalgia). "Това е едно от онези неща, които изглеждат нереални, когато се случат. Безкрайно съм щастлив", бяха първите думи на Оли, когато му беше връчена..
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..
„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...