Именно затова Таня е решена, чрез прилагането на кръгови практики, да удължи живота на текстила, да намали нашия и на партньорите ѝ екологичен отпечатък и едновременно с това да повишава осведомеността на потребителите за вредите, които модната индустрия нанася на планетата.
А сега малко и за началото на нейния бранд - идеята се ражда още в детството ѝ. Откакто се помни, Таня винаги е искала да създава дрехи. Въображението ѝ е рисувало феерични силуети - и все още го прави. Докато нейните приятелки играели с кукли, тя мислела как да ги облича. Като тийнейджър започва да крои дрехи от платовете на майка си, а брат ѝ ги шиел на машина, защото самата тя се справяла трудно с шиенето. С годините детската мечта прераства в ясна визия и конкретна кауза. Днес Таня влага страстта си в създаването на дрехи с мисия - да вдъхва нов живот на ненужния текстил. Именно тази отдаденост ѝ носи и признание.
Тя влиза в ролята на жена предприемач, но и на майка, която показва на дъщеря си, че мечтите не се случват сами. Че трябва да се учиш, да се осмеляваш, но и да останеш верен на себе си. За да се надскочиш.
"Аз съм човек, който постоянно търси начин да учи, да се развива, супер любопитна съм към света, така че, като разбрах за този курс, който стартира, реших веднага да се включа, за да видя какво ново мога да науча, да създам една стабилна основа за развитието на моя бранд, и намерих в академията точно това. А причината да се включа в "BASE" е, че търсех начин да направя ребрандинг на името на бранда си, който е малко дълъг и сложен за хората, които не знаят английски, а дори и за тези, които знаят – пак им е трудно да ме запомнят и намират. Исках нещо по-кратко, което обаче е със същите ценности, които имам аз, и съм супер щастлива и доволна, че успях да го завърша, тъй като изясних изцяло новата концепция, новото име на бранда и това как ще го представя пред публиката си", разказва Таня.
Един от хората, които стоят зад успеха на програмата "BASE", е Александър Грозданов. Той е част от инициативата още от самото ѝ начало – първо като лектор, а днес като проектен лидер за София и човекът, който поддържа връзката с цялата общност от завършили участници. С опита си и директния поглед върху процеса, той ясно вижда кога програмата е най-полезна - именно за онези, които са готови да направят следващата крачка в своето предприемаческо развитие.
"Таня Димитрова не е отделен и специфичен случай, но със сигурност се отличи спрямо останалите участници с нещо, което ние всъщност търсим в програмата, а именно, участникът вече да е направил първите крачки в своя бизнес, да има ясна клиентела и много конкретна следваща стъпка, с която да развие дейността си. В някои от случаите тази следваща стъпка е просто стартирането на самия бизнес. Но както е в случая с Таня - тя вече имаше много ясен план как да направи следващата стъпка, за да достигне до нови клиенти. И когато представи по този начин своя план, журито го оцени, за да може да я подкрепи, дори минимално, с размера на наградния фонд и да бъде сред победителите. Това е именно нещото, което търси и журито, и ръководителите на програмата - ние търсим къде се намира участникът и как можем да му помогнем да достигне следващото ниво в развитието на бизнеса си", обясни Александър Грозданов.
Програмата "BASE" продължава да бъде среда, в която опит, знание и вдъхновение се срещат, за да дадат тласък на новите предприемачи.
А историята на Таня е само един от многото примери за това как идеите, родени от лична мечта и подкрепени от правилната среда, могат да се превърнат в реални и значими проекти.
Съвсем наскоро у чениците от ПГ "Проф. д-р Асен Златаров" Видин се върнаха от Швеция, където проведоха триседмичната си практика. 17 ученици и трима учители бяха настанени в град Малмьо. Всички ученици са в специалност " Компютърна техника и технологии". Симеон Герасимов е ученик в 10 В клас, споделя за своите впечатления в северната..
Родители от Грамада обявиха за "Учител на годината" Красимир Петков. Той преподава в СУ "Христо Ботев", целодневна организация на учебния ден и провежда занималня в сборна група деца от 1 до 4 клас: "Директорката пусна анонимна анкета и родителите избраха точно мен. Може би, защото съм от Грамада и съм местен. Вече четвърта година..
Родителството винаги е предизвикателство, но когато радостта дойде в троен размер, животът се променя още по-драстично. За да разберем дали това е така, ще надникнем в живота на едно семейство от Северозапада, в което всичко се случва тройно - от усмивките до трудностите. Борислава Циброва от Козлодуй е млада майка на три..
Концерти, театрални и рисувателни работилници, хоротеки и представления са включени в програмата на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни“. Фестивалът ще продължи до 26 юли. Тази година локациите са различни "Баба Вида", Библиопощата, Културен център "Жул Паскин" и жп гарата. В парк "Владикина бахча" а ктрисата Ирина Флорова ще..
С модерна визия е пространството пред търговския център във Видин. Обновяването на зелената площ в градинката започна преди година, а н аскоро бе подменен тротоарът, боядисана оградата, на мястото на старите дървета бяха засадени 17 мини дръвчета- декоративни кълбовидни шестили. Промените предизвикаха много отзиви - и положителни, и..
Много са преданията и легендите, свързани с историята на Черепишкия манастир - едно от най-посещаваните от туристи и поклонници места в община Мездра. Според една от легендите има голяма, пълна със злато пещера в скалния масив срещу манастира. Входът ѝ бил под водите на река Искър и затова в нея можело да се влезе само чрез гмуркане. Преди много..
Здравето е най-важното нещо и хората трябва да се грижат за него. Това каза в "Час при зъболекаря" младият актьор Николай Николов от Белоградчик и обясни, че денталното здраве също не трябва да се пренебрегва, а напротив - на зъболекар трябва да се ходи през няколко месеца. 25-годишният талант сподели и за някои от първите си посещения в..