Спомняте ли си есента на 1989 година? Вероятно по-младите не, защото още не са били родени тогава, но тогава свърши една епоха. Свърши времето на вечната власт, на властта на една партия, използвала всички възможности на страната, за да притежава на практика всичко. Пълната власт над парламент, Министерски съвет, всички държавни структури. Тогава всички структури бяха държавни...
Спомняте ли си имената на Тодор Живков, на членовете на някогашното Политбюро, на вечните министри...Това време свърши на 10-ти ноември 1989 година. За да започне преходът. Трудният за едни и лесен за други. Пълен с неочаквани изненади, с продажби на държавна собственост, с далавери, с властта на мутрите, на новоизпечените демократи и честата смяна на министри и правителства...
Демокрация по български образец - пълна със закононарушения, с убийства, с доноси и какво ли не още. Страната ни тръгна по нов път. Едва след 2007 година усетихме по-ярко, че сме се разделили с нещо много мъчително, с една система, която умишлено е била създадена, за да ни противопостави на демокрацията. Защо 2007-ма година? Тогава ни приеха съвсем официално в Европейския съюз, а първата крачка бе направена години по-рано с приемането в НАТО...
В разговор с журналиста от сайта dese.bg Христо Христов хвърлихме поглед към миналото, като мост към бъдещето....(чуйте звуковия файл)
БСП участва в управлението, с фокус върху конкретни политики, а не заради разпределението на постове. Това заяви в предаването "Събития и личности" Кристиан Вигенин, зам.-председател на БСП и член на ЕП. Той подчерта, че предстоящият бюджет и законодателната програма на правителството трябва да отразяват приоритетите на социалистите, сред които са..
Фискалната политика на новото правителство, коалиционните договорки и политическото противопоставяне в Народното събрание – тези теми бяха във фокуса на разговора с бившия депутат от "Продължаваме промяната – Демократична България" Димитър Найденов. Според него, ГЕРБ умишлено саботира приемането на България в еврозоната, като насочва..
За разлика от Григорианския календар, съблюдаван в повечето части на света, китайският е базиран върху движенията на Луната. Подобно на западния зодиак, китайският е разделен на 12 цикъла, всеки от които с продължителност една година, вместо един месец. Началото на китайската Нова година обикновено се пада между 21 януари и 20 февруари. През 2025..
Продължава дарителската кампания за набирането на средства за възстановяване на сградата на читалището в радомирското село Извор. Това увери в ефира на Радио Благоевград Димитрина Мирчева, секретар и един от инициаторите за запазване на културния институт. Години наред мечтите на жителите на Извор са били свързани да бъде възстановен..
8 528 са тютюнопроизводителите, които ще получат подпомагане по Схемата „Преходна национална помощ за тютюн“, за кампания 2024 г. Заявените количества са общо 17 168 092 кг. От тях 7 272 производители са заявили 8 543 183 кг. „Басми“, 731 производители - 871 452 кг. „Каба-Кулак“, 455 производители - 1 975 847 кг. „Бърлей“ и 70 производители - 5..
„В Германия се живее спокойно и добре, цените на храните са почти като в България, но данъците са доста по-високи“. Такива са впечатленията на нашия редовен слушател Сашо Симеонов, който през лятото живее в родното си село Бабинска река, в община Бобов дол, а зимата пребивава при свои близки в Берлин, Германия. Специално за рубриката..
В Сърбия в момента текат процеси, които може да повлияят на ситуацията на Балканите. Поводът за тези протести, от българска гледна точка, е прозаичен – корупцията по всички етажи на властта. Но опозицията в Сърбия използва тази нещастна кончина на хората в Нови Сад, за да се опита отново да промени ситуацията в страната и ако може да свали президента..