Наложените противоепидемични мерки през изминалата и в началото на тази година, с цел опазване здравето на хората, малко или много ощетиха заетите в ресторантьорския бранш. Това отчитат от Сдружението на ресторантьорите и хотелиерите в Благоевград. Според Васил Димитров, председател на местната организация и собственик на хотел и ресторант, масовото струпване не е в заведенията, а в магазините. Той е категоричен, че всички рестриктивни мерки до този момент са били насочени единствено към ресторантите, най-вече тяхното затваряне за дълъг и доста неизвестен период от време.
По думите му тази неяснота в прилаганите мерки, както и постоянно отлагания старт на отваряне на заведенията, води до масово недоволство и все по-ескалиращо напрежение сред ресторантьорите. Васил Димитров сподели, че повечето негови колеги търпят загуби, но още по-голямо е недоверието в хората, заети досега в бранша и с очакване на средства по програмата „Запази ме“.
„Обещаното да го дадат на нашите работници. Не може толкова време да се бавят едни пари! Това са два месеца, в които хората са без никакви средства. Това е първото, нещо което трябва да направи правителството. Това, което е обещано, трябва да се даде“, каза още Васил Димитров, председател на организацията на ресторантьорите и хотелиерите в Благоевград.
Чуйте в звуковия файл разговора на Агнес Манова с Васил Димитров:
Осъзнаваме ли тежестта на времето върху нас? Все си казваме „има време“ - има време за това, има време за онова, а то - времето - просто си изтича. Страхът от това да покажем себе си и възможностите си пред света, пък е другата спънка в житейското ни развитие, защото винаги е първо мисълта „Какво ще кажат хората?“. На големия екран в българските..
Любовта към българското и родното, към корените и съхранението на културната идентичност възражда една идея, която намира подкрепа, а именно въвеждането на часове в училище в изучаването на говорещата азбука - глаголицата. Инициативата е на педагога Татяна Атанасова, която след като започва да обучава своите ученици да пишат с глаголически..
Фондация „Живот със синдром на Даун“ осигурява напълно безплатни индивидуални тренировки по плуване за деца и младежи със синдром на Даун от 2018г. Проектът по адаптирано плуване се провежда в различни градове в България. Децата и младежите не само се научават да плуват, но се превърнаха и в състезатели на регионални, национални и международни..
В навечерието сме на най-светлия, най-топлия и празничен месец от годината – декември. Месецът, който свързваме със семеен уют, топла стая, пълна с усмивки, любов, споделеност и искрящи от радост детски очи. Декемрви е богати трапези, пълни с много лакомства и много подаръци за любимите хора, грижливо подбрани и опаковани от нас под голямата семейна..
Стартира 14-ото издание на престижния конкурс „Наградите на БАИТ“, който всяка година отличава иновации, постижения и приноси в сферата на информационните и комуникационните технологии (ИКТ). Веднага след началото, първите кандидатури са подадени от ученици и студенти в категорията „Младежка награда“. Сред проектите, които вече впечатлиха журито, е..
Депутатът Тома Биков представи през седмицата своята най-нова книга „Българските контрареволюции и краят на идеологиите“. В предаването “Събития и личности” Биков поясни, че изданието е продължение на предишната му книга - „Българските революции“, издадена преди четири години. Книгата проследява как големите исторически фигури и техните действия са..
В интервю за Радио Благоевград политологът и бивш депутат в 50-то НС Калоян Методиев отправи сериозни критики към настоящата политическа ситуация в страната, като заяви, че изборният процес е компрометиран, а резултатите от него водят до дълбока институционална криза. Методиев изтъкна, че Благоевградска област е емблематичен пример за нарушения по..