Лео Бианки няма нужда от дълго представяне. Преди 15 години прави голяма крачка в живота си - като решава да се установи в България. Днес той е един от най-обичаните италианци в България. За него може да се говори много – той е пицар, майстор на пастата, телевизионен водещ, певец и какво ли още не.
„В България ме доведе идеята да намеря успех. В Италия, един италианец като мен, в тийнейджърските години не вижда много светлина. Реших да си опитам късмета в чужбина. Тогава баща ми беше в Бургас и всичко тръгна от там, от 92 година, когато за първи път стъпих в България. От самолета до аерогарата бяха първите две шокиращи неща за мен. Миризмата беше по-различна. Пристигнах, когато беше зима, имаше много мъгла и усещах миризмата на нещо средно между изгорели дърва и гуми. Тази миризма още я усещам от време на време. Шокираме и пътят от София до Бургас. Тогава нямаше магистрала. Хората ме гледаха малко странно. От страна на жените бях гледан по-добре, от страната на мъжете по-различно“, спомня си Лео Бианки.
Въпреки трудностите, с които се среща Лео се установява в България. Започва и собствен бизнес:
„България на мен ми дава много. Дава ми бизнес, работа. За първи път купих къща, моя лична къща. Създадох приятелства. Мечта ми беше и музиката. Всичко, което търсих почна да се сбъдва. Толкова много ми дава, че аз трябва да връщам нещо на България. Не случайно участвам в много благотворителни каузи. То ми идва от сърцето“, каза в интервю за Радио Благоевград италианецът.
Лео Бианки е баща на близнаци. Заедно със съпругата му Лучия отглеждат децата си в България:
„Когато отивам в Италия на моите приятели представям децата си като българчета - „Ето ги моите българчета“. Аз ги усещам като български деца. Да, италианци са, поради факта, че майка им и баща им са италианци, но вече са 7 години в България, учат тук“, с усмивка обяснява Лео.
И макар да се чувства наполовин българин има нещо, което Лео все още не може да приеме тук в България – побългарените пици:
„Пица с кренвирш... За мен е обида и пица с кетчуп и майонеза... Пица с чубрица. Ние италианците първото нещо, което усещаме, когато идваме тук и много ни дразни на гърлото е чубрицата. Трябва да уважаваш, защото всяка държава си има неговата храна“.
Цялото интервю на Лео Бианки чуйте в звуковия файл ->Много хора имат илюзията, че вече са проведени някакви разговори между Доналд Тръмп и Русия и че сега той само трябва да дойде на власт, за да бъдат приведени в действия. Това не е така. Не че на Тръмп не му се иска да проведе тези преговори предварително, но има доста горчив опит от това, което се опита да направи предния път преди да спечели, когато..
„ Първата ми и най-важна задача, когато встъпих в длъжността и. д. председател на СЕМ беше да направя множество срещи с регионални журналисти. Бях в Габрово, Стара Загора, видях се с колеги от цялата страна “, сподели в интервю за Радио Благоевград д-р Симона Велева, и.д. председател на Съвета за електронни медии. Тя подчерта, че „..
В забързаното ни ежедневие традиционните занаяти често остават на заден план, но за много хора те са източник на вдъхновение, спокойствие и връзка с корените. В Благоевград една инициатива си поставя за цел да възроди и съхрани изкуството на плетенето, като обедини всички, които носят тази нишка в сърцето си. Александрина Пандурска, позната с..
След проведените вчера първи консултации при президента Румен Радев, политологът Георги Киряков коментира в интервю за Радио Благоевград, че шансовете за съставяне на редовно правителство остават ниски на база досегашните политически заявки. Въпреки това, според него, общественото недоволство от поредните предсрочни избори и натискът за стабилно..
Осигурени са средства за възстановяването на водопровода „Таушаница“. Той е изграден през 80-те години на миналия век и е трябвало да осигурява допълнително водоснабдяването на Дупница. Тогава има една от поредните водни кризи в общинския център. Водопроводът чрез дюкер снабдява Дупница с вода от язовир „Дяково“. През годините той е изоставен. Това..
Декември – месец, носещ смирение, месец, правещ всичко около нас някак по-добро, по-светло, месец, в който обичта и чудесата се усещат във въздуха. Традиционно това е и месецът, в който се реализират най-силните благотворителни кампании, защото в това време от годината хората някак са отворили повече сърцата си. Тази година, за пореден път,..
Традиционното коледно пътуване с Родопската теснолинейка тази година ще бъде на 22 декември – съобщи за Радио Благоевград организаторът Кристиян Ваклинов, създател и председател на сдружението „Родопската теснолинейка“. Въпреки огромния интерес, ще има само един коледен влак, защото е „ изключително физическо и психически изморително да се..