Ник Хенгелман е на мястото на освободения Петър Петров. 31-годишният страж e роден в „Гланербруг“ (Енсхеде) и започва своята кариера в отбора на „Твенте“. След това играе последователно в тимовете на „Хераклес“, „Апелдорн“, „Ахилес 29“, „Ос“, отново „Твенте“, „Аякс“ (Кейптаун) и „Аякс“/ Амстердам – втори отбор. Хенгелман е бивш юношески национал на своята страна.
„Благодаря на „Пирин“ за доверието. Отварям нова страница в моята кариера. Това е вторият ми отбор в чужбина. Чувствам се добре в България и ще дам всичко от себе си, за да помогна на новия си отбор да се представи колкото се може по-добре в първенството и в турнира за купата на страната. Мисля, че ще успея бързо да се адаптирам към стила на игра във вашата страна. Ще работим здраво, за да постигнем нашите цели. В Твенте съм играл с Николай Михайлов, познавам и Станислав Манолев, който бе част от ПСВ „Айндховен“, заяви Хенгелман при представянето си пред официалния сайт на благоевградския футболен клуб.
Колкото до напускането на младия вратар Петър Петров, той се оказа необходимият грешник в „Пирин“ след серията от несполуки в Първа лига. Стражът бе принуден да си тръгне след порой укори и критики от старши треньора Уорън Фийни и водещите играчи в „Пирин“. Феновете изразиха своята подкрепа за Петър Петров във Фейсбук, но това не промени клубната позиция. Петър Петров дойде с имиджа на обещаващ вратар, направи добри мачове, умееше да спасява дузпи, но младостта му бе причина да допуска и грешки.
През 2026 година задължително всички общини трябва да въведат новия модел за изчисляване на такса смет, основан на принципа „Замърсителят плаща“. В противен случай страната ни ще търпи санкции от Европа. До юни ще има стратегически документ от държавата, който ще п редлага няколко вариант а за прилагане на модела. На местно ниво всяка община..
От създаването си и до днес читалищата в България са не само мост между поколенията, но и важният двигател в за опазването на колоритния ни фолклор и нашата идентичност като цяло. „Читалище и фолклор„ е първата монография, посветена на съхраняването на живите културни практики в местните общности. Книгата е резултат от..
Имат ли бъдеще занаятите в България, отива ли си, заедно със старите майстори, тази многовековна, изконно българска традиционна култура? Само образците в музеите ли ще ни напомнят за нея в не толкова далечното бъдеще? Тези и други въпроси коментирахме с Юлияна Попдимитрова, организатор на занаятчийски фестивали, които са част, от личната й кауза,..
В ход е кандидатстването по програма DiscoverEU, която е част от програма „Еразъм+“. Европейската комисия предлага 36 000 карти за пътуване в настоящия кръг за кандидатстване , с които младежите ще имат възможност да опознаят Европа безплатно и да открият нови държави, култури и преживявания. Кандидатите следва да са на възраст 18 години: да са..
Всички 15 обитатели на Парка за мечки край Белица вече са се събудили от зимния сън, което позволява мечото селище да бъде отворено за посетителите. Това ще се случи в 12 ч. на 14 април, понеделник. Поради капризите на времето в началото на пролетта, част от мечките спаха зимен сън буквално допреди дни, което наложи стартирането на новия сезон да..
На последното заседание на Комисията по външни работи на Европейския парламент бяха приети доклади за Сърбия и Косово, които поставят акцент върху правата на българските малцинства в двете държави. Поправките, отнасящи се до българските общности, бяха предложени от евродепутатите Андрей Ковачев (ЕНП/ГЕРБ) и Ивайло Вълчев (ЕКР/ИТН) и бяха приети с..
В събота, 12 април, от 16:00 ч. пред пилоните на НДК в София ще се проведе Национален поход под надслов „България в коалицията на мира“, организиран от Гражданската инициатива „Будители“. Основната цел на проявата е да се призове за незабавно прекратяване на военната помощ за Украйна и активна роля на България в усилията за постигане на мир чрез..