Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бъди добър човек e призивът на Svetlana & Riffrain в новата им песен „Тук и сега“

4
Svetlana & Riffrain

Бъди добър човек! – това е призивът, който Svetlana & Riffrain отправят в новата си песен „Тук и сега“. Проектът е реализиран с финансовата подкрепа на Национален фонд „Култура”.

Тримата музиканти от групата – Светлето, Илко и Илиян – казват, че са създали песента с огромно вдъхновение и вяра в доброто, в силата на човешката воля и способностите на всеки човек да допринесе за промяната в света.

За да се покаже това чисто послание, облечено в тяхната музика, Svetlana & Riffrain предлагат едно докосващо сърцата видео с реж. Митко Стафидов, в което „доброто се предава от човек на човек“. В клипа на парчето и зад идеята да бъдем по-добри застават 7 вдъхновяващи личности, които са актуален пример в днешното общество за трудолюбие, милосърдие и професионализъм в различни сфери. Сред тях са Лазар Радков – създател на кампанията „Капачи за бъдеще“ и Георги Ненов – създател на подкаста за личностно развитие „Свръхчовекът с Георги Ненов“.

В клипа също взимат участие хора от сферата на изкуството, IT мениджър, учителка по литература на 80 години.

А голямата изненада е появата на 4-годишната дъщеричка на Светлана и Илко – Миа, която влиза в ролята си с огромен ентусиазъм.

„Много сме благодарни на нашите приятели, които застанаха зад идеята на парчето и се включиха в клипа с отворено сърце! Вярваме, че новата ни песен ще докосне много хора и ще ги вдъхнови да правят добрини всеки ден“ – споделя Илко.

За да въвлекат и младите в този хубав призив от групата отправят предизвикателство към своите последователи в Инстаграм и Тик Ток да направят кратко клипче на свое добро дело под звуците на песента „Тук и сега“ и да сложат хаштаг #БъдиДобър.

„В социалните медии се въртят толкова много от т.н. challenges – които достигат до хиляди хора, но за съжаление малко от тях имат добавена стойност. Сега искаме да предизвикаме вълна, в която „доброто да  бъде предавано от човек на човек“ и всъщност хората да се почувстат мотивирани да правят все повече и повече добри дела“ – споделя Светлана, която откакто стана майка развива усилено и своите профили в социалните мрежи.

На въпроса „Как правиш света по-добър?“ всеки участник в клипа на „Тук и сега“ дава своя отговор във видеото към making-а на парчето, което ще е налично в YouTube канала на певицата „Голямата малка Светлана“ след премиерата на песента, където тя споделя още своите детски песни и влогове от семейното ежедневие с децата и съпруга си Илко – един от китаристите на групата.

Групата работи усилено по финализирането на своя първи албум в студиото на Юлиан Янев, който е автор на аранжимента на парчето „Тук и сега“. Очаква се албумът да бъде с мелодично поп-рок звучене и текстове със социална насоченост. Музикантите канят всички техни почитатели да ги последват в YouTube канала им „Svetlana & Riffrain“, където да следят за появата на останалите вълнуващи песни от албума!




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Илия Лазаров: САЩ рискуват да се превърнат в ненадежден партньор

Срещата между САЩ и Русия в Рияд беше „огромен успех за руската администрация“, коментира в предаването „Събития и личности“ евродепутатът от ГЕРБ/СДС и ЕНП Илия Лазаров. Според него Вашингтон на практика сам е предложил размразяване на отношенията, без Москва да полага сериозни усилия за това. „Предтекстът е, че трябва да се сложи край на войната,..

публикувано на 21.02.25 в 12:08
Настимир Ананиев

Настимир Ананиев: Повишение на заплатите в МВР трябва да има, но срещу реформи, а не „на калпак“

Бюджетът не е просто финансов документ и закон – той отразява приоритетите на управляващите и посоката, в която ще се развива държавата. Въпреки това, все още не виждаме ясно очертани политики и дългосрочна визия на кабинета "Желязков". Това коментира в предаването "Събития и личности" бившият депутат от „Продължаваме промяната – Демократична България“..

публикувано на 21.02.25 в 11:52
Калоян Методиев

Калоян Методиев: Бюджет 2025 – антисоциален, антибизнес и антиграждански

Проектът на Бюджет 2025 породи сериозни дебати относно неговото влияние върху социалната политика, икономиката и гражданските свободи. Политологът и бивш народен представител Калоян Методиев, анализира параметрите на бюджета и предупреди за тревожни тенденции в управлението на страната. Според него, България се намира в момент, в който се прави опит за..

публикувано на 21.02.25 в 11:25
Доц. Тодор Чобанов

Траките – кои са били и какво трябва да знаем за тях?

Какви тайни крие древната тракийска цивилизация? Какво ни разкриват следите, оставени от този народ? На тези и много други въпроси отговаря новата книга „Траките – какво трябва да знаете?“, създадена от екип от изтъкнати български учени. В интервю за Радио Благоевград доц. д-р Тодор Чобанов, един от авторите на изданието, разказа за значението на..

публикувано на 21.02.25 в 10:57

Производители представиха българския вкус на изложение в Португалия

България завърши успешно представянето си на международното специализирано изложение Lisbon Food Affair (LFA) - най-големият  хранителен панаир в Португалия, който събра повече от 200 компании и над 500 бранда в направленията „Храни и напитки“, „Хорека“ и „Технологии“ в  Лисабон.  Събитието отбеляза три дни на интензивни търговски разговори и..

публикувано на 21.02.25 в 09:55

Дупница помага на Слави

Вълна от съпричастност обедини дупничани. На призива за набиране на средства за лечението на Слави Керкенеков  се отзовават екипа доброволци от сдружение "Близо до теб" в Дупница. Кампанията успява да отвори сърцата на стотици негови съграждани. За по-малко от три дни с благотворителната инициатива е събрана сумата от 17 000..

публикувано на 20.02.25 в 20:29

Над 130 години Национален етнографски музей - съкровищница на българското културно наследство

1892 – това е годината на основаването на Народния музей, като един от отделите му е именно Етнографския музей в България.  А в ефира на Радио Благоевград –БНР директорът проф.д-р Владимир Пенчев предложи своеобразна екскурзия назад във времето, когато са положени усилията на видни  историци, етнолози и етнографи за създаването на сегашния Институт..

публикувано на 20.02.25 в 20:21