30-годишният Стойчо Кръстев от Благоевград е с диагноза латерална амиотрофична склероза. Той е баща на 8-месечно момиченце – Ана-Мария. За лечението му е необходима голяма сума пари, която е непосилна за семейството му. Сестра му Александра Кръстева е подела кампания за набиране на средства и чрез фондацията на Павел Андреев. Нужно е да се направи трансплантация със стволови клетки.
Към момента състоянието на Стойчо не е много добро. На корема са му поставили гастростома, за да може да приема храна, тъй като е загубил способността да се храни сам. На гърлото му е поставена трахеостома, за да може да диша. Симптомите му започнаха от май месец тази година, разказва Александра. Започнал е да усеща слабост в крайниците и обхванала цялото му тяло за много кратък срок, засегнато е и дишането му. Стойчо е лежал в неврологичната клиника „Св. Наум“ в София. От там са казали, че не могат да направят нищо и са го пренасочили към Александровска болница. Там са му поставили диагнозата латерална амиотрофична склероза, а през юли е бил пациент на клиника „Аджибадем“. Лекарите са го диагностицирали с множествен мононеврит. Така Стойчо се е оказал с две диагнози от две различни болници в София.
В момента Стойчо се намира в болница в Истанбул, Турция. На 1 декември той е заминал с майка си с частна линейка за Турция. Лекарите полагат много добри грижи за него. Сестра му Александра всеки ден говори с майка си по Интернет и се осведомява за състоянието на Стойчо. За момента няма подобрение. Правят се изследвания, и когато станат готови, ще му бъде приложена трансплантация със стволови клетки. Лечението е много скъпо. Едно вливане струва около 20 хил. евро. Хората са загрижени за Стойчо и даряват средства за неговото лечение, защото го познават като добър човек. Организират се благотворителни футболни турнири. Семейството му се надява Стойчо да се оправи и да се върне към нормалния живот.
Нека да помогнем на Стойчо!Желаещите да дарят средства могат да го направят, като се информират от линка:
Атрактивно магазинче за сувенири привлича всеки, които се разхожда в центъра на планинското градче Земен. Стефан Тодоров и неговата дъщеря Стефани Рашева разработват свой бизнес. Въвличат и останалите от семейството да се занимават с изработването на предмети от дърво, желязо, рисуване върху стъкло, керемиди и други предмети. Стефани Рашева..
На 21 януари се отбелязва Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден (по стар стил, по нов празникът е на 8 януари). „ За професията на акушерката се изисква любов и отдаденост към майките, бебетата и жените, много знания и умения “, сподели в ефира на Радио Благоевград Ани Атанасова, специалист с дългогодишен стаж и опит в МБАЛ..
Музиката на „Дъжд От Любов” разказва история с поглед в бъдещето, където талант и дух се преплитат в жива и чиста музикална материя. Това сподели в ефира на Радио Благоевград независмият музикант Явор Велчев – Яви. Песента се ражда през 2011 г. в Антверпен, Белгия, на английски под името „Love Shower”. Местни музиканти оставят своя..
Физическите лица, които продават имоти в нови сгради, ще трябва задължително да се регистрират по ДДС. Това предвиждат внесените в парламента промени в Закона за данък добавена стойност . Промените са насочени основно към така наречените бартерни сделки на зелено, тъй като в момента масова практика е строителните компании да не купуват директно..
Деветият Международен кукерски фестивал „Старчевата“ събра в Разлог 24 групи от България и чужбина с над 2 500 участници. Атрактивният фестивал се проведе на централния площад „Преображение“, където дефилираха кукери от общините Тунджа, Ямбол, Благоевград, Симитли, Карлово, Павел баня, Елин Пелин, Земен, Перник, Кюстендил, Петрич и Разлог. В..
При детайлен анализ на данните за 2024 година, свързани с безопасното движение в България, се показва, че по време на снеговалеж, проливен дъжд и мъгла са загинали 10 души или 2 % от всички загинали по улиците и пътищата през годината. Докато, когато времето е било сухо, слънчево и благоприятно за движение са загинали 352 души или 73% от всички..
"БЕЗ КРИЛА" е филм, вдъхновен от истинската история на лекоатлета, параолимпиец и трикратен шампион на скок дължина за хора с увреждания - Михаил Христов. Михаил на 14 години губи двете си ръце заради токов удар. След това става състезател по дълъг скок и печели световна титла за параолимпийци, а после измисля нов вид протези и започва да ги..