Няма свободни места за палатки и каравани край емблематичния къмпинг „Корал“. Бунгалата до къмпинга също са пълни. Така започва активният туристически сезон на юг от Бургас.
Как изглежда един от трите екоплажа в страната и готови ли са туристите да регистрират палатките и караваните си, каквито са новите изисквания на община Царево?
Къмпинг корал се намира на 2 км. от Лозенец. Плажната ивица е широка и дълга близо 800 метра. От двете страни плажът е маркиран от хотели, построени на метри до брега. Всъщност това е един от малкото останали неурбанизирани плажове по Южното Черноморие и се предпочита от любителите на спокойствието и природата. От 10 години всякакъв инвеститорски интерес за останалото незастроено късче земя се посреща с яростни протести на природозащитници. Преди началото на миналия туристически сезон гората край къмпинга беше оградена с бодлива тел от частна фирма, която е собственик на терена. Сега голяма табела „Частен имот“ посреща туристите на к-г „Корал“ и плажа остана недостъпен за автомобили. Всъщност за първа година на плажната ивица каравани няма,а палатките са не повече от 20. Много от туристи са взели със себе си и домашните си любимци, които тичат необезпокоявани ,без намордници по плажната ивица. Тоалетни, кофи за боклук и заведения няма. Една от най-коментираните теми от туристите на „Корал“ е новата наредба на община Царево, според която собствениците трябва да регистрират всички палатки и каравани седмица преди да пристигнат на къмпинга. Ето какви мнения изразиха хората Плажа на „Корал“ е сравнително чист. Нормално ли е,обаче, между хората да тичат домашни любимци, а за тоалетна да се използва гората През последните 2 години община Царево извършваше масови проверки на плажа „Корал“. Десетки собственици бяха санкционирани за поставените там палатки и каравани. По съдебен ред,обаче, бяха отменени повечето от глобите. Този сезон проверките все още на се започнали.
Чуйте повече от звуковия файл:
Инвестициите в жп инфраструктура по направленията от Коридор VIII София-Пловдив-Бургас и Карнобат-Синдел-Варна надхвърлят 3 млрд. лева. Това каза министърът на транспорта и съобщенията Красимира Стоянова при откриването на "Железопътен форум-2024". Размерът на средствата включва всички вече изпълнени проекти и такива, които са в..
Последната трудова борса, организирана от бургаското бюро по труда, се състоя днес. Частни, общински и държавни фирми представиха възможностите за работа при тях. Близо 300 регистрирани безработни преминаха през залата в Международния младежки център в Меден рудник, 25 са работодателите, които предлагат около 240 свободни позиции, уточни директорът..
През следващите четири години България ще може да извършва годишен улов на калкан в размер на 82,5 тона, което е с 10% повече спрямо досегашното разрешено количество. Същата квота е определена и за Румъния, като до момента двете държави имаха разрешен улов по 75 тона годишно. Това стана ясно по време на 47-ата годишна среща на Генералната комисия по..
Не е нормално държавата да не знае какво се случва в "Лукойл Нефтохим". Това каза пред БНР бившият министър на икономиката и депутат от ПП-ДБ Богдан Богданов и обясни, че това е един от най-важните стратегически активи на страната в сферата на енергийната сигурност. Министерство на енергетиката няма информация за планирана продажба на "Лукойл..
Очакванията за ръст на немските туристи по Южното Черноморие това лято не са се оправдали, но ръст са отбелязали пазари като Великобритания и Скандинавия. Това съобщи в студиото на БНР-Бургас Христина Славова от Бургаската регионалната туристическа камара. Военният конфликт в Израел не се е отразил съществено на българския туризъм, каза още тя:..
Поредица от информационни срещи с жители организират общините Болярово, Елхово и Тополовград, за да се обсъдят нуждите, предизвикателствата и възможностите за развитие на рибарските и свързаните с тях дейности в региона. Те са по съвместен проект „Учредяване на Местна инициативна рибарска група (МИРГ) Болярово-Елхово-Тополовград", финансиран от..
Дъщерната компания на "Лукойл" "Литаско" (Litasco) отрече в публикувано днес прессъобщение да води преговори за продажба на българската рафинерия "Лукойл Нефтохим Бургас" на катарско-британски консорциум. Не е имало и комуникация с руските власти по въпроса, посочват от фирмата по повод медийни публикации, включително статия на в. "Файненшъл таймс"...
През следващите четири години България ще може да извършва годишен улов на калкан в размер на 82,5 тона, което е с 10% повече спрямо досегашното разрешено..
Последната трудова борса, организирана от бургаското бюро по труда, се състоя днес. Частни, общински и държавни фирми представиха възможностите за работа..
Не е нормално държавата да не знае какво се случва в "Лукойл Нефтохим". Това каза пред БНР бившият министър на икономиката и депутат от ПП-ДБ Богдан..