„Не съм си правила план за кариерата, не знам как се развива тя. Правя това, което на мен ми харесва, и то вече 20 години“. Това сподели в рубриката „От другата страна на радиото“ на предаването „Хоризонт за вас“ съдебният репортер Силвия Великова, която е и водещ на предаването „Преди всички“ по „Хоризонт“.
„Не съм си поставяла цел, заради която да преценявам дали детето ще ми пречи. Това, че имам четири деца, съчетано с това, че водя сутрешния блок, ме превърна в човек, който си ляга рано и става рано сутрин. Нямам особено интензивен вечерен социален живот, с децата съм. Разнообразието ми идва през това, което правя в ефир, събитията, темите, за които се подготвям… Много често нямам време за четене на приказки, защото трябва да гледам новините. Работата като журналист ми отне от времето за децата ми“.
Силвия Великова е завършила българска филология, като в трети курс записва допълнителна специализация по радиожурналистика.
„Дойдох в славни за БНР и за „Хоризонт“ времена. Мира Нейнска ме посрещна като човек, който ми показа, че тук има смисъл да се пробва да останеш. Започнах като стажант в сутрешния блок. След това се явих на конкурс“, разказа още Великова.
„Много си харесвам работата. Дори понякога се чувствам крайно неудобно, когато трябва да казвам, че не искам да си я сменям. Никога не съм разбирала какво е рутина. Не ми се е налагало да разчитам на това, че зная всичко“.
„Съдебният ресор е страшна джунгла, трябва да си много компетентен, защото хората, които те слушат, професионално са на много високо ниво и е много лесно да звучиш като профан. Затова за всяко дело, на което ходя, за всеки случай, по който работя, аз и чета, не се оставям на рутината. Не се оставям на самодоволството, че аз толкова години работя и всичко знам. Не, не знам!“.
Силвия Великова подчерта и „невероятната привилегия да работи в много свободна медия като БНР“.
„Това е нещо, което хората в „Хоризонт“ са си извоювали сами. Когато се отчайвам, си давам сметка в каква ситуация съм аз и че мога да задам в ефир и най-неудобния въпрос, и да знам, че няма да ми се случи нищо“.
Интервюто със Силвия Великова можете да чуете в звуковия файл.
В свят, който става все по-свързан технологично, но все по-изолиран емоционално, изкуството остава онова необяснимо, но толкова необходимо средство за обогатяване на човешката душа . В тези мътни години, когато вместо да се обединяваме чрез модерните комуникации, често се оказваме по-далечни един на друг , изкуството се издига над..
На 2 декември след дълго отсъствие, на поста си се завърна кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев . През месец юни след рязко влошаване на състоянието му, районният кмет бе приет в спешното отделение на Военно-медицинската академия. След прегледите и необходимите изследвания, бе установено наличието на 4 доброкачествени тумора в..
" Самотата убива човека , а тези хора ни помагат много, мерят кръвно, пулс, помагат ми, чистят ни, нямам думи. Плачат и се радват с нас.. ., разказа баба Весела от град Белене. Тя е над 80 годишна . "Чувствам се добре, че тук в дома си, в селото, получавам тази грижа , защото тук лекар и аптека няма, сподели Кольо от село Шишманци , а той все..
Новата книга "Целувам ви, Аспарух Лешников" ще излезе от печат в началото на новата година. Автор е д-р Веселина Узунова. Тя е ползвала семейния архив, предоставен от внучката на известния певец - Джесика Лешников, която живее в Лондон и е оперна певица. Когато четете книжката, ще имате възможност и да слушате известните шлагери на Аспарух..
Гост в рубриката „Горещо сърце“ е пазарджишкият художник Константин Анастасов. Неговото много спектърно творчество провокира различна публика, включително и детската, която го дарява с много емоции и непринуденост. Константин Анастасов е носител на таз годишната национална награда на СБХ в раздел карикатура. Той е автор на много творчески и..
"Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
Компанията за добив и преработка на медна руда "Асарел - Медет" в Панагюрище спря производството си тази сутрин в знак на протест срещу предложението..
Със сигурност има подобрение от въвеждането на малкия ринг в София, нискоемисионната зона за стари автомобил, но това е незначително за..
По-близо сме до възможност за редовно правителство , отколкото до ново служебно. Разделението и вътрешно прочистване в коалицията ПП-ДБ е стъпка в тази..