Именно тази комисия ще разгледа промените в Закона за устройство на черноморското крайбрежие, внесени между 1-во и 2-ро четене.
За регламент при къмпингуващите се застъпи самият Веселинов, автор на един от 5-те проекта с изменения.
Според Мирослава Петрова, която е автор на отвореното писмо, има противоконституционни текстове в предложените изменения между 1-во и 2-ро четене:
“Бих искала да започна по този начин – в една държава с изключително крехко върховенство на правото, която срамно се тресе всеки ден от тежки корупционни скандали, човек се чуди за какво да се хване и да търси някаква разумност, като гледа, че на дневен ред излизат закони за промяна на Закона за устройство на черноморското крайбрежие, които се занимават с нарушителите – се опитват да ударят по единствените пазители на остатъците на недообезобразеното българско черноморско крайбрежие, всъщност са къмпиращите. Защото човек, като тегли чертата, вижда, че единствените места, на които са запазени ландшафт, природа и абсолютно всичко, са местата, на които от 30 г. се къмпира, а не местата, които имат концесионери“, посочи пред БНР Мирослава Петрова и допълни в интервю за предаването “Преди всички“ по програма “Хоризонт“:
“Освен това се прави по един наистина недостоен начин, защото се налагат санкции за къмпиране върху дюни в една държава, която практически не знае къде са ѝ дюните, защото специализираните ѝ кадастрални кадри не съвпадат“.
"Не ми стана ясно кой точно определя пазителите – някой раздава значки и минават изпити за пазители или нещо подобно", запита пред БНР Искрен Веселинов в отговор на въпроса: "С пазителите или нарушителите ще се занимае комисията?".
"Моето предложение е било насочено изцяло, за да реша процеса на тези хора, имам безброй много такива приятели, и всъщност те са причината изобщо да внеса това предложение, защото, на практика, недостигът на къмпинги по Черноморието е вопиющ. Това, че се разполагат в непредназначени за това терени къмпинг съоръжения, съответно палатки и т.н. - е повод за едно гонене", каза Веселинов и уточни:
“Има едно изменение в закона, което предвиждаше преди 3 години още, да се предвиди възможност за къмпингуване на места, които са извън официалните къмпинги, тъй като за официалните къмпинги изобщо процедурата е супер сложна, за да се направят, обаче това нещо не се случва 3 години. И поради тази причина аз предложих една промяна, с която да се въведе някакъв ред изобщо в ситуацията и къмпингуващите да не са вечно виновни и вечно преследвани, тези, които са извън официалните къмпинги“.
"Аз съм изключително изненадан от тази реакция срещу моето предложение", посочи още той и допълни:
"Освен, ако някой не си присвои правото да говори от името на къмпингуващите и така с някакви обобщения просто да се търси противник, с който да се сражава, за да легитимира съществуването си".
Интервютата на Лора Търколева с Мирослава Петрова и Искрен Веселинов може да чуете от звуковия файл.
Тежка катастрофа с един загинал е станала тази сутрин около 6 часа на главен път Е-79 в района на Кресна. Ударили са се лек автомобил и товарен камион. На място е загинал водачът на леката кола, който по информация от полицията е на 20 години. Движението е спряно и в двете посоки. За леките автомобили има осигурен маршрут, а..
"Не съм притеснен. Чувствам се подготвен. Каквото стане, не е краят на света ", каза пред БНР един от зрелостниците минути преди началото на матурата по български език и литература , която се провежда днес. Учениците пишат по вариант 4, който беше изтеглен тази сутрин в просветното министерство . " Готова съм на всякаква тема, която се падне ",..
Светът познава Димитър Маринов като великолепен актьор, станал популярен с филма "Зелена книга", удостоен с Оскар от филмовата академия на САЩ. Но не са много хората, които знаят, че той е и музикант, изразяващ душата си чрез цигулката и китарата. Филмът „Зелена книга“ с извънредна прожекция на „София филм фест на брега“ Преди броени дни..
Как изглежда животът на глухите деца, след като им бъде поставен кохлеарен имплант и започнат да опознават света на звуците? За историята на Венци и вълнуващия и труден път, по който е минало семейството му и той, от бебе до дипломирането му в Класическата гимназия в София, разказват родителите му пред журналиста Елена Бейкова. Зелен..
На децата отдавна не им е интересно в училище. Това заяви пред БНР Александър Чакмаков, директор на Първа английска гимназия в София. "Образователната ни система не дава интересни възможности на учениците да се развиват извън учебната програма". Учениците и учителите препускат… Министър Вълчев: Най-трудно е в 6. и 7. клас Чакмаков..
След влизането в ЕС България преживява промени, множество кризи и реформи. Все още спорим обаче дали членството ни отваря възможности за развитие, работа и образование. България преди и след членството в ЕС: Къде бяхме, къде сме и къде отиваме? Как се промени страната ни, след като избрахме демократичния път на развитие? България,..
Когато България се присъедини към еврозоната и имаме монети с българска национална страна, на тази от 2 евро, от която ще ни гледа светлият образ на отец Паисий, на гурта (кант на монетата) ще бъде изписано: "БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ" с главни букви . Този надпис е бил използван върху монетите ни между 1882 и 1943 г. В специалното интервю за БНР..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..
" Няма политическо решение за локалите, което да се приложи от днес за утре , защото каквото виждаш като дете вкъщи, това правиш и навън, каквото виждаш,..
Колегите в Симфоничния оркестър на БНР заслужават голяма обществена подкрепа, заяви в интервю пред БНР Нели Трошева, диригент и основател на..