„Нашите усилия в последните години са насочени към това да популяризираме подобен тип места и да вдъхваме надежда на местните хора“, обясни Гавраилов, който в различните издания на рубриката разказва за занаятчии и земеделци, за хотелиери и инициатори на фестивали и за общото помежду им – всички те искат да дадат нова енергия на местата, които обитават, напук на обезлюдяването.
В предстоящите издания на рубриката той ще се фокусира върху региона на Странджа, Сакар и Източните Родопи.
„Аз се радвам, че все повече хора обръщат поглед към мисленето на социалния предприемач, защото това е мисленето на бъдещето“, подчерта Гавраил Гавраилов.
„Ние ще продължаваме да споделяме тази планета, с все по-ограничените й ресурси, ще бъдем все повече като брой и много се надявам да не се концентрираме всички в София и големите градове, а да останат хора и някъде там, където е истинският живот – на село.“
Гавраилов посочи конкретни примери как хора със сериозен бизнес могат да бъдат полезни и на местните общности.
Гавраил Гавраилов има минало на футболен съдия, произхожда от спортна фамилия от Пловдив. В един момент се насочва към съвременното изкуство и култура, за което не съжалява, защото това му е дало по-широк поглед върху нещата.
През последните години работи върху дисертацията си по социология, в която изследва социалното предприемачество в Родопите.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Самото му име загатва интересна фамилна история и автобиография - Аугусто Ечевери Чуковски има колумбийска, френска, българска и беларуска кръв, но се чувства изключително свързан с културата на Полша, защото детството му преминава там. Преподава полски език в Софийския университет, а освен това е и музикант. Как празнуват в Полша и Колумбия,..
"Без да се пипат данъци, няма как да се запълни дупката в бюджета. Няма как да се влезе в 3% дефицит, без да се наложат непопулярни мерки "...
Мария Тенева – директор на дирекция ''Сигурност'' в Столична община сподели за БНР: "В момента всички сили на пожарната, на полицията и 3 екипа..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..