"Всички те подкрепят деца с различно ниво или област на неравностойно положение. "Джамба" е фондация, която изключително стана популярна през изминалите две-три години. Ива и Йоана правят чудеса, за да помогнат на деца, които имат различни форми на увреждане, за да могат да ги подготвят за, най-вече професионална реализация. Проблемът на много хора с увреждания е това, че те се асоциализират заради липсата на възможност да работят", каза пред "Хоризонт" Станислав Георгиев, организатор на маратона.
Фондация "Дечица" пък помага на деца без родители. "И наистина правят чудеса. Богдана Манова създава фондацията, изключително популярна сред спортистите, особено бегачите. Много сърцати хора и помагат на много дечица."
"И третата фондация, с която работим вече трета година, е "Мулти Култи". Фондация, която помага за интегрирането на бежанци. Колкото и противоречива, но в същото изключително важна тема в днешни дни", допълни Станислав Георгиев.
До този момент са събрани над 5 хиляди евро
"Всичко се контролира. Затова работим с фондации, които са достатъчно добре признати. Парите отиват директно по сметката на бенефициента", поясни Станислав Димитров, като уточни, че за "1000 km Balkan Charity Challenge" предварително са били събрани над 5 хиляди евро.
През изминалите шест издания на благотворителния маратон са събрани и дадени на различни бенефициенти 131 000 евро.
Благотворителността като усещане
"Благотворителността е нещо, което е всъщност усещане, желание и действие на един човек да прави не само за себе си и близките си, а и за други хора. Някои се раждат, някои се възпитават, трети го придобиват във времето. Някои може би въобще не го придобиват. Струва ми се, че колкото повече искаме да направим нещо за другите, дори мъничко, дори и нещо, което ще даде усмивка или вяра на един човек, това също е стъпка в това да направим нещо за него. Дарителството с материални неща е само част от това, което можем да направим за света около нас", коментира Станислав Георгиев.
Маратонците ще финишират на 29 октомври в Букурещ.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.
70% от дяловете на болницата в Белоградчик ще бъдат приватизирани. Процедурата ще бъде открита след решение на Общинския съвет. Целта е лечебното заведение да бъде спасено от фалит . Решението е взето по предложение на кмета на Белоградчик Боян Минков, който го аргументира с лошото финансово състояние на болницата и реалната опасност от фалит..
Кои са най-подходящите места за посещение в началото на годината? Препоръки ни дава пътуващия инфлуенсър Дора Симеонова: " Първите ми посещения бяха в приказни зимни места в нашата страна, в къщи за гости. Вече бяхме на Боровец и Пампорово . Миналата година най-вълнуващото ми посещение беше в Тайланд, на остров Пукет , което за две седмици ни..
Кипърският шампион АПОЕЛ (Никозия) обявява приключване на сътрудничеството си с футболиста Георги Костадинов, съобщи клубът на страницата си в интернет. Костадинов си тръгва от Никозия след 2,5 години сериозно присъствие, като е изиграл общо 89 мача с АПОЕЛ във всички турнири, вкарал е 6 гола и е подал 4 асистенции. С жълто-синия екип той..
При природни бедствия: тежки бури, наводнения и пожари по телефона предупреждават намиращите се наблизо хора за опасността, като дори я изчисляват в процент и поставят жълт или червен код. Израелска иновация показва точно обратната корелация: мобилните телефони (с вградените си сензори) могат по-рано от метеорологичните станции и постовете на..
Във връзка с Международния ден на най-учтивата дума "Благодаря" , който беше преди дни, ви срещаме с енерго терапевт Асен Миланов . Тази дума е разменна монета, която остойностява нашата признателност за направеното ни добро . Замислете се само колко пъти на ден благодарите на някого или за нещо на глас или на ум. Това е дар на блага,..
Трябва да се намери точният баланс между свободата на словото , която не трябва да бъде накърнявана, и свободата на хората да не бъдат подвеждани чрез фалшива и манипулирана информация . Това каза пред БНР Вени Марковски, съосновател и председател на Българското интернет общество, във връзка с обявените от главния изпълнителен..
По-скъп хляб купуват вече и в Силистра. Увеличението в търговската мрежа е от 20 до 40 стотинки . Според производители толкова рязко покачване на цените не е оправдано. На същото мнение са и потребителите. Доскоро един от най-евтините хлябове беше на цена от 1,50 лева, а днес се продава вече за 1,90 лева , показва проверка в магазините...
През 2025 година банките на българския пазар очакват проблеми с платежоспособността на клиентите по обслужването на техните кредити и..
Как се извършва контролът на автомобили и хора, преминаващи през България, която от 23 дни вече е пълноправен член на Шенген? Къде са разположени..
Велико Търново е заплашен от водна криза. Причината не е в липсата на вода в питейния язовир "Йовковци", а в амортизираната мрежа и безкрайните аварии..