„Високата смъртност е резултат на неспазването на мерките, не ходенето веднага на лекар, а и при нас мерките са най-меките“, посочи в предаването „Нещо повече“ академик Богдан Петрунов, имунолог.
„Така обаче е и в целия свят, но за нас това е тревожно, няма съмнение. Приемам да се носят маски и в закрити помещения, така е в цяла Европа, ние още продължаваме да не спазваме мерките, дори в градския транспорт - единствено в метрото се спазва добре, в другите превозни средства 50 на сто се спазват мерките“, каза имунологът.
Информацията, че вирусът издържал 28 дни върху повърхности, акад. Петрунов коментира:
„Да, ако има подходящи климатични условия – без вятър, влажност, температура, атмосферно налягане, може до 17 дни да се задържи. Това е много сериозен проблем. Затова не трябва да се пипа непрекъснато каквото и да е и да се мием често“.
Няма категорични съобщения, че при повторно заразяване инфекцията протича по-тежко, посочи още специалистът и обясни:
„При едновременно заразяване с грип и коронавирус ще бъде трудно лечението и да се реши какво да е това лечение. Затова ще е важно тестването. ... Ние срещу коронавируса нямаме категорично лечение, ремдесивирът - да , но още са противоречиви съобщения за неговия ефект, той не е и лекарства за коронавирус".
Акад. Петрунов сподели, че винаги си поставя противогрипна ваксина..
Той заяви категорично, че трябва да засилваме имунната си система, когато сме здрави, защото ако започнем да пием имуностимуланти, когато вече сме болни, самият коронавирус протича с особено активиране на имунната система и тогава не е добре.
"Така че това, което трябва да правим, е когато сме здрави, да пием - витамин Д, витамин С, това е мелатонин, селен, цинк, те са мощни антиоксиданти, засилват борбата срещу агресивните кислородни молекули, които са токсични. Това са му давали на Тръмп и в комбинация с ремдесивир и с изкуствено създадени в лаборатория антитела, които са насочени към вируса – това е бъдещето на цялото лечение на коронавируса“.
Имуностимулаторите от бактериален характер, а не от растителен, имат най-добър ефект, защото засилват нашия естествен имунитет – който природата ни е дала“, подчерта акад. Петрунов.
Още по темата можете да чуете от звуковия файл.
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в съботните дни . Местата за платено паркиране се управляват от общинското търговско дружество "Паркинги и гаражи". Промяната среща недоволството на хората, защото няма алтернатива за паркиране ...
В Румъния предстои триседмичен изборен маратон – президентски и парламентарни избори. Новината за пълноправното членство на Румъния в Шенген е чудесен предизборен кампаниен подарък за румънския премиер Марчел Чолаку - главно действащо лице в преговорите и с австрийците, и с унгарците, които са начело на европредседателството. Това каза..
На 11 ноември само бързата и адекватна реакция на шофьор на училищен автобус предотврати тежка трагедия с 19 деца в Свищовско. В следобедните часове тир с румънска регистрация, движещ се с несъобразена скорост, навлезе в насрещното платно на завой в село Вардим и секунди го деляха от челен сблъсък с ученическия автобус. Шофьорът на ученическия..
Над 100 000 деца и възрастни у нас имат затруднения в говора и комуникацията . Това са хора с ДЦП, аутизъм, афазии, деменция, интелектуални затруднения и други състояния. Допълваща и алтернативна комуникация (ДАК) помага на хиляди невербални хора по света да общуват и да се развиват. "Темата е много важна. Тя касае много хора, които..
Семейство Галина Герасимова и Андрей Грива разказват за ерата на Водолея - за човека между технологичния напредък и непреходните човешки ценности . Тя е историк, богослов, режисьор и издател, а той е музикант и лектор по теми за живота и словото на Учителя Петър Дънов. И двамата са изкушени от астрологията и имат много познания в..
Време е да бъде изработен национален план за мозъчно здраве. Това каза проф. Николай Габровски, председател на фондация „Съвет за мозъчно здраве“, организатор на кръгла маса „Мозъчните заболявания – предизвикателства и решения“. По думите на проф. Габровски 180 милиона души в Европа живеят с мозъчни заболявания, но вероятно са повече, тъй..
От няколко месеца конната база "Ахил", в която се провеждат терапевтични занимания за деца със специални потребности, е в новия си дом – терен в близост до софийското село Бистрица , закупен благодарение на дарителска кампания за спасяването на базата. Към момента е изградено място за настаняване на шестте коня, които работят с децата. Предстоят още..
За планирано масово изселване на българи от Дуисбург, Германия, алармира неформалната мрежа "Столипиново в Европа". "Това, което се случи, е,..
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в..
Не очаквайте да дадем подкрепа на някого, ако не бъдем потърсени за това. Това каза пред БНР депутатът от ДПС-Ново начало Хамид Хамид и коментира:..