Бягам от всичко, което съвремието ни налага недобро по мое усещане, каза за БНР доц. Мирослав Богданов, декан на факултета по приложни изкуства, втори мандат преподавател по пространствен дизайн в Националната художествена академия.
"Бягам от шумотевицата, бягам от сарказма, бягам от лошите отношения, от илюзиите, от всичко, което днешният ден ни предлага като негативизъм и това наистина ми дава спокойствие, дава ми друг свят, в който много бързо забравям за това, което може би преди час-два ми се е случило".
Радват ме красивите пейзажи, радват ме макрофотографиите, радват ме портретите, които малко си позволявам да правя, защото хората станаха много чувствителни, когато към тях се насочи телефон.
"Към фотоапарата са по-толерантни, но телефона, когато се насочи към тях, гледат с недоверие. Аз в тези неща търся тези непринудени типажи, които ежедневието ни дава, особено на обществените места".
Последните фотографии на доц. Мирослав Богданов са от Родопите, които той сподели в социалните мрежи.
"Тази величествена планина, когато я видиш в този колорит, онемяваш. В случая тук не детайла, не композицията, а цветът е нещото, което ме занимаваше и понеже е много близка границата до тривиалното заснемане и имах големи колебания дали това ще бъде обект на интерес. Все пак хората пътуват и също го забелязват".
Черно-бялата фотография е голяма провокация, допълни доц. Мирослав Богданов.
"Имам и доста непубликувани такива снимки, даже от скоро започнах да ги отделям в един албум, за да могат да се съпоставят помежду си в черно-бяла фотография".
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.Влиянието на Елвис Пресли е неизмеримо. Кралят на рокендрола е една от най-значимите не само музикални, но и културни икони на ХХ в. Всичко в неговата личност е култово. Толкова култово, че запалва мощната искра на обожанието в сърцето на един младеж от албанския крайбрежен град Саранда. Името му е Орести. Любовта му към Елвис Пресли продължава..
Глътка лимонада, усмивка и кауза, която стопля душата. Така може да се опише инициативата "Лимонада с кауза", зад която стоят не бизнесмени, а деца с големи сърца. На малка пъстра сергия, разположена на уличка в столичния квартал "Витоша", трима малки ентусиасти – Ерика, Гого и Александрина – продават домашно приготвена лимонада и ръчно..
Десислава Костадинова и Зара Маринова през новата учебна година ще бъдат в пети клас. Те живеят в район "Аспарухово". По инициатива на Десислава бе създадена благотворителна кампания за събиране на средства за нейната съученичка Димана, която трябваше да бъде изследвана за предишното си заболяване в Турция. Десислава изработва гривнички..
За поредна година залите на Регионалния исторически музей в Русе се превръщат в занимални за децата по време на горещите летни ваканционни дни. Първото издание за тази година на "Лято в музея" приключи, но следват още две - през юли и август. Това е едно от най-желаните занимания за децата от Русе. Идеята за еко обучението сред музейните..
Ако не беше толкова страшно, би било забавно да се види шествие, в което хората водеха към бомбоубежището не само децата си, но и домашните си любимци - кучета, котки, птички в кафези, хамстери или други животни в клетки. Понякога в скривалището се струпваха повечко животинки и започнаха конфликти между тях. Медиите дълго обсъждаха участта на..
Миналия месец в Тетевен се състоя традиционната среща на ветерани алпинисти, организирана от тяхното сдружение "Мальовица" . Гости бяха Иван Вълчев, Методи Савов, Николай Петков и Кирил Досков, които през 1984 г., в рамките на българската експедиция, изкачват Еверест по Западния гребен. Подобни срещи има всяка година и са организирани от..
Най-младежкият филиал на Столичната библиотека в район "Студентски" отбелязва 10 години от създаването си с откриване на ново споделено пространство за четене, срещи и събития, литературни четения и финал на Третия шампионат по поезия на софийските училища „Млада метафора“. Един от основните приоритети на най –голямата публична библиотека в..
Пазарджишката многопрофилна болница е предпочитано място за лекарите-специализанти , въпреки че работи в конкуренция с още 12 болници в града. В..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..