„Квантовият компютър е машина, която е доста сложна и доста капризна, бих казал, откъм, например, температурата. И именно затова създадох симулация на такъв компютър, за да не се зависи от температура, вибрации. Идеята беше да предоставя възможност за симулиране на работата, така че още преди всеки човек да има такъв компютър в дома си, да имаме готови програми и алгоритми, които по един начин да забързат работата и развитието на човечеството".
Цветелин Цецков допълни: "Подобни компютри вече съществуват и е много важно хората да са запознати и да можем да разработваме алгоритми за тях. Важно е да имаме подготвени кадри, които разбират хем програмирането, хем какво се случва на физично ниво. Сегашните ми планове за симулацията е, в момента я пригодявам така, че да може повече разработчици да работят по нея. И изключително бързо да се случват подобренията по нея чрез принципите на отвореният код. Другата посока, в която работя, е да направя така, че да може да се пусне на много компютри едновременно, защото квантовият компютър е по-мощен. Колкото повече компютри има…се свържат заедно, за да правят тези изчисления, толкова по-близко може да се симулира дейността на квантовия компютър".
Решението да се занимава с квантови компютри Цветелин взел преди около 7 години. Бил около 12-годишен. В началото го насърчавали родители му – и двамата много далеч от дигиталната сфера и математиката.
"Те са щастливи, че се занимавам с това, което обичам. А не това, което си мислят повечето хора, нали, той избра тази професия, защото се изкарват много пари, дава добър социален статус. Не са ме възпитали така. По-важното беше, че аз се занимавам с това, което обичам и че им ми доставя удоволствие да го правя", каза той и добави:
"Човек трябва да живее в бъдещето. И да търси вдъхновение от хора, които живеят в него. Смятам, че светът определено не е розов, но може да се погледне от една по-ведра и по-хубава гледна точка. Опитвам се да съм новатор на времето си. Вярвам, че в един момент ще ми се получи", сподели Цветелин Цецков.
Още от третия епизод от поредицата „Разкодирано“ слушайте от звуковия файл."За мен днешното гласуване на ПП изглежда леко наивно , защото до ареста на варненския кмет нямаше такива сигнали, които да водят до мисълта, че ще гласуват заедно с "Величие" и с "Възраждане". Това заяви пред БНР Арман Бабикян от движение "Ние идваме": "При липса на сериозна политическа аргументация по същността на вота, това по-скоро прилича..
"Събудих се с мисълта "Честит Евровден", така го усетих и много се вълнувах за това, което се случи вчера, защото знаем колко са усилията през годините на десетки различни организации и хора". Това отбеляза пред БНР Деян Василев , управител на Moitepari.bg: "Представих си Васил Левски с неговата мисъл, че можем да бъдем равни на всички..
"Ще се опитаме предварително да направим някакъв доклад или форма на доклад - страничка с няколко основни предложения, преди започването на бюджетния цикъл и приемането на бюджета. Ние нямаме право да го правим от гледна точка, че това е право на правителството и политиците, които управляват". Това обясни пред БНР Любомир Дацов , икономист, член на..
" Определено имаше по-голямо напрежение във вчерашната сесия на Европейската комисия". Това коментира Ангелина Пискова , кореспондент на БНР за евроинституциите: " Ако досега сме плували в сравнително спокойни води, вече те не са толкова . Не бих казала, че е толкова опасно, че да се удавиш, но определено трябва да се внимава повече . Някак..
"Примерът с Хърватия е много важен, защото по същото време, когато имаше инфлация след приемане на еврото в Хърватия, в съседна Унгария , където си остана флоринтът и не е прието еврото, имаше по-голяма инфлация , което означава, че тази инфлация към този момент е била не вследствие на това, че Хърватия е влязла в еврозоната, а на..
Днес и утре седмокласниците могат да подават документи за участие в първо класиране за прием в гимназиите . Преди три седмици се проведе Националното външно оценяване на учениците, а в края на миналата седмица Министерството на образованието и науката публикува обобщен анализ на резултатите. Съгласно изнесените данни тази година се забелязва леко..
Анета де ла Мар Икономова , дългогодишен преподавател в Университета Екстернадо де Колумбия в Богота, историк и международен анализатор на Латинска Америка, ще представи книгите "Грипната пандемия 1918 – 1920: исторически анализ от глобалното към локалното“ и "Трансгранични гледни точки между Колумбия и Венецуела: война, мобилност и териториалност“..
ПП ще подкрепи вота на недоверие срещу правителството на Росен Желязков за провала му в сектора на околната среда и несправяне с екологичната..
Изцяло политическо изпълнение – така д-р Николай Христов, общопрактикуващ лекар от Варна, определи програмата на здравните власти по която два..
На 10 юли е първият прием в Софийския университет "Св. Климент Охридски" и приетите студенти само ще се запишат, но няма да плащат такси. Таксите ще..