Младото семейство благодари на акушер-гинеколога д-р Томи Попмарков, изродил и шестте им деца в Първа АГ болница "Света София". Д-р Попмарков работи в столичната общинска болница от 21 години. Вече не брои бебетата, които посреща, защото не са малко. Радва се на всеки нов живот и става част от живота на семействата, които са му се доверили.
Историята на многодетното семейство през 2010 година. Тогава Ралица и Николай очакват първата си рожба и през 2011 г. д-р Попмарков изражда здраво момче - Мартин. Спомня си, че е тежал 4 килограма и 200 грама. През 2015 г. поема в ръцете си второто дете на Ралица и Николай - Яница, а през 2017-а изражда близначките Ралица и Никол.
Това е наистина една благословия, не крие радостта си д-р Попмарков, че именно при него са се родили всички деца на семейството.
„Интересното при това семейство е, че за втори пореден път, една след друга бременност, абсолютно спонтанни, са многоплодни. Това беше повод да се разровя, да видя каква статистика има, световна. На последния конгрес в Канада, неонатологичен, международен, за подобна честота се сочи цифрата 0.05% в световен мащаб“, уточнява специалистът.
„Мисля, че съм „целуната от Господ“. Всичко е съдба. Това е моята мисия в живота“, споделя майката Ралица.
В кабинета на д-р Томи Попмарков има много снимки на щастливи родители. „Гледайки ги, ме зареждат и ми дават сили и кураж, целия този ентусиазъм човек да продължава да работи тази професия“, казва той.
Важно е всички бъдещи майки да бъдат спокойни, защото ние сме тук да си свършим работата, уверява акушер-гинекологът. „Нещата да приключат по най-хубавия начин, да имат здрави бебета.“
„Това че майката може да е с вирус или да е прекарала Covid, не означава, че ще има проблем при бебето“, допълва д-р Попмарков.
А къщата на Ралица и Николай е пълна с деца - най-голямата радост на земята.
„Щастлив съм, че съм част от такова специално и рядко в наши дни семейство", казва акушер-гинекологът д-р Томи Попмарков.
Ловеч - град с много история . Мястото, на което се дава началото на Второто българско царство. Градът, който е провъзгласен за революционна столица от Апостола на свободата. Там, където великият майстор Кольо Фичето изгражда единствения по рода си на Балканите "Покрит мост", градът е наричан "Алтън Ловеч" - Златен Ловеч. Тук..
В една стара телевизионна реклама за колбаси се казваше, че Павликени е хубав край с хубави хора. Така е, не е само в рекламата. А хората, особено в павликенските села, са гостоприемни и отлични кулинари. В село Дъскот жените правят единствените в региона мариновани яйца , нещо като киселите краставични, но не съвсем. Своя пристан в..
В Силистра професор Петър Стоянович представи новото си изследване "Царска България (1879 - 1946) – Българският владетелски двор" , написан в съавторство с доц. д-р Ивайло Шалафов. Това е първата и единствена книга, посветена на историята, структурата и биографиите на българския владетелски двор от времето на т.нар. Трето Българско царство...
Участието на България редом със Съветската армия в битките в края на Втората световна война е спасило страната ни от разпарчетосване. Това мнение изразява 98-годишният доц. д-р Иван Сечанов, който скоро трябва да навърши 99 години. Той е председател на Съюза на ветераните от войните на България. " Война повече не трябва да има . В момента..
Поредната изследователска мисия "От извора на България" отведе хореографа Александър Трендафилов и танцьорите от столичния клуб за народни танци "От извора" в русенското село Николово. Преди дни площадът пред читалището в село Николово, русенско, се превърна в арена за среща на хърцои от две села - домакините от Николово и приятелите им от..
Снежина Любенова е учителка в детска градина "Слънце" в град Левски, Василка Ненкова - в детска градина "Локомотив". Те взеха участие във форум, който беше посветен на добрите практики в училищата и детските градини. Фокусът са децата, а добрите практики зависят от учителите, казва Василка Ненкова. В град Левски има само двете детски градини,..
„Човекът, който промени моя живот“. Под това мото бижутери от цялата страна подготвят изложба в Пловдив, посветена на техния учител в занаята Владимир Буров. Майсторът бижутер също ще представи свои собствени уникати, щастлив, че е отворил за много свои възпитаници вратите към този красив свят. Изложбата ще бъде открита на 8 май в галерия..
Опасявам се, че МОН ще съсипе предмета и ще го изкриви до неузнаваемост. Това мнение изказа пред БНР отец Никанор от Гигинския манастир във..
Министерството на образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното..
"Управлението на страната е резултат от гадни олигархични договаряния ." Това заяви пред БНР адвокат Емил Георгиев от инициативата "Правосъдие за..