„Дълголетието е нещо, което много ме интересува. Според много учени е възможно да живеем живот над 100 години. Трябва да си готов, че животът предстои и много хубави неща могат да се случат“. Това сподели пред БНР Дойчин Кършовски, който е известен като „българинът, който учи американците как да живеят дълго“. Той живее със семейството си в Синсинати, САЩ.
„Преди десет години нашата индустрия на кондиционните треньори започна да се променя заради новите технологии. Нещо, което преди години беше достъпно само за елитни състезатели, вече тази информация е достъпна до почти всеки от нас... Започнаха да навлизат и нови термини като пърформънс коуч, уелнес коуч“, разказа той в предаването „Хоризонт за вас“.
Според Дойчин дишането и сънят са двете най-важни неща за нашето дълголетие:
„Трябва да дишаме само през носа, защото така се доставя допълнителна молекула, тя прави чудеса в тялото ни - позволява да се отпуснат мускулите около сърцето, да се разширят кръвоносните съдове... Всяко вдишване активира симпатичната нервна система, а всяко издишване представлява отпускане и активира парасимпатичната нервна система. Ако искаме да се успокоим, трябва да удължим времето, в което издишваме... Температурата в стаята, в която спим, не трябва да е повече от 17 градуса. Движението е универсален „биохак“.
Интервюто с Дойчин Кършовски можете да чуете в звуковия файл.
Романът на Ирина Папанчева "Брюксел, разголен" е сред заглавията в лятната кампания "1 град, 19 книги" на обществените библиотеки в Брюксел. Българката живее в Белгия и има шест романа, детска книга, пише и разкази. За първото си пътуване до столицата тя си спомня: "То беше през февруари 2003 г., когато отидох на стаж в Европейския..
Преподава италиански език, танцува балет, занимават я проблеми с околната среда, различни изкуства са част от живота й. Това е Гергана Дилова, с която ви срещаме отново след поредното й пътуване в Африка. Този път то е различно, защото не става дума само за пътешествие, а за кауза. Там тя се чувства свободна и помага на икономиката, на..
"Най-важното за мен е , както на мен са ми подали ръка преди време, някой да повярва в теб ! Да ти каже, че можеш да успееш, че можеш да го направиш, да ти даде този първоначален тласък, който да ти даде тази увереност, че ти може да успееш . Това е особено важно за децата . На "Цветен Камертон" се изявяват толкова талантливи деца. Жалко е,..
Португалският писател Жозе Луиш Пейшото става известен с романа си "Ни един поглед" . Една история за скромни хора с библейски имена, в която творесъществува, но Творецът отсъства. Определят Жозе като едно от най-изненадващите открития на Португалската литература . Жозе бе гост и в България, за да представи историята си, ето какво разказа за БНР и..
Художникът Петър Станимиров е специален гост на "Нощен Хоризонт" . За себе си казва - " Животът ми е посветен на илюстрацията и комиксите , а любимата ми награда е ГРАВИТОН от 1998 година, мотото на която е "За добро въображение и доброта на въображението". Като дете нашият гост е бил невинна душа, която гони вятъра и иска, като..
На 9 юли се навършиха 175 години от рождението на Патриарха на българската литература – Иван Вазов. Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов В Берковица продължават инициативите за 175-ата годишнина от рождението на Вазов "Душеспасително е делото на патриарха, за да оцелее българския дух, да имаме..
Извънредната ситуация с пожара край Костинброд се е развила много бързо – в рамките на 30 минути, не е имало време да се изпрати съобщение чрез..
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на..